Advertisement

Williamsport High School honor roll

November 11, 2012

Williamsport High School

First marking period

Distinguished honor roll

Grade nine — William G. Andrews, Amelia C. Baker, Taylor P. Baker, Megan E. Budnicki, Alissa M. Clark, Edward A. Cunningham, Sarah R. Eckstine, Hadley P. Giles, Emily C. Green, Alex L. Gregg, Kaci A. Gutteridge, Joshua D. Jamison, Kaila N. Johnson, Mason J. Kreps, Alexis A. Lewis, Natalie T. McHale, Erica J. Mohn, Alexander H. Nichols, Tatiana I. O’Brien, Colin D. Quinones, Julie R. Schnurr, Aaron L. Slifer, Bethany A. Starliper, Charlotte P. Strite, Jordyn R. Truax, Autumn G. Weyant, Joseph R. Wolfensberger, Paige M. Young

Grade 10 — Kimberly P. Bailey, Clay N. Bittner, Buck W. Burker, Alexis D. Cline, Rachel M. Deike, Jose E. Diaz Frias, Andrew S. Dobrzanski, Luke C. Draper, Morgan Hager Perry, Taylor L. Hassler, Tiffany E. Hoffman, Ariel N. Hoffmaster, Sean W. Houck, Bryan T. Hout, Lauren A. Hubbard, Carter D. Hughes, Alexander M. Jakoby, Aiden L. Jensen, Alexis L. Kastelein, Madison E. Knode, Taylor F. Line, Zacharie T. Loveless, Lakya A. Mills, Savannah V. Minnick, Karyann C. Mitchell, Hallie N. Pennington, Ionel G. Popescul, Nicolae A. Popescul, Joshua A. Reeder, Carley B. Robinson, Sinjin G. Shoop, Alexis M. Smith, Alexander R. Snouffer, Travis G. Stocksdale, Brent V. Sweigert

Grade 11 — Nimotallah E. Abdurrazaq, Sarah S. Browning, Kimberly G. Cunningham, Tiago Desouza, Aaron W. Koons, Lindsay M. Litten, Neerav B. Patel, Clayton W. Smith

Grade 12 — Karly M. Branigan Coleman, Amanda M. Brechbill, Caleb S. Buchman, Rebecca N. Crown, Zachary A. Faith, Stephen C. Flessner, Ginger H. Kays, Craig R. Koons, Krista C. Lang, Victoria R. Lewallen, Bradley T. Lundberg, Alyssa J. Marker, Connor X. McNaney, Natalie A. Rudisill, Benjamin M. Seibert, Joshua K. Solanki, Stephanie C. Streeter, Samantha N. Taylor, Brian W. Weyant


Honor roll

Grade nine — Amber J. Anderson, Courtney E. Baker, Dylan S. Barkdoll, Jaclyn O. Barnes, Olivia R. Barton, Brent T. Beachley, Cameron M. Bell, Andrea R. Bennett, Christie M. Bennett, Katlyn R. Black, Morgan S. Boerum, Evan T. Bowman, Darian J. Bryan, Emily M. Burkett, Anna E. Carter, Olivia D. Coleman, Karly L. Condo, Dalton M. Cool, Marco T. Criollo, John A. Davies, Matthew W. Deyarmin, Ranchelle K. Dofflemyer, Melanie N. Drury, Cierra E. Eyler, Paige M. Fisher, Kyleigh L. Flook, Jeremy A. Forrest, Jess A. Foster, Alexis L. Fraley, Seth N. Funk, Nicholas S. Green, Karsyn D. Gutteridge, Marrissa A. Harne, Derek E. Harper, Mariah N. Hendrickson, Odali S. Hernandez Fabian, Sydney B. Hockensmith, Merecedezes L. Holman, Brian K. Horning, Samual M. Hudson, Kiana N. Jackson, Samantha R. Jenkins, Monasia J. Jeter, Jayden D. Johnson, Nicholas L. Keller, Caden M. Keplinger, Merrill E. Kerlin, Courtney A. Keyfauver, Michelle L. Kline, Elizabeth N. Lunsford, Nia P. McDannell, Matayia M. Miller, Victoria M. Morris, Cassandra K. Muir, Alea N. Mull, Keisha R. Mumma, Michael S. Myers, Alexis A. Oxendine, Taylor J. Penner, Brandon M. Racine, Alicia K. Rafter, Samantha J. Raidt, Austin C. Reed, Joshua C. Reese, Olivia R. Rowland, Bryce W. Ruppenthal, Jensyn A. Schwartz, Alan S. Seredich, Carli L. Shank, Austin G. Shirley, Elizabeth M. Slyconish, Collin R. Smigelski, Daniel A. Smith, Julia L. Smoot, John C. Staubs, Annalyse J. Stine, Cole A. Thomas, Wade M. Turner, Kate R. Wade, Michael E. Werder, Jordan C. Wood, Zechariah Woodward, Jennifer S. Yaraghi, Emily R. Young

Grade 10 — Grace A. Albritton, Zachary R. Andrews, Brittany A. Ardinger, Gabriel J. Auldridge, Logan M. Bishop, Hayleigh L. Brown, Payne D. Burker, Alec R. Cantner, Tristan C. Clopper, Courtney E. Copenhaver, Sheldon R. Crossland, Cecelia K. Culy, Desiree L. Davis, Kelli E. Delauder, Zoie A. Elgin, Sierra E. Eyler, Malia Bryceana F. Featherstone, Emily A. Fitzgerald, Samuel J. Garling, Elizabeth A. Garrett, Taylor V. Gibney, Kaitlyn M. Giffin, Carley D. Godsey, Sonya M. Goebel, Austin T. Golden, Lexus M. Gossard, Meggan L. Grams, Haley E. Groesbeck, Savannah S. Holder, Nicole D. Houser, Angel N. Hovermale, John D. Hudson, Andrew D. Jamison, Travis R. Kendle, Caitlin J. Kennedy, Brandon P. Keplinger, Sarah B. Kiley, Amber R. Leisinger, Victoria S. Line, Breanna M. Long, Luis E. Maldonado, Aaron R. Matlack, Sombiro K. Mawalla, Kaitlin M. McGrogan, Marie L. Mies, Monica D. Miller, Sean L. Moats, Mariah L. Morton, Anna M. Myers, Ranaea F. Myers, Emmaleigh K. Nally, Lindsay R. O’Brien, Colin B. Osborne, Brett L. Oxendine, Morgan E. Oyster, Christie A. Pague, Roy S. Parker, Christopher R. Pike, Demarco J. Rayford, Yasmine E. Rodriguez, Tatian A. Smith, Montana N. Springirth, Erika M. Sweitzer, Carter L. Tacelosky, Evan R. Torres, Zoe E. Vogt, Bao Q. Tran, Jeremy A. Washington, Taryn N. Whitmore, Alexandria E. Willis, Stephen M. Wincovitch, Braxton O. Witmer, Caitlyn D. Woodring, Lane D. Yutzy

Grade 11 — Riley J. Arnone, Janet A. Asbury, Julianne N. Baker, Tristan J. Baker, Lindsey D. Beckley, Hagan E. Bjerga, Elysia M. Currin, Eric B. Deneen, Aaron W. Desmond, Tiffany L. Donegan, Jade M. Eichelberger, Corey M. Ellis, Cierra M. Ferguson, Amanda M. Godwin, Matthew S. Hamilton, Hanna A. Hamsher, Carly E. Hanna, David W. Hess, Alexandria C. Hott, Cy M. Hudson, Corinne N. Jenkins, Jack R. Kelly, Melanie A. King, Carol Leung, Sydney E. Majeed, Courtney R. Malott, Kelsie M. Malott, Elsie E. Martinez, Andrew P. McEwen, Collin S. McVicker, Jonathan S. Mehalko, Megan J. Miller, Meghan D. Murray, Jonathan T. Neel, Krysta D. Powell, April A. Robinson, Sara L. Robinson, Isaiah J. Rosser, Philip M. Rowe, Rachel E. Rowe, Christian M. Rudisill, Hanna M. Rupp, Diellza Ruqi, Benjamin C. Schaefer, Carly N. Shaw, Paige V. Slusarz, Cole A. Smith, Joshua C. Snow, Abigail M. Socks, Regan G. Stout, Krystle R. Stoy, Rebecca A. Sullivan, Micah B. Tate, Kayla M. Thomas, Brandon E. Toloso, Alexander G. Van Slyke, Shirley A. Weaver, Brooklyn G. Welch, Hope A. Wolford, Sarah E. Young

Grade 12 — Briana K. Akers, Brandon M. Allen, Brooke G. Alton, Alexis N. Bailey, Brandon L. Barnhart, Dalton T. Beaver, Nicholas R. Berchock, Shane E. Bourgoin, Ryan W. Boward, Cody L. Bowman, Teela J. Brown, John D. Carty, Cody M. Chaney, Ashley N. Dehaven, Cody T. Grams, Quentin A. Grimm, Emily G. Grumbine, Allison V. Guggenheim, David A. Harper, Zachery W. Hopkins, Lacey A. Householder, Lauren K. Johnson, Quinton T. Johnson, Reid H. Keplinger, Victoria E. Key, Kaitlyn M. Lamkin, Austin T. Loar, Ephraim N. Loeser, Scott M. Long, Tyler J. Martin, Tai A. Mason, Sarah E. May, Casey L. Miller, Colton T. Myers, Darlynnes A. Reyes Alonzo, Emory S. Rowland, Angel O. Sexton, Ryan D. Shank, Sabrina O. Smith, Bret L. Snodderly, Patrick R. Staudt, Haley L. Sweigert, Seth Q. Thompson, Hannah L. Tosten, Cody P. Trunkle, Nicholas R. Williams, Rachael E. Wiseley, Victoria L. Wiseley, Haley N. Wolff

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|