Advertisement

Springfield Middle School honor roll

December 14, 2012

Springfield Middle School

Second marking period 

Distinguished honor roll

Grade six — Monica Becker, Petyon Blood, Caitlin Butler, Lydia Carr, Alonzo Coleman, Jordan Cross, Emily Curry, Bradely Dennis, Skylar Detrick, Gerald Duke, Wesley Duke, Kylie Grove, Brett Guessford, Tabitha Hawbaker, Sarah Herbert, Jeremy Hill, Audrey Howerin, Veronica Johnson, Madlyn Jones, Madison Kelley, Benjamin Lehman, Noah Likely, Abby Mason, Maklya Mason, Makayla Miles, Molly Mishler, Miranda Palladino, Shiv Patel, Isabel Pereira, Taylor Pine, Hamzah Rababeh, Hunter Riley, Trinity Schlotterbeck, Lauren Shank, Ryan Sharer, Carly Swope, Cody Taylor, William Von Alt, Baylee Ward, Autumn Wee Don, Trevor Willard, Jasiah Wing, William Wood

Grade seven — Dalton Blundell, Caroline Bolin, John Cantor, Torii Chaney, Bryan Detrow, Alpha Diallo, Jared Divelbiss, Portia Dobrzanski, Victor Emerick, Joseph George, Joseph Gross, Timothy Hamilton, Kalee Herbaugh Deters, Hunter Horst, Andrew Huffer, Natalie Jack, Laiba Javed, Lillian Johnson, Abigail Kitchen, Trevor Knode, Breanna Koopman, Lucas Litten, Ashley Lucas, Hannah Mellinger, Sarah Osborne, Ryan Shank, Brianna Sigler, Jeremy Snow, Nicole Taulton, Paige Terch, Kaitlyn Wassel, Jasmine White, Brianna Wright

Grade eight — Kaylee Adelsberger, Spencer Cutter, Elizabeth Diaz Frias, Barbara Fitzsimmons, Joshua Horn, Chloe Hudson, Karley Kidwell, Rohith Krishnamoorthy, Cassidy Lavin, Camille Levine, Brynn Lewis, Mary Lungu, Edison Ly, Eryn McVicker, Hanna Moser, Kaitlin Murphy, Zane Placie, Madison Riley, Lexie Robinson, Isaac Schlotterbeck, Christopher Snyder, Kristy Tarner, Justin Walters, Grace Wolford



Honor roll

Grade six — Jeffrey Andrews, Jeanrie Arechiga Ruiz, Bret Artz, Christian Auldridge, Raekwon Becks, Tianna Blank, Jaden Brady, Samantha Brawner, Dylan Bretao, Seth Brocht, Kira Brown, Meghan Butler, Alisya Carter, Keirstin Clowser, Michaella Converse, Jasin Coyle, Dejza Davis, Josue Diaz Frias, Brandon Dillman, Lauren Douglas, Tessa Douglass, Mackenzie Dudley, Jacob Fauble, Alexia Feldman, Jacob Fluharty, Maddux Grove, Mercedes Guessford, Alexander Gwizdala, Matthew Hartung, Erin Helman, Karley Horn, David Hose, Molly Hull, Alexys Johnson, Kiley Keadle, Calli Keller, Ashley Kopp, Jakob Lane, John Leone, Keara Lewis, Richard Loudin, Zhy Lyles, Pebbles Malloy, Molly Martz, Alexander McCray, Grant Mills, Hannah Moats, Erin Mohn, Xavier Moser, Jacob Mull, Jaclynn Nave, Kathryn Noel, Adrian Norris, Ryan O’Ney, Dylan Palladino, Trey Peterson, Brendy Portillo Lemus, Sydney Quartucci, Bailey Racine, Kayley Repp, Erika Robertson, Nichole Sherman, Mackenzie Shifflet, Austin Shirbach, Michael Shoemaker, Colby Slusarz, Alexis Smith, Alexia Spessard, Benjamin Starkey, Marly Stemper, Bailee Stevens, Justin Taylor, Kevin Tiffany, Halee Vogt, Corey Walters, Joseph Werder, Andrew Weyant, Riley Wolfensberger, Michaela Wright, Wade Young

Grade seven — Victoria Arnold, Ashley Bachtell, Dillon Baker, William Baker, Hannah Bishop, Matthew Boger, Devin Boward, Emma Bowers, Ryan Bowman, Zoe Boyer, Valerie Bran, Rebecca Burcker, Mikayla Cline, Hannah Coughlin, Cody Crawford, Tristen Danner, Rebecca Davis, Jayden Eichelberger, Emily Ernst, Jacob Flitton, Meadow Foor, Britany Forrest, Lydia Frevert, Tyler Garlock, Toni Gatrell, Blake Gooden, Keith Hamilton, M. Iskandar Hasri, Bayleigh Henley, Harlee Hipkiss, Janae Holman, Michael Howell, Derrick Jack, Dylan Johnson, Ethan Johnson, Lakin Keller, Mackenzie Kennedy, Eugene Kim, Sydney Kirchner, Brooke Lewis, Shaun Loar, Britney Malphurs, Kyle McKay, Jathan Mentzer, Michael Mies, Marty Miller, John Miner, Bryce Mishler, Emily Mowery, Imani Mustaf, Taylor Neff, Tyler Palmer, Avanish Patel, Amaya Pettner, Desmond Poling, Nathanael Retherford, Haley Rodriguez, Courtney Ruppenthal, Tirelle Salters, Nicole Savage, Alexis Schlotterbeck, Hasseebullah Siddiqui, Han Tran, Austin Udy, Brittany Weese, Paul Wolfe, Katelyn Yost

Grade eight — Jake Arnone, Cierra Beaver, Emily Becker, Brooke Beckley, Tanner Bowen, Quentin Brown, Cara Burgan, Shelby Burgess, Rebekah Butler, Megan Campbell, Robert Carr, Bailey Cavin, Avery Covert, Maryann Cucina, Amanda Curry, Lawrence Davis, Elijah Dozier, Tanner Dreisbach, Zachary Elgin Miller, Emily Fluharty, Madison Gaines, Nicole Gest, Devon Groesbeck, Christopher Harsh, Nickali Hont, Jacob Hose, Katie Hutzell, Heaven Jacobs, Katelynn Kegarise, Camryn Keller, Corveyon King, Abigail  Koons, Lindsey Kretzer, Rebecca Lehman, Stephanie Leisinger, Elizabeth Mackley, Lucas Martz, Abigail Myers, Indya Newsome, Alexander Nguyen, Brandon Noll, Alyssa Ortega, Natalie Pippel, Seth Reed, Madisyn Renn, Forever Salters, Dann Seol, Kierston Sigler, Zade Slater, Joshua Snavely, Mikaela Sprout, Alyssa Sweitzer, Kamryn Weaver, Savannah Weller, Jordan Weschler, Emma Whitmore, Calista Wolfe, Caleb Yost, Jazmine Yost, Olivia Zisa

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|