Advertisement

E. Russell Hicks Middle School honor roll

June 11, 2012

E. Russell Hicks Middle School

Sixth marking period

Distinguished honor roll

Grade six — Alanna L. Anderson, Dylan R. Baer, Katelyn E. Baker, Cassie R. Bedard, Madalyn K. Bowers, Caroline D. Bowman, Bailee M. Bradshaw, Darren C. Chea, Madison R. Cook, Natalie A. Cowdrick, Cody R. Crawford, Loren V. Diggs, Anissa E. Gill, Hannah J. Kight, Nidhi A. Kikani, Laci C. Marsh, Erica L. Metz, Maegan K. Miles, Chase P. Molony, Grace M. Murdoch, Shea M. Przywieczerski, Shelbi F. Robinette, Elizabeth A. Rohr, Adelina J. Rolea, Jordan M. Row, Trent R. Sampson, Sophie X. Sargent, Joelle N. Schultz, Mason P. Seals, Kassandra A. Simmons, Paola F. Tellez, Christinae L. Trussell, Kara E. Weikert, Madison E. Welsh

Grade seven — Natalie E. Alexander, Katie M. Barker, Elisa Desclous, Alissa C. Diaz, Phoenix H. Do, Madilyn C. Drust, Santanna N. Fostek, Kent Ha, Aidan D. Hulbert, Ashley N. Kessler, Parth K. Mehta, Emily R. Pando, Margaret M. Reed, Zackery B. Rupp, Lauren E. Russell, Cassandra N. Seifert, Naomi J. Tasker, Emoni S. Taylor, Sarah R. Touhey, Jessica A. Trumble, Dai Bao Van, Timothy J. Witmer, Qin J. Zheng

Grade eight — Jenna M. Becker, Adrian I. Bolton, Shabree Brown, Kyleigh A. Castle, Alexis M. Davis, Jacob A. Hardesty, Darren J. Harman, Benjamin J. Higgins, Shelby N. Krocker, Hanna Loudin, Syed K. Mehdi, Katelyn C. Mehrling, Jessica S. Miller, Cole B. Mills, Justin R. Mitchell, Hadassah M. Muthoka, Toby L. Peer, Sawyer H. Rachor, Tyra A. Redman, Thomas B. Renegar, Genevieve K. Simmons, Amy J. Smith, John T. Strauss, Emmanuel M. Teferi, Maricielo Valentin, Dylan P. Weaver



Honor roll

Grade six — Issayas H. Abiyoto, Sirri N. Akaya, Ruslan Akhmedov, Lauren A. Armstrong, Chance D. Barnhart, Leithan A. Bedregal, Stacy A. Brown, Adam S. Bukhari, Devyn J. Carey, Autumn Cavender, Albert D. Chavarria, Kayla M. Claggett, Lilly K. Coburn, Jordan A. Cress, Destiny C. Cromwell, Mariah L. Cromwell, Kaylie A. Depalo, Britni C. Dickens, Dylan M. Donnelly, Saylor E. Doub, Andreas E. Etape, Gabrielle A. Figel, Claire R. Finley, Keneth D. Flores Rodrique, Stephanie M. Frady, Hannahgrac I. Frusher, Alyssa I. Gladhill, Meghan L. Hinebaugh, Kaiden A. Hykes, Jennifer V. James, Alexia O. Jarrett, Niesha N. Jennings, Darryl Jones, Justin D. Jones, Harshpreet K. Kaur, Jasmyne N. Kelley, Juliana G. Kesteven, Janat N. Khan, Devon J. King, Autumn E. Lehman, Taylor G. Mauck, Belinda A. McCray, Emily P. McCullough, Gabriela A. Mendez, Alyssa A. Miller, Jake A. Mitchell, Dustin H. Moats, Joseph M. Mollo, Taylor B. Morgan, Jordyn A. Morris, Samuel R. Morrison, Dawson W. Mowery, Imani A. Mustaf, Mariah Myers, Johnathan C. Neff, Karina G. Ortega, Destiny M. Ortiz, Derrick R. Paul, Samuel R. Rhoades, Steven R. Rhyne, Yarimar Rojas Cartagena, Alyssa S. Smetzer, Janelle S. Smith, Jakob C. Snyder, Stephanie A. Sollitto, Calvin E. Staley, Brian A. Stuart, Karla D. Tellez, Lori C. Thompson, Dalton W. Tiffany, Anna G. Touhey, Matthew E. Wagner, Judah M. Womack, Alex N. Wright

Grade seven — Austin Barkdoll, Kaitlyn Barnes, Akira D. Berry, Abigail J. Bowders, Jonice M. Boyce, Tayonna Brown, Sarah J. Cartwright, Leighann N. Chavarria, Hope I. Chriest, Jacob L. Coomer, Sean B. Cooper, Joseph M. Crocetta, Gerson S. Cruz Mejia, Zachary S. Dehaven, Lucas Dobre Mofid, Stephen K. Dunn, Mccoy Dutrow, Christopher Eller, Rebecca A. Embly, Alliemarie A. Forti, Patricia A. Frady, Victoria S. Freed, Megan L. Frey, Kyle J. Godish, Brayan A. Guzman, Chloe R. Hadley, Essynce S. Henderson, Mariana C. Hernandez, William D. Hildebrand, Lovelei M. Holly, Kaylee N. Hykes, Grace E. Jones, Alina Kantsavenka, Kalynn A. Klein, Tatiana Kuala, Noah E. Kurz, Briana G. Legette, Lauren A. Loewen, Emma R. Lorenzen, Hanan A. Malik, Marcus A. Maners, Dylan M. Mannick, Matthew P. Mannick, Seth A. Mannick, Carrina J. Martinez, Michael E. McCook, Hannah R. Moore, Samantha L. Moser, Katherine A. Napier, Nicholas K. Nelson, Dylan R. Pittsnogle, Caitlin M. Rith, Jenna D. Sagal, Bryce A. Schloe, Mark M. Sebright, Connor A. Shank, Alicia C. Smith, Michael S. Smith, Nicolas L. Starkey, Alyssa N. Stover, Ethan E. Swope, Emily T. Talbert, Dustin M. Worton, Brandon Young, Jada N. Younker, Chauncey R. Zaelke

Grade eight — Allen K. Acheampong, Sevda Akhmedova, Kassandra Almonte, Cade A. Anderson, Tanner B. Barnett, Lindsey N. Bedregal, Jessica L. Benner, Joseph A. Bonds, Lyric L. Brown, Landon W. Buzzerd, Zenobia T. Charleus, Aislinn G. Cohen, Tyray M. Cromwell, Skylar M. Curry, Emily E. Daiello, Hanna L. Daniels, Miguel Car T. Decastro, Megan E. Desmond, Jordan S. Douglas, Keileen E. Estrada, Jaelin J. Farrell, Alicia M. Fiddler, Taylor J. Foster, Kylee D. Garnett, Abby M. Giancola, Olivia I. Griffin, Daniel T. Harrast, Caitlin M. Harrison, Jylisa N. Hart, Michaela A. Hepp, Eletria U. Herbert, Sade E. Holmes, Brandon F. Hughes, Nathan Hutzel, Austin C. Ishler, Cameron S. Jacobs, Alengta G. Jernigan, Zoe L. Keener, Aaron B. King, Joshua E. Lawrence, Bradley A. Loewen, Kashif S. Masood, Derek W. Merica, Amy M. Metz, Hannah A. Miles, Jenna M. Miller, Tyrell M. Miller, Tyler J. Mills, Stephane A. Mohr, Temitope O. Moses, Breanna L. Myers, Madison T. Nareski, Caroline E. O’Reilly, Joel B. Onguene, Lauren E. Pettit, Megan S. Potter, Addison F. Prosser, Shelby E. Resh, Rebecca A. Rooney, Joel Rowe, Staci I. Rubinstein, Nicholas P. Seek, Chad D. Shumaker, Valerie N. Simon, Alexus M. Smith, Sheyenne L. Snowden, Brianna J. Spangler, Jackson B. Spickler, Jeremy M. Spikes, Natalie E. Stevens, Joscelyn E. Stracke, Natalie W. Strassberger, Mackenzie J. Tallant, Ansleigh T. Tennant, Aubree R. Tiner, Samuel E. Walters, Clarence D. Washington, Alexis M. Williams, Kelsey A. Williams, Mitchell A. Wilson, Sarah L. Winters, Jediniah L. Womack, Chelsea F. Wright

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|