Advertisement

Smithsburg Middle School honor roll

May 16, 2012

Smithsburg Middle School

Fifth marking period

Distinguished honor roll

Grade six — Bryce H. Arnold, Brett D. Baile, Hannah J. Barbarino, Matthew S. Burke, Alissa N. Callis Stottlemyer, Lucy E. Conrey, Lauryn M. Daniels, Elizabeth G. Harshman, Chelsea Henriquez, Charles A. Hollobaugh, Robert J. Hood, Chloe A. Huntsberry, Mikaela J. Jerwick, Paxton J. Kerstetter, Kyli M. Kline, Kyle R. Klomstad, Cameron N. Kutchey, Haley E. Mapes, Carly N. Marcus, Mary C. Miller, Bryce T. Palamar, Sarah E. Perryman, Lexi C. Ringquist, Jenny E. Sherman, Hannah E. Tice, Jenna H. Wallace, Kaleb D. Waltz, Kaitlin M. Warner, Anna B. Wilt, Kody E. Zeigler

Grade seven — Sarah B. Holl, Jade S. Lee, Delaney N. Malcolm, Grace S. Miller

Grade eight — Murad M. Akhmedov, Ernst C. Arnold, Maheen Haq, Bailey E. Hovermale, Megan M. Juarez, Cassandra Li, Zakary S. Newberry, Lindsay K. Penwell, Meghan E. Roberts, Michael S. Robinette, Kennedy E. Shaver, Cameron M. Sherbert, Josephine Snyder, Noah W. Stottlemyer, Sarah E. Wagner, Julie L. Wiles, Fiona R. Zahm

Advertisement

Honor roll

Grade six — Ashley N. Amsler, Asia B. Anthony, Jade M. Arthur, Emma M. Banfe, Spencer P. Barney, Melanie A. Bobbitt, Kaylee M. Bonenberger, Megan E. Bonham, Jakob E. Bowers, Morgan J. Brenk, Thomas L. Bunce, Nicole F. Calandrelle, Nicholas J. Carrera, Katrina Celestial, Andrew J. Chandler, Kayla N. Collins, Felix A. Diaz, Seth D. Dodson, Ryan M. Donegan, Hannah M. Drumm, Gabriele N. Dunlap, Amber N. Eason, Caitlin B. Ford, Gavin J. Garner, Nathaniel C. Gerber, Kaitlin S. Gertz, Madelynn P. Gilliam, Olivia P. Gilroy, Sarah M. Gowin, Dylan Grove, Peyton E. Hahn, Alexander D. Hammerslay, Zachary R. Healy, Haley N. Henry, Benjamin M. Hixon, Kurt R. Hott, Lillyanna House, Emily A. Hudak, Marissa L. Ingram, Corey A. Jackson, Summer A. Jackson, Carrie G. Jornlin, Emily E. Keely, Kayla E. Keplinger, Hayla E. Kershner, Madalyn A Kershner, Rachel A. Knicley, Ruthann N. Kreun, Louis L. Lowe, Ashely Lyons, Elizabeth I. Marick, Jordan T. Marquiss, Lynn M. McCleaf, Tanner D. McCoy, Frank J. Milihram, Nichole D. Moore, Jack Moran, Thomas Moran, Mark J. Nee, Jenna N. Nelson, Cole T. Nussear, Erica M. Orndorff, Brianna M. Ott, Alexis L. Pate, Sarah L. Peake, Trenton C. Remsburg, Michael D. Rice, Justyn L. Russell, Makenzie L. Sarber, Christian X. Shippee, Spencer R. Shives, Drew R. Smith, Cameron A. Snyder, Clinton D. Stottlemyer, Kelly E. Stouffer, Morgan E. Tapley, Hannah L. Wagner, Olivia K. Whitt, Angelina R. Wilson, Kevin R. Wilson, Noah J. Wolfe Coleman, Hannah M. Yoder

Grade seven — Mustafa M. Akhmedov, Jensen R. Bachtell, Lauren A. Bair, Jennifer E. Barnes, Quinn M. Beck Schmieder, Cheyenne M. Betson, Aaron Blickenstaff, Sydny S. Boney, Caleb M. Boswell, Brianna L. Brady, Harrison D. Brown, Sydney E. Davis, Candela D. Dubon, Amber N. Dupre, Ashley E. Dwyer, Joshua M. Dwyer, Karleigh P. Franklin, Max A Gamerman, Ryan J. Gordon, Brett N. Grove, David L. Hagens Jr., Brittney D. Hejduk, Natalie A. Heredia, Jennifer Hernandez, Hunter M. Ingram, Dominique A. King, Kade I. Knodle, Seth M. Lagrutta, Justin M. Lesher, Alexander R. Lowery, Alyssa L. Martz, Morgan P. McCauley, Jacob E. McCready, Morgan G. Mills, Mallory B. Moholt, Mark P. Moholt. Emily N. Mutchler, Dmitry Podobreev, Emma M. Protsch, Samantha E. Pryor, Brianna N. Rowe, Jane E. Sagoe, Matthew W. Schmidl, Cameron E. Scott, Talia E. Seidman, Briana M. Smith, Taylor D. Smith, Allyson I. Spaid, Kenzie R. Stout, Julie E. Thomas, Katherine N. Thorn, Kirsten E. Tilden, Alessandra R. Vidal, Isaiah T. Warfield, Bryce A. Wiles, Richard C. Wishard

Grade eight — Emmanuella V. Ampong, Daniel S. Ausherman, Christopher M. Babylon, Alaina M. Black, Claire L. Bodine, Jeremy D. Boylan, Allison M. Cline, Donna J. Conley, Emma L. Conrey, Carly A. Cupernall, Micah G. Daigneault, Noah W. Daigneault, Brynn L. Dao, Megan M. Davis, Angel N. DeVore, Jacob S. Dove, Jared S. Durning, Leah E. Ellis, Chandler Fishack, Tamarra S. Francis, Jacey Fugate, Garrett M. Gardenhour, Seth A. Garnand, Joshua W. Geblein, Blake Goodmansen, Haley E. Griffith, Kamryn A. Grosh, Holly M. Hogue, John V. Howard, Michael N. Hunter, Matthew T. Jaouni, Daniel F. Jornlin, Taryn K. Kershner, Yungmun K. Lee, Bryanna G. Luke, Madeline J. Mazenko, Rebecca M. Mettille, Macy E. Meyer, William P. Miller, Mari E. Mullan, Mikaylah D. Murray, Victoria L. Neal, Brandon D. Peake, Julia E. Pepper, Tyler S. Pettway, Faizah T. Pirzada, Dayton A. Pryor, David J. Rice, Christopher S. Rowan, Ellen E. Salvatore, Marissa N. Saylor, Bryce K. Scharenbroch, Devyn R. Shank, Jason Shifler, Abigail A. Shives, Alexis R. Smith, Hunter L. Smith, Alexis N. Spickler, Alexander D. Stephenson, Melanie G. Taylor, Dakota L. Vaughn, Alexa L. Vetter, Barbara Vomend, Christopher L. Weller, Mary E. Wesmiller, Amber N. Whittington, Ethan E. Wilt, Hollee D. Winders, Christina C. York, Kory J. Zeigler

The Herald-Mail Articles
|
|
|