Advertisement

Springfield Middle School honor roll

March 31, 2013

Springfield Middle School

Fourth marking period

Distinguished honor roll

Grade six — Brionna Allen, Jeffrey Andrews, Christian Auldridge, Monica Becker, Peyton Blood, Caitlin Butler, Emily Curry, Tessa Douglass, Mackenzie Dudley, Gerald Duke, Wesley Duke, Brett Guessford, Alexander Gwizdala, Erin Helman, Sarah Herbert, Alexys Johnson, Veronica Johnson, Madalyn Jones, Kiley Keadle, Madison Kelley, Ashley Kopp, Benjamin Lehman, Keara Lewis, Abby Mason, Makyla Mason, Makayla Miles, Xavier Moser, Miranda Palladino, Hunter Riley, Trinity Schlotterbeck, Colby Slusarz, Marly Stemper, Bailee Stevens, Carly Swope, Cody Taylor, William Von Alt, Baylee Ward, Joseph Werder, Trevor Willard, William Wood, Michaela Wright

Grade seven — Hannah Bishop, Dalton Blundell, Matthew Boger, John Cantor, Torii Chaney, Portia Dorbrzanski, Joseph George, Joseph Gross, Keith Hamilton, Timothy Hamilton, Kalee Herbaugh Deters, Andrew Huffer, Natalie Jack, Trevor Knode, Lucas Litten, Hannah Mellinger, Nathanael Retherford, Hasseebullah Siddiqui, Briana Sigler, Nicole Taulton, Andrew Turner, Kaitlyn Wassel, Jasmine White, Brianna Wright, Katelyn Yost

Grade eight — Kaylee Adelsberger, Jake Arnone, Spencer Cutter, Tanner Dreisbach, Barbara Fitzsimmons, Nicole Gest, Joshua Horn, Abigail Koons, Rohith Krishnamoorthy, Cassidy Lavin, Camille Levine, Mary Lungu, Eryn McVicker, Hanna Moser, Kaitlin Murphy, Zane Placie, Lexie Robinson, Isaac Schlotterbeck, Grace Wolford, Jazmine Yost

Honor roll

Advertisement

Grade six — Nathan Anderson, Jeanrie Arechiga Ruiz, Bret Artz, Carl Bowers, Samantha Brawner, Gabriel Brown, Sophie Butts, Alonzo Coleman, Jordan Cross, Nathan Deloso, Bradley Dennis, Skylar Detrick, Josue Diaz Frias, Alexia Feldman, Jake Foster, Kibrom Gebreyesus, Kylie Grove, Maddux Grove, Matthew Hartung, Tabitha Hawbaker, Zyianna Holland, David Hose, Audrey Howerin, Molly Hull, Keshawn Jackson, Hailee Jones, Noah Likely, Molly Martz, Alexander McCray, Jordan Miller, Josie Minnick, Molly Mishler, Hannah Moats, Erin Mohn, Isaac Montiel Garcia, Jacob Mull, Jaclynn Nave, Kathryn Noel, Ryan O. Ney, Dylan Parkman, Shiv Patel, Trevor Pereschuk, Octavian Ploscaru, Brendy Portillo Lemus, Sydney Quartucci, Hamzah Rababeh, Bailey Racine, Sabastian Reed, Kayley Repp, Erika Robertson, Bleron Ruqi, Lauren Shank, Ryan Sharer, Mackenzie Shifflett, Alexia Spessard, Benjamin Starkey, Grace Teague, Kevin Tiffany, Haleee Vogt, Corey Walters, Autumn Wee Don, Andrew Weyant, Harley Wilkins, Jasiah Wing, Riley Wolfensberger, Dion Youngbar, Taylor Yount

Grade seven — Victoria Arnold, Dillon Baker, Samantha Baker, William Baker, Miranda Barkdoll, Abigail Barthlow, Dylan Barthlow, Caroline Bolin, Devin Boward, Emma Bowers, Mason Bowers, Ryan Bowman, Zoe Boyer, Stacy Brown, Steven Brown, Marquese Campher, Hannah Coughlin, Cody Crawford, Brandon Dehart, Amber Detrick, Bryan Detrow, Alpha Diallo, Victor Emerick, Emily Ernst, Jacob Flitton, Meadow Foor, Britany Forest, Tyler Garlock, Toni Gatrell, M. Iskandar Hasri, Bayleigh Henley, Harlee Hipkiss, Michael Howell, Derrick Jack, Kaya Jackson, Laiba Javed, Dylan Johnson, Ethan Johnson, Lillian Johnson, Mackenzie Kennedy, Eugene Kim, Sydney Kirchner, Abigail Kitchen, Breanna Koopman, Hunter Landis, Ashley Lucas, Kelsey Luttrell, Brittany Malphurs, Kyle McKay, Michael Mies, John Miner, Bryce Mishler, Angenette Montieth, Imani Mustaf, Taylor Neff, Sarah Osborne, Tyler Palmer, Avanish Patel, Desmond Poling, Sarah Robertson, Courtney Ruppenthal, Ryan Shank, Andrew Sheffler, Jeremy Snow, Geoffrey Souza, Jessica Sprecher, Paige Terch, Han Tran, Mary Tyler, Paul Wolfe

Grade eight — Emily Becker, Brooke Beckley, John Bennett, Tanner Bowen, Quentin Brown, Rebekah Butler, Megan Campbell, Robert Carr, Aly Cosiem, Maryann Cucina, Lawrence Davis, Elizabeth Diaz Frias, Zachary Elgin Miller, Erick Escobar, Nicholas Evans, Abigail Flitton, Emily Fluharty, Devon Groesbeck, Christopher Harsh, Nickali Hont, Jacob Hose, Chloe Hudson, Katie Hutzell, Karley Kidwell, Lindsey Kretzer, Stephanie Leisinger, Brynn Lewis, Edison Ly, Elizabeth Mackley, Lucas Martz, Zoey Mason, Angie Myers, Logan Nally, Alexander Nguyen, Seth Reed, Madisyn Renn, Kierstin Sigler, Christopher Snyder, Mikaela Sprout, Kristiana Stanicek, Kayla Stine Hammersla, Alyssa Sweitzer, Kristy Tarner, Brendan Walters, Justin Walters, Hannah Welch, Savannah Weller, Jordan Weschler, Calista Wolfe, Caleb Yost

The Herald-Mail Articles
|
|
|