Advertisement

North Hagerstown High School honor roll

April 30, 2012

North Hagerstown High School

Fourth marking period

Distinguished honor roll   

Grade nine — Leyla Aliyeva, Thivijan Arivalahan, Victoria A. Baldwin, Madison L. Ballard, Kylah M. Barnes, Deanna M. Bertone, Kendall E. Bowen, Max D. Burzinski, Melissa L. Carpenter, Sabrina R. Chang, Elta R. Clarke, Jacob A. Clemmer, Taylor M. Coombs, Matthew D. Cumblidge, Brion E. Dick, Ashley M. Dorman, Hamza J. Fellah, Khaliah R. Frost, Anahita Hormozi, Rebekah S. Hurwitz, Raymond A. Johnson, Loren M. Jones, Logan T. Keith, Diana Kontsevenko, Cassidy J. Leone, Laura A. Manspeaker, Hunter J. Martin, Daniall S. Masood, Waide S. McComas, Coleman W. McHose, Jenny R. Milani, Katharine N. Milford, Payton S. Mohammed, Kyle W. Moir, Connor P. Moulton, Maxwell J. Niessner, Savannah A. Plemmons, Olivia M. Poholchuk, Philip A. Reiter, Jessica S. Rivas, Monica Rivas, Shaylin M. Ruane, Benjamin Seifert, Julius E. Smead, Amanda M. Souders, Braelyn J. Starkey, Katie M. Steig, Sherrie Y. Tark, Valerie A. Taylor, Brady R. Thomas, Keagen Thomson, Grant L. Tribble, Sarah M. Troxell, Jermaine A. Tyler, Kory J. Tyler, Brigette A. Wolf, Osman F. Yakhuzov, Songul M. Yakhuzova

Grade 10 — Stephanie A. Agostinelli, Elizabeth C. Balog, Ma Bettina L. Bienvenida, Erin R. Burney, Daniel G. Conlon, Claire E. Connor, Peter W. Crampton, Brian P. Davis, Frederick C. Durham, Peter M. Durham, Rebekah M. Englar, Karen V. Hade, Sirena M. Hall, Catherine L. Hershey, Conner B. Hill, Cameron M. Kenworthy, Morgan P. Kolson, Madison G. Kutzera, Allison N. Martin, Christopher S. Mattax, Megan R. McCarty, Rachael S. McCullough, Brianne E. Monroe, Michaela L. Moody, Aaliyah C. Moore, Rushil A. Patel, Leah S. Peterson, Alexus L. Rivas, Theodore K. Schoeck, Ferkhat S. Shubladze, Andrew L. Spitz, Stephen A. St Clair, Shelly L. Trumpower, John J. Wilson

Grade 11 — Caroline R. Bradford, David N. Brandenburg, Amy L. Calandrelle, Travis M. Carson, Kriscia A. De Paz, Andrew E. Doub, Marissa J. Frederickson, Derek M. Herbert, Amanda K. Krehbiel, Max J. Kross, Caleb A. Lyle, Margaret P. Manspeaker, Celene G. McNair, Lois J. Montes, Matthias C. Montgomery, Destinee S. Morrow, Elizabeth A. Norris, Maxwell Ober, Madeline M. Palkovitz, Nathaniel J. Parchment, Matthew C. Perini, Bobby L. Plume, Hadley C. Poss, Erin E. Rhodes, Samuel C. Robertson, Alyssa C. Smith, Caroline M. Wills, Andrew M. Yacyk

Grade 12 — Dexter M. Aviles, Edward C. Beachley, John Allen S. Browning, Uzair Q. Burmi, Grant M. Carbaugh, Nicholas P. Colvin, Alex P. Courtney, Cali A. Durning, Jennelle I. Farnum, Niklas C. Grahn, Brigitte I. Grewe, Andrew R. Grove, Zachary J. Hovermill, Tysheem K. Johnson, John M. Kaylor, Joshua Krandell, Brianne C. Ledford, Elizabeth M. Lowe, Amanda E. Martin, Sarah G. Millman, Andrew C. Perini, Emily A. Russell, Iman M. Scott, Aydynbek Shubladze, Benjamin Z. Shuster, Emily C. Simmons, Charles Y. Tark, Jessica L. Taylor, Isabella M. Thompson, Brandon C. Tydings, Tanner C. Wilcox

Honor roll

Grade nine — Christopher M. Albertson, Katlyn M. Alvarez, Deandrea M. Atkinson, Christina A. Aviles, Alexiss M. Barklow, Taylor L. Barnhart, Cara L. Baughman, Benjamin P. Beard, Wendy C. Bechtel, Calvin F. Bembry, Skyler E. Betts, Kristy J. Biser, Brandon C. Bockstanz, Logann A. Braun, Yaraslau Brodau, Madeleine L. Brooks, Dylan S. Brown, Dale H. Buckingham, Brendon A. Burkholder, Natalie R. Burney, Raughn Carter, Ideline M. Checo, Curtis S. Chedester, Daniel D. Chung, Bradley A. Clevenger, Haley G. Colleran, Czireon L. Corpuz, Julia E. Creager, Kenneth M. Daniels, Tabitha J. Davis, Marcia S. Devore, Lashayna L. Dorsey, Morgan E. Drenner, Tonya T. Dufour, Laken B. Feeser, Tyra A. Fields Maynard, Courtney N. Flickinger, Emily S. Folk, Jonah M. Forsythe, Marissa A. Freeman, Celine A. Galvan, Emily P. Getz, Derrick J. Gill, Jara M. Greene, Paige A. Hamburg, Hans J. Heydemann, Chandler M. Hovanec, Isaiah J. Jackson, Larryl S. Jackson, Elizabeth F. Jester, Jay D. Johnson, Stefaun D. Johnson, Michael A. Jordan, Mabry E. Kane, Sierra C. Keefer, Brandi R. Kidwell, Denisha L. King, Lashae A. King, Audra S. Kobiec, Olga L. Krivetskaya, Amanda G. Lamont, Jacob A. Latham, Jacqueline V. Lemus Lizama, Sarah A. Mason, Alexis R. McCarthy, Jordyn McKenzie, Christopher S. Milford, Cheyenne M. Miller, Rayshawn M. Montes, Amy L. Ngo, Raj R. Patel, Nicholas E. Patterson, Benjamin A. Perkins, Cole A. Pitsnogle, Chardonnay N. Prather, Junaid S. Qadir, Colin E. Rhodes, Jordan D. Rivers, Tiffany C. Ross, Zoe G. Schreiber, Tyler M. Shamburg, Leanna R. Showe, Clayton L. Smith, Justin K. Smith, Richard C. Smith, Emma K. Starkey, Nailya R. Suleymanova, Alissa C. Taylor, Alexandra M. Werder, Jared A. Wershiner, Lara E. White, Madison N. Williams, Fawad Younus

Grade 10 — Havyn R. Allen, Abigail K. Appel, Brittany A. Appleby Rumon, Dylan Ardinger, Bennett J. Bachtell, John B. Baker, Adam R. Barnhart, Sarah M. Bentley, Meghan E. Berry, Darwin D. Carbajal, Michael W. Castera, Dereck E. Cermeno, Alexandra N. Chinn, Makayla R. Claiborne, Matthew F. Clopper, Brendon M. Colbert, Cheryl M. Cosens, Antonio C. Decastro, Daksh D. Dihora, Chantelle I. Dominguez, Taylor M. Dozier, Diamond D. Drew, Madeline R. Dunn, Jordon C. Edlund, Porcia S. Ellis, Jenna L. Fazenbaker, Taylor L. Fields, Kaleigh O. Freels, Morgan A. Froebe, Giselle G. Garnett, Dakota S. Gerlach, Crystal D. Girardin, Casey G. Goodrich, Mark A. Grunberg, Brittanie N. Harris, Tatyana J. Hodges, Nayreka Hormozi, Jessica R. Hunt, Christopher A. Hutzell, Nnebuefe E. Idegwu, Reed G. Jimenez, Tatiyana Y. Johnson, Johnathan A. Jones, Taylor M. Jones, Tirzah M. Joyce, Nicholas G. Karlen, Isaiah R. Keyes, Bijal A. Kikani, Amber L. Larkin, David A. Lewis, Tori D. Lewis, Delaney R. Lynch, Gabriella A. Manilla, Anthony D. Marinelli, Taylor N. McCauley, Tkeyah N. McDowell, Jean D. McKoy, Crystal A. McLeod, Aaron R. Miller, Jenna M. Miller, Skyler A. Moats, Richard L. Montgomery, Emma E. Moss, Dori L. Nance, Tyler C. Nichols, Dasianae A. North, Dinanga Ntumba, Brooke M. Passarell, Wilberto Peralta, Kayla Peterson, Shannon R. Pitsnogle, Lindsey N. Renner, Nichalas M. Reyes, Syvanna D. Rice, Matthew C. Ritter, Garrett E. Rockwell, Dimitri C. Romero, Forest L. Scheetz, Taylor S. Shank, Jennifer A. Shepheard, Jonathan W. Shipley, Tyler A. Shubert, Addison Smith, Jessica M. Snyder, Jamie E. Stevenson, Sara E. Stone, Lindsay D. Strehle, Benjamin M. Sullivan, Edward O. Taft Ward, Guy M. Thomas, Cameron T. Tibbs, Yevgeniya Tokareva, Emily D. Unger, Emily L. Ward, Carly T. Waugh, Felicity A. Wertman, Morgann U. Wilcox, Chandler W. Williams, Samiyah S. Williams, Tyler S. Young

Grade 11 — Songul I. Akhmedova, Joshua A. Akins, Damikka L. Barrett, Morgan T. Bartha, Zachary M. Barton, Halima F. Bayoh, Suzanne E. Bechtel, Celena G. Belton, Yusuf G. Bodirov, Michael A. Bowen, Andrew R. Brady, Sydney M. Breidenstein, John C. Britton, Drew E. Brooks, Marcus A. Brooks, Brandon E. Brown, Kirsten N. Burr, Troy F. Carbaugh, Sarah A. Carr, Lacey S. Cochran, Anna R. Compton, Kirstie L. Coombs, Indigo O. Creary, Alex M. Dattilio, Damian L. Defelice, Briana N. Dick, Gayla G. Dunphy, Yi Lin Fan, Emilie G. Finstad, Breanna N. Foster, Jenaya J. Francis, Keegan L. Garcia, Marisa E. Geller, Tiffany N. Henson, Rivka E. Herrera, Kyle B. Hewlett, Andrew J. Higgins, Melissa S. Horman, Jorden C. Hose, Emily B. Irwin, Justus D. Jobe, Olivia A. Jones, Samantha Kendle, Faris Koldzo, Adrienne I. Kramer, Miri Lee, Francisco A. Macalupu, Kenneth I. McCrary, Christopher B. McNairn, Amanda L. Metcalf, Eli J. Millman, Noah Mun, Zulfiya Muradova, Johanna E. Papa, Renee Parker, Xena S. Perry, Peter S. Reiter, Taylor L. Rigsby, Benjamin W. Roberts, Dennis L. Rowe, Anne Kathe Rueckerl, Trenton R. Sauble, Zane E. Schreiber, Lauren E. Serafini, Charles E. Shindle, Adam J. Shuster, Garrett J. Singer, Christopher A. Squibb, Aaron M. Staley, Cory H. Staubs, Xinmei Tansey, Leslie Y. Tark, Akelah N. Taylor, Clay M. Thomas, Rachel N. Thomas, Jessica C. Thwaite, Conner R. Troxell, Richard S. Wahl, Hunter M. Williams, Samantha F. Wolf

Grade 12 — Marcus F. Allen, Rebecca L. Amalfitano, Paige A. Bamonto, Samantha E. Beard, Jonathan W. Blank, Nicole M. Bohrer, Lex A. Bondoc, Abby R. Burkhart, Bernard C. Cabatit, Charlie B. Caster, Charles A. Cvijanovich, Anthony J. Dattilio, Scott P. Davis, Spencer J. Day, Ariel N. Dick, Dylan M. Dopson, Michael Ecton, Devan A. Elliott, Christen N. Fairley, Lauren L. Folk, Jesse R. Foote, Jaiana D. Francis, Brandon H. Ganz, Carmen W. Gilliam, Morgan E. Grunberg, Ashley M. Hertrich, Matthew E. Hetzer, Jeremy E. Hollis, Christopher L. Hovermale, Shelbi N. Ives, Raven L. Jackson, Winston C. Jones, Angela S. Kang, Kacey J. Keith, Brynne R. Kirsch, Erika D. Kline, Tia M. Kline, Peter A. Lang, Kristoffer P. Loden, Samantha M. Lowe, Cassandra M. Mackereth, Shaquitta J. Magbie, Ashley J. Malcolm, Tabatha L. Martinez, Gloria T. Matamba, Ashleigh B. McCoy, Connor J. McHose, Connor D. Middlekauff, Stephanie E. Milani, Dylan L. Nichols, Alan P. Norris, Rajan R. Patel, Victoria E. Paugh, Peter E. Perini, Tyler S. Phillips, Nicholas A. Potter, Faith L. Proctor, Douglas E. Railing, Amy N. Reamy, Luz Y. Reinoso, Arielle G. Reynolds, Samantha L. Roberts, Ethan C. Robison, Taylor A. Rockwell, William R. Russell, Victoria W. Schmidt, Emily L. Seiler, Ryan B. Shaw, Dalton A. Shoemaker, Emily A. Smith, Taylor N. Spickler, Lakin A. Thomas, Matthew P. Toth, Alimbeg B. Tsereteli, William N. Ward, Allura M. Warden, Zachary R. Webb, Cullen M. Yeisley, Duncan M. Yeisley, Olivia D. Zimmerman

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|