Advertisement

Springfield Middle School honor roll

March 28, 2012

Springfield Middle School

Fourth marking period

Distinguished honor roll

Grade six — Stephanie Atha, William Baker, Dalton Blundell, Matthew Boger, Caroline Bolin, Zoe Boyer, John Cantor, Hannah Coughlin, Alpha Diallo, Joshuana Edmond, Jacob Flitton, Meadow Foor, Joseph Gross, Alisyn Hahn, Keith Hamilton, Timothy Hamilton, Bayleigh Henley, Hunter Horst, Andrew Huffer, Natalie Jack, Kaya Jackson, Laiba Javed, Dylan Johnson, Eugene Kim, Lucas Litten, Ashley Lucas, Britney Malphurs, Kyle Mckay, Hannah Mellinger, Michael Mies, Taylor Neff, Nathanael Retherford, Sarah Robertson, Tirelle Salters, Ryan Shank, Nicole Taulton, Paige Terch, Andrew Turner, Kaitlyn Wassel, Faith Wegner, Jasmine White, Katelyn Yost

Grade seven — Kaylee Adelsberger, Brooke Beckley, Cara Burgan, Zackary Carpenter, Spencer Cutter, Barbara Fitzsimmons, Chloe Hudson, Katie Hutzell, Karley Kidwell, Abigail Koons, Cassidy Lavin, Rebecca Lehman, Camille Levine, Mary Lungu, Edison Ly, Eryn McVicker, Kaitlin Murphy, Alexander Nguyen, Zane Placie, Lexie Robinson, Forever Salters, Isaac Schlotterbeck, Jordan Weschler, Grace Wolford

Grade eight — Taylor Baker, Edward Cunningham, Sarah Eckstine, Kyleigh Flook, Alexis Fraley, Hadley Giles, Sheyla Govkharova, Emily Gross, Kaila Johnson, Mason Kreps, Alexis Lewis, Natalie McHale, Aaron Slifer, Bethany Starliper, Charlotte Strite, Zachary Toth, Kate Wade, Emily Young

Advertisement

Honor roll

Grade six — Victoria Arnold, Nathan Artz, Ashley Bachtell, Dillon Baker, Samantha Baker, Alyssa Barkdoll, Miranda Barkdoll, Titus Baylor, Caitlin Beattie, Cade Berger, Sarah Blair, Courtney Boward, Emma Bowers, Ryan Bowman, Valerie Bran, Liam Clark, Mikayla Cline, Colton Commer, Gabriela Cortes, Rebecca Davis, Amber Detrick, Bryan Detrow, Jared Divelbiss, Portia Dobrzanski, Brett Duvall, Danielle Ehle, Emily Ernst, Kimberly Flores, Britany Forrest, Lydia Frevert, Cullen Fultz, Jeffrey Gossard, Ryan Greene, M. Iskandar Hasri, Harlee Hipkiss, Janae Holman, Justin Holmes, Andrew Housel, Michael Howell, Haley Hughes, Derrick Jack, Ethan Johnson, Kyle Johnson, Lillian Johnson, Skyler Jordan, Lakin Keller, Mackenzie Kennedy, Cortez King, Sydney Kirchner, Juliet Kisalita, Abigail Kitchen, Trevor Knode, Breanna Koopman, Hunter Landis, Brooke Lewis, Shaun Loar, Ryan McLaughlin, Dylan Mellott, Jathan Mentzer, Hadley Miller, Justin Miller, John Miner, Angenette Monteith, Emily Mowery, Hayden Myers, Ian Peck, Amaya Pettner, Desmond Poling, Andrew Rhodes, Haley Rodriguez, Nathan Rodriguez, Courtney Ruppenthal, Nicole Savage, Sok Kheang Say, Alexis Schlotterbeck, Andrew Sheffler, Brianna Sigler, Eric Smith, Jessica Sprecher, Dylan Stevens, Viktor Tardino, Han Tran, Damon Turner, Austin Udy, Haylee White, Paul Wolfe, Brianna Wright

Grade seven — Tucker Almany, Jake Arnone, Tristan Artz, Joshua Atha, Theodore Batson, Cierra Beaver, Emily Becker, Tanner Bowen, Justin Bowers, Quentin Brown, Shelby Burgess, Sherri Burleson, Rebekah Butler, Megan Campbell, Taylor Clowser, Avery Covert, Chelsie Crist, Maryann Cucina, Amanda Curry, Rosemary Delgado Giron, Elizabeth Diaz Frias, Tanner Dreisbach, Zachary Elgin Miller, Nicholas Evans, Emily Fluharty, Nicole Gest, Derrick Grimm, Devon Groesbeck, Christopher Harsh, Caitlin Lee Hendricks, Nickali Hont, Joshua Horn, Jacob Hose, Kyle Hosein, Danielle Huisjack, Nathaniel Imes, Katelynn Kegarise, Corveyon King, Catherine Kinman, Joseph Kinser, Kaitlyn Kriner, Rohith Krishnamoorthy, Brynn Lewis, Elizabeth Mackley, Tiffany Malott, Hanna Moser, Abigail Myers, Natalie Pippel, Emily Ragland, Seth Reed, Madison Riley, Alexander Sheppard, Anthony Shirbach, Kierstin Sigler, Joshua Snavely, Christopher Snyder, Mikaela Sprout, Kristaiana Stanicek, Kayla Stine Hammersla, Alyssa Sweitzer, Kristy Tarner, Brendan Walters, Justin Walters, Kamryn Weaver, Hannah Welch, Garrett Wiseley, Calista Wolfe, Caleb Yost, Jazmine Yost, Corbin Youngblood, Olivia Zisa

Grade eight — Amber Anderson, William Andrews, Amelia Baker, Jaclyn Barnes, Olivia Barton, Justin Beckley, Morgan Boerum, Megan Budnicki, Shannon Butts, Alissa Clark, Olivia Coleman, Karly Condo, Dalton Cool, Melanie Drury, Ryan Evans, Jess Foster, Mariyah Gizzi, Emily Green, Alex Gregg, Marrissa Harne, Laura Harris, Jacob Hill, Sydney Hockensmith, Samual Hudson, Samantha Jenkins, Hollis Jensen, Caden Keplinger Lindsey Line, Elizabeth Lunsford, Cristina McKnight, Sydney McVicker, Abby Mills, Erica Mohn, Victoria Morris, Cassandra Muir, Alea Mull, Keisha Mumma, Alexander Nichols, Tatiana O'Brien, Carlton Paige, Alicia Rafter, Samantha Raidt, Olivia Rowland, Bryce Ruppenthal, Blerina Ruqi, Julie Schnurr, Alan Seredich, Carli Shank, Bryse Showe, Elizabeth Slyconish, Daniel Smith, Wendy Smith, Michael Snyder, Logan Toms, Morgan Tosten, Wade Turner, Jordan Washington, Paige Young

The Herald-Mail Articles
|
|
|