Advertisement

Williamsport High School Honor Roll

June 29, 2012

Sixth marking period

Distinguished honor roll

Grade nine — Thomas J. Atha, Kimberly P. Bailey, Logan Bishop, Clay N. Bittner, Alec R. Cantner, Rebecca L. Cox, Jose E. Diaz Frias, Andrew S. Dobrzanski, Luke C. Draper, Lexus M. Gossard, Haley E. Groesbeck, Taylor L. Hassler, Aiden L. Jensen, Alexis L. Kastelein, Madison E. Knode, Amber R. Leisinger, Savannah V. Minnick, Hallie N. Pennington, Eric S. Poffenberger, Ionel G. Popescul, Samantha K. Poplin, Carley B. Robinson, Kristy N. Rumball, Rebekah D. Russo, Mandi T. Saum, Sinjin G. Shoop, Alexis M. Smith, Alexander R. Snouffer, Bao Q. Tran, Mikayla L. Weese, Morgan M. Welch, Lane D. Yutzy

Grade 10 — Julianne N. Baker, Tristan J. Baker, Hagan E. Bjerga, Sarah S. Browning, Kimberly G. Cunningham, Tiago Desouza, Corey M. Ellis, Carly E. Hanna, Cy M. Hudson, Corinne N. Jenkins, Aaron W. Koons, Carol Leung, Elsie E. Martinez, Katelyn D. Mumma, Meghan D. Murray, Renee M. Poffenberger, Christian M. Rudisill, Carly N. Shaw, Clayton W. Smith, Alisa V. Stevenson, Rebecca A. Sullivan, Micah B. Tate, Veronica K. Van Metre, Hope A. Wolford, Sarah E. Young

Grade 11 — Nicholas R. Berchock, Amanda M. Brechbill, Zachary A. Faith, Stephen C. Flessner, Cody T. Grams, Ephraim N. Loeser, Alyssa J. Marker, Connor X. McNaney, Colton T. Myers, Theron Palmer, Nicholas W. Sauble, Angel O. Sexton, Stephanie C. Streeter, Samantha N. Taylor

Grade 12 — Jadea M. Adams, Casey S. Arnone, Erin E. Artz, Kyle S. Baker, Renee A. Barnes, Sara A. Burger, Bradley Casto, Stephen D. Cavender, Emily M. Chaney, Breeana M. Crain, Jeremy A. Cressell, Irene A. Cunningham, Alexa L. Decker, Tiffany L. Divelbliss, Brandon J. Draper, Scot D. Drury, Julia F. Eckstine, Tracy L. Forcino, Erin S. Gaines, Chad M. Gilbert, Brent W. Goebel, Megan Gossard, Evan D. Hardy, Jenna L. Henson, Satrina R. Lewis, Collin W. Linton, Shelby L. Lorah Schlotter, Zachary W. Lucas, Darren A. Ma, Aysia C. Medley, Ashley B. Mellott, Samantha L. Metz, Jessica L. Mies, Erica R. Murray, David Noll, Dustin D. Obitts, Casey N. Osborne, Emilie M. Rowe, Taylor Spigler, Emily Taylor, Brieanne P. Twigg, Samantha M. Van Slyke, Luis A. Viteri, Grayson S. Wachter, Taylor Welch, Taylor L. Whiteman, Katlyn B. Willetts, Morgan L. Williams, Nicole J. Wyant, Angela V. Zabala


Honor roll

Grade nine — Grace A. Albritton, Brittany A. Ardinger, Victoria A. Asper, Wyatt D. Bowers, Buck W. Burker, Colby A. Byers, Michelle E. Callejas, Alexis D. Cline, Tristan C. Clopper, Rachel Deike, Kelli E. Delauder, Zoie Elgin, Sierra E. Eyler, Malia Bryc F. Featherstone, Emily A. Fitzgerald, Ixsar B. Flores, Christopher J. Fogle, Taylor V. Gibney, Kaitlyn M. Giffin, Carley D. Godsey, Sonya M. Goebel, Erica M. Grantham, Brandon J. Hagen, Morgan Hager Perry, Michael A. Hartung, Hector A. Hernandez Fabia, Melissa Hoff, Ariel N. Hoffmaster, Savannah Holder, Sean W. Houck, Angel N. Hovermale, John D. Hudson, Carter D. Hughes, Alexander M. Jakoby, Andrew D. Jamison, Josie D. Johnson, Alexis E. Keller, Travis R. Kendle, Brandon P. Keplinger, Faith N. Kretzer, Noah G. La Dow, Taylor F. Line, Victoria S. Line, Breanna M. Long, Zacharie T. Loveless, Kaitlin M. McGrogan, Lakya A. Mills, Meghan B. Mills, Karyann C. Mitchell, Ranaea F. Myers, Devan F. Nalley, Emmaleigh K. Nally, Jonah C. Notarianni Step, Lindsay R. O’Brien, Colin B. Osborne, Brett L. Oxendine, Jordan A. Pine, Nicolae A. Popescul, Joshua A. Reeder, Steven R. Rhodes, Dakota J. Rose, Austin G. Sigler, Tatian A. Smith, Montana N. Springirth, Brent V. Sweigert, Erika M. Sweitzer, Evan R. Torres, Zoe E. Vogt, Taryn N. Whitmore, Alexandria E. Willis, Stephen M. Wincovitc, Caitlyn D. Woodring

Grade 10 — Nimotallah E. Abdurrazaq, Riley J. Arnone, Raven N. Barnette, Michael A. Barr, Lindsey D. Beckley, Haley L. Carter, Donald D. Churchey, Samantha T. Cline, Rachel A. Cox, Elysia M. Currin, Coltan D. Dagenhart, Christina J. Dana, Kathleen M. Davis, Heather L. Elliott, Alexis A. Evans, Victoria A. Fitzwater, Lydia J. Gerringer, Caleb M. Godwin, Karli L. Grimes, Hannah A. Hamsher, Alexandria C. Hott, Jack R. Kelly, Joshua C. Kisalita, Connie Leung, Kirstin N. Linn, Lindsay M. Litten, Tyler A. Long, Wornden H. Ly, Kelsie M. Malott, Gage K. Markley, Owen D. Marx, Shayla L. McKenrick, Miranda R. Mills, Rykeria I. Mooney, Kelsey L. Morgan, Holly A. Nalley, Jonathan T. Neel, Erin N. Palmer, Neerav B. Patel, Brandon A. Payne, Brianna L. Payne, Dawn E. Pine, Krysta D. Powell, Mary E. Raidt, Connor M. Renn, Isaiah J. Rosser, Philip M. Rowe, Benjamin C. Schaefer, Wyatt W. Scriever, Abigail K. Shank, Cody L. Shoemaker, Geraghty D. Showe, Samantha K. Sluger, Cole A. Smith, Joshua C. Snow, Abigail M. Socks, Regan G. Stout, Krystle R. Stoy, Lasher O. Urciolo, Alexander G. Van Slyke, Ian C. Walters, Brett C. Weaver, Brooklyn G. Welch, Krista L. Wiles

Grade 11 — Briana K. Akers, Lisa R. Artz, Justin T. Bagent, Tyler J. Bare, Dalton T. Beaver, Whitney N. Benedict, Devin A. Blackman, Shane E. Bourgoin, Cody L. Bowman, Karly M. Branigan Colema, Teela J. Brown, Courtney L. Bryan, Joshua A. Byers, Stacey M. Christy, Caroline B. Crawfor, Bryan J. Davele, Zoey M. Dunki, Moriah H. Garling, Quentin A. Grimm, Emily G. Grumbine, Austin Hager Perry, Megan E. Heller, Zachery W. Hopkins, Lacey A. Householder, Rajon S. Imes, Connor D. Johnson, Devin M. Joia, Kelsey L. Kidwell, Caitlyn A. Kinzer, Kaitlyn M. Lamkin, Krista C. Lang, Victoria R. Lewallen, Ashley N. Likely, Scott M. Long, Sarah E. May, Casey L. Miller, Corey D. Reasne, Natalie A. Rudisill, Benjamin M. Seibert, Bret L. Snodderly, Summit Soeung, Vasile Stadnitchii, John A. Staudt, Caroline D. Strite, Seth Q. Thompson, Miranda L. Valentine, Kristina M. Vanoy, Katherine J. Vigil, Mariana B. Vizcaya, Page E. Wade, Lauren N. Weicht, Nicholas R. Williams, Joshua D. Wilson, Rachael E. Wiseley, Kevin T. Zeger

Grade 12 — Anthony M. Adams, Richard A. Aleshire, Whitney L. Bloom, Ryan L. Butts, Aleena I. Carey, Abigail Clopper, Casee A. Cornett, Aaliyah M. Grantham, Brandon T. Greene, Anthony J. Gulledge, Bethany D. Henson, Sara N. Hernandez, Cody J. Horner, Malik Kadir, Brandon S. Kinzer, Rachel R. Lilley, Stephen J. Longnecker, Robert C. Lunsford, Kyle Marshall, Devon M. Moats, Cheyenne A. Moore, Keith A. Moser, Charles L. Munson, Chelsea R. Myers, Nicholas B. Myers, Tyler M. Nally, Samantha J. O’haver, Heather M. Price, Meghan Reed, Chad R. Ridenour, Minchel Seol, Zachary M. Shoemaker, Matthew D. Stemper, Devyn Stotelmyer, Lynn K. Timmons, Jillana Widmyer, Olivia L. Wilson, Cassandra M. Wolla

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|