Advertisement

Springfield Middle School honor roll

June 11, 2012

Springfield Middle School

Sixth marking period

Distinguished honor roll

Grade six — Stephanie Atha, Samantha Baker, William Baker, Dalton Blundell, Matthew Boger, Caroline Bolin, Emma Bowers, Tyrese Campbell, John Cantor, Gabriela Cortes, Alpha Diallo, Portia Dobrzanski, Joshuana Edmond, Jayden Eichelberger, Jacob Flitton, Meadow Foor, Toni Gatrell, Joseph Gross, Keith Hamilton, Timothy Hamilton, Hunter Horst, Andrew Huffer, Laiba Javed, Dylan Johnson, Lillian Johnson, Eugene Kim, Lucas Litten, Ashley Lucas, Kyle McKay, Taylor Neff, Ian Peck, Courtney Ruppenthal, Tirelle Salters, Sok Kheang Say, Paige Terch, Andrew Turner, Kaitlyn Wassel, Faith Wegner, Katelyn Yost

Grade seven — Kaylee Adelsberger, Jake Arnone, Spencer Cutter, Abigail Flitton, Abigail Koons, Cassidy Lavin, Camille Levine, Mary Lungu, Edison Ly, Eryn McVicker, Hanna Moser, Abigail Myers, Zane Placie, Forever Salters, Christopher Snyder, Mikaela Sprout, Caleb Yost, Jazmine Yost

Grade eight — Amber Anderson, Amelia Baker, Taylor Baker, Olivia Barton, Emily Gross, Mason Kreps, Natalie McHale, Erica Mohn, Bryce Morgan, Keisha Mumma, Alicia Rafter, Alan Seredich, Aaron Slifer, Wendy Smith, Bethany Starliper



Honor roll

Grade six — Jadiel Arana, Victoria Arnold, Nathan Artz, Chad Atha, Ashley Bachtell, Dillon Baker, Miranda Barkdoll, Caitlin Beattie, Joshua Benton, Cade Berger, Courtney Boward, Devin Boward, Ryan Bowman, Zoe Boyer, Valerie Bran, McKenzie Chaney, Mikayla Cline, Sean Cole Ruth, Hannah Coughlin, Rebecca Davis, Amber Detrick, Bryan Detrow, Jared Divelbiss, Sarah Duffy, Emily Ernst, Britany Forrest, Lydia Frevert, Andrew Greene, Ryan Greene, Alisyn Hahn, John Harder, Bayleigh Henley, Harlee Hipkiss, Janae Holman, Andrew Housel, Michael Howell, Haley Hughes, Jaustin Itnyre, Derrick Jack, Natalie Jack, Kaya Jackson, Ethan Johnson, Kyle Johnson, Skyler Jordan, Lakin Keller, Mara Kendall, Mackenzie Kennedy, Cortez King, Sydney Kirchner, Juliet Kisalita, Abigail Kitchen, Trevor Knode, Breanna Koopman, Lance Krumbeck Hunter Landis, Brooke Lewis, Shaun Loar, Hannah Mellinger, Jathan Mentzer, Michael Mies, Justin Miller, Marty Miller, Harley Mills, John Miner, Angenette Monteith, Hayden Myers, Tyler Palmer, Amaya Pettner, Desmond Poling, Nathanael Retherford, Andrew Rhodes, Sarah Robertson, Nathan Rodriguez, Abigail Ruby, Ryan Shank, Andrew Sheffler, Brianna Sigler, Eric Smith, Dylan Stevens, Nicole Taulton, Alexis Teter, Alexis Teter, Austin Udy, Johnathan Wallace, Haylee White, Jasmine White, Paul Wolfe, Brianna Wright

Grade seven — Tucker Almany, Tristan Artz, Joshua Atha, Theodore Batson, Cierra Beaver, Brooke Beckley, Daulton Beckley, Justin Bourgoin, Tanner Bowen, Justin Bowers, Cara Burgan, Diva Burgan, Shelby Burgess, Rebekah Butler, Megan Campbell, Zackary Carpenter, Robert Carr, Bailey Cavin, Avery Covert, Chelsie Crist, Maryann Cucina, Tanner Dreisbach, Zachary Elgin Miller, Nicholas Evans, Kristen Farmer, Barbara Fitzsimmons, Emily Fluharty, Madison Gaines, Nicole Gest, Devon Groesbeck, Christopher Harsh, Nickali Hont, Joshua Horn, Jacob Hose, Chloe Hudson, Katie Hutzell, Nathaniel Imes, Karley Kidwell, Corveyon King, Catherine Kinman, Caitlin Lee Hendricks, Rebecca Lehman, Stephanie Leisinger, Brynn Lewis, Elizabeth Mackley, Tiffany Malott, Holden Maloy, Evan McVicker, Kaitlin Murphy, Alexander Nguyen, Rachel Nicholson, Emily Ragland, Madisyn Renn, Matthew Repp, Sarah Rizer, Lexis Robinson, Isaac Schlotterbeck, Alexander Sheppard, Anthony Shirbach, Kierston Sigler, Joshua Snavely, Alyssa Sweitzer, Kristy Tarner, Daniel Tiffany, Justin Walters, Lindsey Weaver, Hannah Welch, Jordan Weschler, Calista Wolfe, Grace Wolford, Olivia Zisa

Grade eight — Jaclyn Barnes, Justin Beckley, Katlyn Black, Megan Budnicki, Alissa Clark, Olivia Coleman, Karly Condo, Edward Cunningham, Ranchelle Dofflemyer, Melanie Drury, Sarah Eckstine, Cierra Eyler, Kyleigh Flook, Jess Foster, Alexis Fraley, Willow Fraley, Hadley Giles, Mariyah Gizzi, Nicholas Green, Alex Gregg, Kaci Gutteridge, Karsyn Gutteridge, Marrissa Harne, Mariah Hendrickson, Samual Hudson, Joshua Jamison, Samantha Jenkins, Kaila Johnson, Ian Kane, Caden Keplinger, Quincy Knable, Steven Krumbeck, Alexis Lewis, Nia McDannell, Victoria Morris, Cassandra Muir, Alexander Nichols, Tatiana O’Brien, Carlie Palmer, Brandon Racine, Samantha Raidt, Hunter Rawlings, Austin Reed, Joshua Reese, Olivia Rowland, Julie Schnurr, Carli Shank, Austin Shirley, Elizabeth Slyconish, Collin Smigelski, Daniel Smith, Michael Snyder, Annalyse Stine, Charlotte Strite, Jessica Sweitzer, Logan Toms, Zachary Toth, Wade Turner, Kate Wade, Tymar Wallace, Emily Young, Paige Young

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|