Advertisement

Smithsburg Middle School honor roll

November 04, 2012

Smithsburg Middle School

First marking period

Distinguished honor roll

Grade six — Arin E. Abrecht, Caitlin J. Boswell, Ryan M. Chinn, Blaine A. Davis, Ines C. Djampa, Michael C. Douglas, Elijah R. Dove, Lindsey M. Draheim, Janelle B. Fogle, Katelyn A. Gatrell, Ryan M. Goodmansen, Taylor E. Hammond, Nathaniel J. Hartney, Kayla A. Hegbe, Shelby A. Horman, Courtney M. Howard, Gabrielle E. Johnson, Samantha L. Kline, Rebecca K. Lafoon, Katie Li, Leah R. Lindsay, Kathryn L. McCracken, Logan P. McIntyre, Katelyn A. Meyer, Madaline N. Plank, Holly E. Plourde, Kara F. Poole, Ethan D. Sandy, Sydney F. Scott, Jaspreet N. Singh, Lauren Spiese, Julianna L. Taylor, Keely R. Wabst, Kaylee A. West, Nevaha C. Young

Grade seven — Bryce H. Arnold, Brett D. Baile, Hannah J. Barbarino, Kaylee M. Boneberger, Nicole F. Calandrelle, Alissa N. Callis Stottlemyer, Nicholas J. Carrera, Andrew J. Chandler, Lauryn M. Daniels, Gavin J. Garner, Madelynn P. Gilliam, Olivia P. Gilroy, Peyton E. Hahn, Chloe A. Huntsberry, Marissa L. Ingram, Mikaela J. Jerwick, Carrie G. Jornlin, Emily E. Keely, Paxton J. Kerstetter, Kylie M. Kline, Ruthann N. Kreun, Cameron N. Kutchey, Mary C. Miller, Thomas J. Moran, Bryce T. Palamar, Alexis L. Pate, Sarah E. Perryman, Lexi C. Ringquist, Jenny E. Sherman, Morgan E. Tapley, Hannah E. Tice, Kevin R. Wilson, Anna B. Wilt

Grade eight — Mustafa M. Akhmedov, Jennifer E. Barnes, Megan R. Black, Candela A. Dubon, Joshua M. Dwyer, Karleigh P. Franklin, Max A. Gamerman, Ryan J. Gordon, Brittney D. Hejduk, Dominique A. King, Jonah C. Leach, Jade S. Lee, Erica M. Lindsay, Taylor L. McCarthy, Grace S. Miller, Liam P. Nolan, Karen E. Pastwa, Spencer J. Prete, Samantha E. Pryor, Brianna N. Rowe, Jane E. Sagoe, Talia E. Seidman, Cole S. Shifflett, Allyson I. Spaid, Isaac J. Stottlemyer, Julia E. Thomas, Quinn M. Wandalowski



Honor roll

Grade six — Domenica Almeida, Briana L. Ashbrook, Makyah R. Baker, Heather N. Barnes, Makayla L. Barrett, Taylor R. Bassler, Sherry A. Baugher, Ryan E. Bickford, Keira J. Billings, Taylor R. Boward, Zachary D. Brown, Valerie K. Burk, Matthew R. Claggett, Lacey N. Clopper, Aaron M. Donald, Renee H. Dupre, Samuel L. Ewing, Joseph P. Fouke, Ryan J. Franklin, Jose P. Frias Gonzalez, Kenedy B. Gardenhour, Destiny A. Gordon, Cameron M. Gwinnutt, William G. Hardaway, Jakob M. Hejduk, Colton A. Helms, Olivia R. Hersh, Madison M. Hillyard, Imani B. Hinton, Tucker J. Holl, William P. Jordan, Skylar N. Judd, John K. Kalons, Amanda N. Keller, Emily Kellogg, Hope E. Kemmerer, Dylan M. King, Zoie A. King, Leah N. Kline, Abigail C. Kopka, Garrett B. Koser, Julia H. Koterwas, Maurice D. Lehman, Austin M. Linn, Austin D. Martin, Connor R. McCuin, Adam R. McCunn, Abigail W. McDougal, Symantha M. McKenzie, Ryleigh G. McKinnon, Chase S. Miller, Brendan P. Mislan, Konrad A. Mongan, Aliyah R. Newberry, Asher R. Newberry, Tiffany N. Ohler, Hector A. Oliva, Colton J. Owen, Piper M. Partlow, Olivia E. Penwell, Lindsay N. Pepple, Zachary W. Petras, Nathaniel J. Plunkett, Nicole R. Prather, Alicia A. Proctor, Sydney L. Pryor, Christopher L. Rauser, Katelynn R. Reigh, Sara M. Ritchey, Wyatt S. Roof, Michael P. Rowan, Breahna N. Rowe, Logan M. Rummel, Morgan H. Schmidl, Cameron V. Schrader, William M. Schupp, Hayden L. Shatzer, Kaycie E. Sherbert, Alexis M. Smith, Stephen A. Smith, Gregory B. Spear, Davin P. Spessert, Ryin D. Spessert, Brock J. Trumpower, Harley Williams, Haley A. Wooster, Kabrina K. Wright

Grade seven — Ashely N. Amsler, Asia B. Anthony, Karlee M. Ball, Emma M. Banfe, Spencer P. Barney, Alexander R. Bausman, Timothy A. Beaton, Nathaniel J. Bennett, Melanie A. Bobbitt, Arturo Bonilla Miranda, Jakob E. Bowers, Morgan J. Brenk, Matthew S. Burke, Marseja N. Cardwell, Katrina L. Celestial, Joseph W. Coleman, Kayla N. Collins, Mariah B. Devore, Felix A. Diaz, Bright E. Djampa, Seth D. Dodson, Ryan M. Donegan, Amber N. Eason, Kylie S. Flannery, Joshua T. Fleming, Caitlin B. Ford, Madalyn E. Gardenhour, Noah W. George, Nathaniel C. Gerber, Kaitlin S. Gertz, Sarah M. Gowin, Dylan M. Grove, Madalyn R. Grove, Lauren N. Gruhler, Elizabeth G. Harshman, Chelsea Henriquez, Haley N. Henry, Charles A. Hollobaugh, Kurt R. Hott, Lillyanna D. House, Corey A. Jackson, Summer A. Jackson, Abigail P. Kauffman, Kayla E. Keplinger, Jason L. Kershner, Madalyn A. Kershner, Kyle R. Klomstad, Rachel A. Knicley, Louis L. Lowe, Daniel D. Lushbaugh, Ashley S. Lyons, Anna K. Mackley, Haley E. Mapes, Carly N. Marcus, Elizabeth I. Marick, Jordan T. Marquiss, Taylor G. Mauck, Lynn M. McCleaf, Tanner D. McCoy, Bradley J. McKenzie, Jacob W. Merriman, Frank J. Milihram, Nichole D. Moore, Deandre A. Myers, Mark J. Nee, Cole T. Nussear, Erica M. Orndorff, Brianna M. Ott, Daijah M. Palmer, Sarah L. Peake, Maxwell J. Pekar, Kimberly A. Pett, Nicole Pettway, Kenneth F. Price, Samantha E. Rejonis Davis, Trenton C. Remsburg, Makayla L. Rideout, Jack B. Roberts, Sean M. Rummel, Justyn L. Russell, Makenzie L. Sarber, Monica D. Schroder, Garrett M. Scott, Christian X. Shippee, Alisha M. Smith, Drew R. Smith, Cameron A. Snyder, Lillian G. Sofia, Clinton D. Stottlemyer, Kelly E. Stouffer, Alaryss T. Summers, William L. Toms, Hannah L. Wagner, Jenna H. Wallace, Kaleb D. Waltz, Kaitlin M. Warner, Olivia K. Whitt, Angelina R. Wilson, Noah J. Wolfe Coleman, Hannah M. Yoder, Kody E. Zeigler

Grade eight — Garett H. Adkins, Jensen R. Bachtell, Christina M. Barnes, Quinn M. Beck Schmieder, Matthew D. Benner, Cheyenne M. Betson, Aaron Blickenstaff, Sydny S. Boney, Harrison D. Brown, Ryan E. Cohen, Megan E. Davis, Sarah L. Day, Logan C. Degrange, Brienna M. Denham, Sheng W. Dong, Brett S. Douglas, Megan N. Dunsworth, Amber N. Dupre, Ashley E. Dwyer, Caitlyn B. Evans, Karla D. Frias, Derek W. Gordon, Emily A. Gorman, Alden H. Grosh, Brett N. Grove, David L. Hagens, Madison Haller, Morgan R. Henderson, Bradley R. Hendrix, Jennifer Hernandez, Sarah B. Holl, Casandra L. Hopkins, Isaiah M. Horst, Gabriella J. Howard, Hunter M. Ingram, Aaron E. Johnson, Hannah P. Johnson, Samin I. Khan, Collin T. Kissner, Kade I. Knodle, William F. Kuate, Seth M. Lagrutta, Ryan D. Leas, Harleigh R. Lehman, Alexander R. Lowery, Adam M. Lyons, Logenne E. Marquiss, Morgan P. McCauley, Jacob E. McCready, William K. Merritt, Dylan J. Miller, Morgan G. Mills, Mallory B. Moholt, Mark P. Moholt,  Austin L. Moser, Shea P. Moser, Trevor W. Musser, Emily N. Mutchler, Beau R. Nash, Felicia N. Parker, Kaylee A. Perry, Daniel L. Pittinger Jr., Samuel J. Plasterer, Emma M. Protsch, Tanner D. Rohrer, Kenneth L. Romero, Spencer D. Rubino, Molly R. Sachs, Matthew T. Sanders, Shelby M. Sandstoe, David O. Schupp, Cameron E. Scott, Nicholas J. Shirey, Taylor D. Smith, Sarah J. Stanford, Charlene G. Starr, Genya E. Stellingwerf, Kenzie R. Stout, Coby L. Taylor, Madison L. Taylor, Cameron K. Thomas, Katherine N. Thorn, Kirsten E. Tilden, Alessandra R. Vidal, Isaiah T. Warfield, Griffin B. Weaver, Joseph S. Webb, Sydni E. Wilson, Brielle A. Winders, Kamren C. Winslow, Richard C. Wishard, Logan M. Zimmerman

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|