Advertisement

Williamsport High School honor roll

May 03, 2012

Williamsport High School

Fourth marking period

Distinguished honor roll

Grade nine — Clay N. Bittner, Alec R. Cantner, Alexis D. Cline, Rebecca L. Cox, Rachel Deike, Jose E. Diaz Frias, Andrew S. Dobrzanski, Christopher J. Fogle, Morgan Hager Perry, Taylor L. Hassler, Aiden L. Jensen, Alexis L. Kastelein, Caitlin J. Kennedy, Madison E. Knode, Taylor F. Line, Zacharie T. Loveless, Devan F. Nalley, Colin B. Osborne, Hallie N. Pennington, Eric S. Poffenberger, Carley B. Robinson, Rebekah D. Russo, Sinjin G. Shoop, Alexis M. Smith, Tatian A. Smith, Alexander R. Snouffer, Brent V. Sweigert, Caitlyn D. Woodring, Lane D. Yutzy

Grade 10 — Julianne N. Baker, Hagan E. Bjerga, Sarah S. Browning, Donald D. Churchey, Kimberly G. Cunningham, Elysia M. Currin, Tiago Desouza, Corey M. Ellis, Alexis A. Evans, Lydia J. Gerringer, Karli L. Grimes, Carly E. Hanna, Devon K. Hare, Jack R. Kelly, Melanie A. King, Aaron W. Koons, Carol Leung, Wornden H. Ly, Elsie E. Martinez, Megan J. Miller, Katelyn D. Mumma, Meghan D. Murray, Jonathan T. Neel, Neerav B. Patel, Renee M. Poffenberger, Christian M. Rudisill, Abigail K. Shank, Carly N. Shaw, Geraghty D. Showe, Clayton W. Smith, Regan G. Stout, Lasher O. Urciolo, Ian C. Walters, Brett C. Weaver, Krista L. Wiles, Hope A. Wolford, Sarah E. Young

Grade 11 — Amanda M. Brechbill, Zachary A. Faith, Stephen C. Flessner, Cody T. Grams, Zachery W. Hopkins, Kaitlyn M. Lamkin, Ephraim N. Loeser, Alyssa J. Marker, Connor X. McNaney, Theron Palmer, Nicholas W. Sauble, Angel O. Sexton, Samantha N. Taylor, Miranda L. Valentine, Joshua D. Wilson

Grade 12 — Casey S. Arnone, Erin E. Artz, Kyle S. Baker, Renee A. Barnes, Bradley Casto, Stephen D. Cavender, Emily M. Chaney, Jeremy A. Cressell, Irene A. Cunningham, Alexa L. Decker, Tiffany L. Divelbliss, Brandon J. Draper, Scot D. Drury, Tracy L. Forcino, Erin S. Gaines, Chad M. Gilbert, Evan D. Hardy, Shelby L. Lorah Schlotter, Zachary W. Lucas, Darren A. May, Jessica L. Mies, Erica R. Murray, Nicholas B. Myers, Samantha J. Ohaver, Casey N. Osborne, Heather M. Price, Emilie M. Rowe, Taylor Spigler, Emily Taylor, Lynn K. Timmons, An H. Trinh, Samantha M. Van Slyke, Taylor Welch, Taylor L. Whiteman, Katlyn B. Willetts, Morgan L. Williams, Nicole J. Wyant, Angela V. Zabala, Bethany D. Zies

Honor roll

Grade nine — Davrush M. Akhmedov, Grace A. Albritton, Zachary R. Andrews, Victoria A. Asper, Thomas J. Atha, Gabriel J. Auldridge, Kimberly P. Bailey, Jeremy A. Benda, Logan Bishop, Venus S. Bolinger, Buck W. Burker, Colby A. Byers, Danielle A. Chapman, Katlynn S. Cole, Courtney E. Copenhaver, Cecelia K. Culy, Kelly J. Decker, Kelli E. Delauder, Ashley N. Delauter, Luke C. Draper, Zoie Elgin, Sierra E. Eyler, Malia Bryc F. Featherstone, Emily A. Fitzgerald, Ixsar B. Flores, Kaitlyn M. Giffin, Carley D. Godsey, Sonya M. Goebel, Austin T. Golden, Lexus M. Gossard, Erica M. Grantham, Haley E. Groesbeck, Aleshia M. Grose, Brandon J. Hagen, Hector A. Hernandez Fabia, Melissa Hoff, Ariel N. Hoffmaster, Bryan T. Hout, Angel N. Hovermale, John D. Hudson, Carter D. Hughes, Khadijah D. Imes, Faith A. Inboden, Alexander M. Jakoby, Andrew D. Jamison, Alexis E. Keller, Brandon P. Keplinger, Sarah B. Kiley, Faith N. Kretzer, Noah G. La Dow, Victoria S. Line, Barry A. Loeser, Luis E. Maldonado, Aaron R. Matlack, Kaitlin M. McGrogan, Marie L. Mies, Lakya A. Mills, Savannah V. Minnick, Karyann C. Mitchell, Bradley W. Muhlen, Ranaea F. Myers, Emmaleigh K. Nally, Jonah C. Notarianni Step, Lindsay R. O’Brien, Brett L. Oxendine, Roy S. Parker, Christopher R. Pike, Ionel G. Popescul, Nicolae A. Popescul, Samantha K. Poplin, Joshua A. Reeder, Marlynnes Reyes Alonzo, Joseph R. Rivera, Kristy N. Rumball, Mandi T. Saum, James B. Shartzer, Austin G. Sigler, Montana N. Springirth, Ashley M. Stalnaker, Ebony L. Starkes, Erika M. Sweitzer, Carter L. Tacelosky, Cody M. Tarner, Brandon C. Taylor, Evan R. Torres, Bao Q. Tran, Eduardo I. Vizcaya, Zoe E. Vogt, Mikayla L. Weese, Morgan M. Welch, Taryn N. Whitmore, Stephen M. Wincovitch, Braxton O. Witmer, Jeremiah B. Younker

Grade 10 — Nimotallah E. Abdurrazaq, Ryan L. Armstrong, Riley J. Arnone, Tristan J. Baker, Quinton L. Barr, Lindsey D. Beckley, Charles L. Blickenstaff, Alexandra P. Bowers, Rebecca L. Breeden, Haley L. Carter, Sterling J. Christy, Samantha T. Cline, Emilee R. Crawford, Kathleen M. Davis, Aaron W. Desmond, Kyra L. Detrick, Devin D. Ehle, Victoria A. Fitzwater, Christie J. Garrett, Alexis B. Gentry, Amanda M. Godwin, Caleb M. Godwin, Kelsey L. Haines, Matthew S. Hamilton, Hannah A. Hamsher, Tressa B. Hawbaker, Alexandra M. Henry, Alexandria C. Hott, Lauren Housel, Cy M. Hudson, Corinne N. Jenkins, Bryce R. Karn, Joshua C. Kisalita, Connie Leung, Jessica L. Libert, Lindsay M. Litten, Christopher I. Lunsford, Sydney E. Majeed, Courtney R. Malott, Kelsie M. Malott, Kali A. Martin, Lauren K. Martin, Owen D. Marx, Daniel Mata, Shayla L. McKenrick, Collin S. McVicker, Jonathan S. Mehalko, Miranda R. Mills, Ashley D. Minnick, William C. Moats, Rykeria I. Mooney, Kelsey L. Morgan, Daniel R. Morris, John E. Munro, Katie E. Myers, Holly A. Nalley, Nicholle L. Nalley, Erin N. Palmer, Brianna L. Payne, Stephen I. Perkins, Dawn E. Pine, Krysta D. Powell, Mary E. Raidt, April A. Robinson, Philip M. Rowe, Diellza Ruqi, Benjamin C. Schaefer, Wyatt W. Scriever, Travis T. Sellers, Savana M. Selzer, Jordan I. Shoemaker, Samantha K. Sluger, Paige V. Slusarz, Cole A. Smith, Devonte M. Smith, Joshua C. Snow, Abigail M. Socks, Elizabeth L. Stains, Alisa V. Stevenson, Krystle R. Stoy, Rebecca A. Sullivan, Micah B. Tate, Emily A. Taylor, Kayla M. Thomas, Katrina M. Timbers, Brandon E. Toloso, Veronica K. Van Metre, Alexander G. Van Slyke, Clinton W. Vance, Rachael E. Walters, Brooklyn G. Welch, Christopher R. Werder, Erik M. Winger

Grade 11 — Briana K. Akers, Lisa R. Artz, Dalton T. Beaver, Whitney N. Benedict, Nicholas R. Berchock, Devin A. Blackman, Shane E. Bourgoin, Ryan W. Boward, Cody L. Bowman, Karly M. Branigan Coleman, Teela J. Brown, Caleb S. Buchman, Joshua A. Byers, Stacey M. Christy, Mida V. Clipp, Caroline B. Crawford, Kandace H. Davis, Moriah H. Garling, Torrian N. Godhigh, Quentin A. Grimm, Austin Hager Perry, David A. Harper, Megan E. Heller, Miranda C. Hose, Jenna R. Hott, Lacey A. Householder, Skye L. Jeanotte, Connor D. Johnson, Nicolas A. Johnson, Devin M. Joia, Hannah G. Kastelein, Austin J. Keplinger, Victoria E. Key, Craig R. Koons, Krista C. Lang, Victoria R. Lewallen, Scott M. Long, Bradley T. Lundberg, Tyler J. Martin, Casey L. Miller, Katlyn A. Osborne, Marilyn I. Parada Carranza, Ronnie L. Portwood, Julia C. Price, Felicia N. Rockenbaugh, Emory S. Rowland, Natalie A. Rudisill, Benjamin M. Seibert, Samuel C. Seibert, Ryan D. Shank, Ryan C. Shoemaker, Ceaira J. Smith, Sabrina O. Smith, Bret L. Snodderly, Summit Soeung, Joshua K. Solanki, Vasile Stadnitchii, John A. Staudt, Patrick R. Staudt, Jourdan A. Stough, Stephanie C. Streeter, Caroline D. Strite, Savanna E. Swan, Seth Q. Thompson, Hannah L. Tosten, Takesha O. Tucker, Kristina M. Vanoy, Mariana B. Vizcaya, Page E. Wade, Nicholas R. Williams, Rachael E. Wiseley, Victoria L. Wiseley, Andrew C. Young, Kaylee D. Yumlu

Grade 12 — Jadea M. Adams, Richard A. Aleshire, Deanna L. Blodgett, Whitney L. Bloom, Sara A. Burger, Ryan L. Butts, Tyler C. Byers, Aleena I. Carey, Abigail Clopper, Brendon E. Colliflower, Taylor Cool, Julia F. Eckstine, Lynsay M. Gipe, Brent W. Goebel, Aaliyah M. Grantham, James P. Groves, Anthony J. Gulledge, Bethany D. Henson, Jenna L. Henson, Sara N. Hernandez, Cody J. Horner, Austin R. Huff, Marcus A. Keller, Brandon S. Kinzer, Peyton Koester, Satrina R. Lewis, Rachel R. Lilley, Collin W. Linton, Stephen J. Longnecker, Robert C. Lunsford, Aysia C. Medley, Samantha L. Metz, Keith A. Moser, Chelsea R. Myers, Zachary L. Nalley, Tyler M. Nally, David Noll, Dustin D. Obitts, Jordan C. Palladino, Andrew A. Ramirez, Meghan Reed, Dustin R. Rhodes, Chad R. Ridenour, Minchel Seol, Brandon J. Starliper, Taylor N. Starliper, Matthew D. Stemper, Devyn Stotelmyer, Vincent Stresewski, Dorothy E. Strite, Jayme M. Sutherland, Brieanne P. Twigg, Aaryn L. Whitmore, Jillana Widmyer, Tyler G. Wise, Cassandra M. Wollard, Jordan A. Younker

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|