Advertisement

Boonsboro High School honor roll

May 25, 2012

Fifth marking period

Distinguished honor roll  

Grade nine — Morgan E. Angle, Mickayla S. Bachar, Jeffrey C. Bennett, Priscilla A. Bushko,     Jaime L. Dambrosio, Alexandra N. Doak, Donald L. Drawbaugh, Zackery T. El Mohandes, Marley M. Enfield, Aaron S. George, Dana M. Getka, Stacie L. Hahn, Elizabeth M. Hawkins, Tess A. Hebert, Nicholas R. Hubbard, Stuart L. Kerns, Frank Liao, Olivia G. Lohman, Alexandra A. Mandel, Gabrielle L. Mazzone, Kirstie R. Moore, Daniel J. Nyswaner, Evan M. Pettyjohn, Sydney J. Sabatano, Emma P. Sikes, Kirsten A. Talbert, Aidan M. Thaggard, Brianna N. Thompson, Klaire M. Williams

Grade 10 — Sarah A. Anderson, Skyler N. Casto, Courtney N. Crampton, Nichole M. Crampton, Danielle N. Evans, Gregory J. Fiola, Megan K. Fuscsick, Alexandra D. Hawbaker, Julia M. Horst, Jacob F. Hughes, Nadean V. Kline, Austin M. Lambright, Mark P. Leadingham, Sasha V. Margob, Valerie J. Mason, Connor P. McClellan, Paul P. Previti, Elizabeth M. Seabright, Vincent M. Smith Di Leo, Breanna N. Springer, Margaret R. Sullivan, Jazmin A. Valentine, Savannah K. Waddle

Grade 11 — Serge Aleshin Guendel, Ethan D. Allnutt, Scott R. Bennett, Victoria L. Bright, Rebecca L. Bushko, Chad E. Cowden, Allison L. Davenport, Kayla E. Grimm, Tristan L. Hartle, Steven S. Kurapaty, Lilit N. Mamulyan, Andrew R. Meighen, Emily M. Mercier, Jennifer L. Moore, Shannon P. O’Brien, Emilee K. Panunzi, Carly L. Rippeon, Kellsey M. Shank, Yukiko Shinoda, Meghan C. Sikes, Elizabeth M. Slick, Sebastian Walton, Rami B. Yanes

Grade 12 — Lauren N. Cronise, Tyler D. Dahlgreen, Paige L. Dutrow, Jillian M. Gaulding, Daliss R. Gordon, Brittany J. Hammond, Jordan A. Hensley, Chad J. Hutzell, John R. Lowery, Lauren E. Mann, Paige A. Marshall, Lana S. McDowell, Lainey C. Mentzer, Jared S. Michael, Tori L. Poffenberger, Amber L. Schoonover, Mikaela K. Wesmiller


Fifth marking period

Honor roll 

Grade nine — Ahsan Azhar, Alexis M. Bane, Emily M. Benson, William F. Bodenheimer, Eric W. Brabson, Alexandra E. Brunelle, Madison Burkhardt, Xana M. Buttry, Christopher M. Connolly, Kiersten L. Coulter, Leigh A. Cowden, Morgan A. Crilley, Aspen N. Detwiler, Antonio Digiuseppe, Aaron C. Easterday, Stacy E. Easterday, Megan B. Eichelberger, Carrisa L. Elam, Syed Faizanuddin, Joshua E. Ford, Dylan A. Froehlich, Carly Galpin, Alexandra E. Garcia, Kaylah J. Green, Michaela J. Grove, Tyler A. Guttry, Jeremy M. Hardy, Dalton Hawkins, Michael A. Helmick, Nathan P. Hoberg, Elizabeth N. Humble, Madison N. Ingram, Nathan C. Johnson, Ayla N. Kimball, Tyler A. Leone, Jessica M. Lerch, Marianna R. Ligon, Paul T. Lively, Kristina M. Lucas, Bethany A. Marshall, Brittany M. McCauley, Colin J. McMillen, Hunter N. McMillion, Hannah E. Meiklejohn, Kyle D. Merhi, Christopher J. Mertz, Hannah M. Mills, Daniel T. Morris, Alec T. Nittinger, Dakota R. Pfeiffer, Alexander L. Pizarro, Alyissa C. Poffenberger, Aden R. Price, Jaydirah P. Ray, Nathanael H. Saunders, Matthew J. Scalese, Emily M. Schilling, Synclare R. Schneider, Cole D. Shank, Lindsey D. Shank, Skyler J. Shatzer, Dakota M. Smith, Wyatt J. Stitely, Sarah M. Stone, Lilli N. Sutton, Logan Taulton, Megan L. Timko, Brandon M. Turnbaugh, Audrey M. Walton, Liah C. Wentzell, Angelica C. Wilbar, Kaytie L. Wilkinson, Taylor N. Williams, Sarah E. Wycoski

Grade 10 — Miranda Ancell, Jamie M. Baker, Sarah E. Ballow, Kaitlin G. Bell, Jordan L. Bingaman, Liam P. Burch, Michael G. Carroll, Jared A. Cline, Aaron Q. Clipp, Rachel M. Cole, Mathew H. Crown, Kortney R. Cunningham, Carol L. Debaugh, Amber E. Demory, Nicholas S. Dougherty, David J. Drawbaugh, Devon W. Fairhall, Maggie J. Flook, Caitlin M. Gaudin, Joseph R. Gladhill, Tessa L. Harding, Zachary S. Hardy, Bradley T. Heavner, Nathan D. Hinkle, Jakob A. Hoberg, Rachel A. Holmes, Courtney E. Howe, Alexis B. Hurley, Angel L. Hurley, Kathryn L. Johns, Renee N. Johnsson, James L. Leonard, Travis C. Leonardo, Anastasia Z. Martinez, Kate E. Menas, Victoria M. Mills, Jonathan E. Minnick, Devin R. Moore, Jennifer S. Moore, Kevin W. Mower, Jacob D. Nelson, Charles A. O’Berry, Hunter M. Parrish, Kelsey B. Pittsnogle, Maria E. Rochford, Avery T. Simmons, Kyler T. Skeens, Lydia K. Smallwood, Jessica L. Smith, Zachary N. Smith, Aaron L. Snyder, Christian O. Solberg, Logan D. Spires, Jacob M. Stauffer, Alexander C. Thaggard, Taylor C. Thompson, Lashanta D. Tonsil, Samantha L. Trujillo, Carly R. Tubbs, Nathan D. Tucker, Skyler R. Whitmore,  Lexi L. Yoder, Calleb L. Yurish, Nicholas J. Zielinski

Grade 11 — Quinn B. Barr, Amanda G. Bishop Cross, Reiker P. Bowles, Tiffany J. Bowman, Nicole M. Bruno, Amber D. Buchanan, Brandon M. Butrick, Brandon H. Canfield, Tyler W. Castle, Mariah J. Chapelle, Garrett K. Churchey, Caroline E. Cukier, Tykia S. Curtis, Samuel S. D’Alauro, Courtney L. Delosh, Serena B. Demartino, Abigail E. Duncan, Kelsey W. Eichelberger, Caroline Fraser, Ty Marie T. Gatling, Shelby L. Geraci, Colin J. Glass, Seth A. Greenbaum, Shelby R. Griffith, Caleb E. Grove, Jennifer M. Harris, Kyle R. Hobbs, Brooke N. Hood, Bradley C. Hull, Sara L. Jennings, Ashley L. Keedy, Amanda L. Kerr, Randolph L. Kines, Rex S. Le Gore, Bryan M. Letendre, Carly S. Mazzone, Peter A. Myers, Elinor E. Nogle, Theresa N. Ortman, Paige A. Owens, Adam M. Peters, Chase A. Remsburg, Jack W. Riley, Emily D. Rohrer, Courtney T. Rose, Samantha A. Smith, Christopher A. Snyder, Brittany M. Stevenson Payne, Mickayla C. Taulton, Joshua C. Testa, Allyson E. Wallace, Shelby L. Wallace, Jennifer A. Webber, Emma N. Wennick, Rakel S. Wilson, Tiffany N. Young, Sarah A. Zielinski

Grade 12 — Craig E. Anderson, Allison E. Atkins, Leah L. Ballow, Carli S. Bane, Lauran A. Barrett, Britton D. Beard, Eric S. Bitner, Dillon Carew, Zora L. Chalkley, Zoe T. Chapelle, Brian A. Cibula, Kacey G. Clark, Brandon A. Debee, Justin T. Doak, Tyler S. Funk, Benjamin P. Gantz, Dustin J. Gregory, Joshua M. Grim, Zeyu Hao, Nathan A. Hardy, Jordan A. Hatten, Ashlyn T. Hawbaker, David L. Heim, Megan T. Humphrey, Grant E. Kane, Deloris A. King, Brittany M. Kookaby, Justin T. Lewis, Joshua N. Lois, Kelsey R. Mannix, Shannon L. McClellan, Sean M. McGrogan, Kurt W. McIlwee, Lynsey E. Miller, Aaron R. Miranda, Destiny M. Moreland, Amber L. Myers, Brian M. Niederberger, Conor T. O’Brien, Alexandra M. Pantos, Natalii N. Pitts, Kathleen R. Rickerds, Erica A. Rippeon, Taylor N. Sabatano, Rae E. Schoenberg, Rachel R. Shaffer, Amber Smith, Timothy J. Smith, Riley A. Stephenson, Ashley M. Stotler, Morgan M. Thompson, Ryan J. Tucker, Aaron D. Turner, Sarah J. Usary, Rachel M. Waugerman, Rebecca N. Wellons, Chelsea N. Wenner

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|