Advertisement

Williamsport High School honor roll

March 10, 2012

Third marking period

Distinguished honor roll

Ninth grade — Clay N. Bittner, Alec R. Cantner, Alexis D. Cline, Courtney E. Copenhaver, Rebecca L. Cox, Justin G. Coyle, Rachel Deike, Jose E. Diaz Frias, Andrew S. Dobrzanski, Luke C. Draper, Haley E. Groesbeck, Brandon J. Hagen, Morgan Hager Perry, Melissa Hoff, Bryan T. Hout, Carter D. Hughes, Aiden L. Jensen, Alexis L. Kastelein, Zacharie T. Loveless, Savannah V. Minnick, Lindsay R. O’Brien, Colin B. Osborne, Hallie N. Pennington, Eric S. Poffenberger, Carley B. Robinson, Kristy N. Rumball, Rebekah D. Russo, Sarah E. Saunders, Sinjin G. Shoop, Tatian A. Smith, Alexander R. Snouffer, Morgan M. Welch, Caitlyn D. Woodring, Lane D. Yutzy

10th grade — Julianne N. Baker, Lindsey D. Beckley, Hagan E. Bjerga, Kimberly G. Cunningham, Elysia M. Currin, Tiago Desouza, Corey M. Ellis, Carly E. Hanna, Corinne N. Jenkins, Katelyn D. Mumma, Neerav B. Patel, Clayton W. Smith

11th grade — Amanda M. Brechbill, Zachary A. Faith, Stephen C. Flessner, Connor X. McNaney, Theron Palmer, Kristina M. Vanoy, Andrew C. Young

12th grade — Erin E. Artz, Holly N. Ausherman, Kyle S. Baker, Whitney L. Bloom, Sara A. Burger, Ryan L. Butts, Anastasia Cebotari, Emily M. Chaney, Abigail Clopper, Irene A. Cunningham, Brandon J. Draper, Julia F. Eckstine, Tracy L. Forcino, Erin S. Gaines, Lynsay M. Gipe, Brandon T. Greene, Evan D. Hardy, Cody J. Horner, Stephen J. Longnecker, Darren A. May, Aysia C. Medley, Jessica L. Mies, Erica R. Murray, Tyler M. Nally, Samantha J. Ohaver, Jordan C. Palladino, Zachary M. Shoemaker, Taylor Spigler, Emily Taylor, Lynn K. Timmons, Samantha M. Van Slyke, Taylor L. Whiteman, Morgan L. Williams, Tyler G. Wise, Nicole J. Wyant, Angela V. Zabala


Honor roll

Ninth grade — Grace A. Albritton, Elizabeth L. Anderson, Zachary R. Andrews, Thomas J. Atha, Gabriel J. Auldridge, Kimberly P. Bailey, Jeremy A. Benda, Logan Bishop, Austin J. Bradley, Kayla D. Brice, Hayleigh L. Brown, Saavon M. Brown, Kayla L. Carter, Tristan C. Clopper, Katlynn S. Cole, Sheldon R. Crossland, Cecelia K. Culy, Benjamin D. Curry, Kelly J. Decker, Kelli E. Delauder, Zoie Elgin, Sierra E. Eyler, Malia Bryc F. Featherstone, Emily A. Fitzgerald, Ixsar B. Flores, Taylor V. Gibney, Kaitlyn M. Giffin, Carley D. Godsey, Sonya M. Goebel, Meggan L. Grams, Lexus R. Guthrie, Taylor L. Hassler, Tiffany E. Hoffman, Nicole D. Houser, Angel N. Hovermale, Lauren A. Hubbard, John D. Hudson, Faith A. Inboden, Alexander M. Jakoby, Andrew D. Jamison, Myra J. Johnson, Alexis E. Keller, Travis R. Kendle, Caitlin J. Kennedy, Brandon P. Keplinger, Sarah B. Kiley, Madison E. Knode, Faith N. Kretzer, Taylor F. Line, Kaine D. Magaha, Luis E. Maldonado, Aaron R. Matlack, Kaitlin M. McGrogan, Monica D. Miller, Lakya A. Mills, Karyann C. Mitchell, Bradley W. Muhlen, Ranaea F. Myers, Devan F. Nalley, Emmaleigh K. Nally, Jonah C. Notarianni Step, Christie A. Pague, Christopher R. Pike, Ionel G. Popescul, Nicolae A. Popescul, Joshua A. Reeder, Mandi T. Saum, Alexis M. Smith, Montana N. Springirth, Lucas Stanley, Matthew A. Stevens, Brent V. Sweigert, Erika M. Sweitzer, Brandon C. Taylo, Evan R. Torres, Bao Q. Tran, Eduardo I. Vizcaya, Zoe E. Vogt, Jody M. Wentzell, Taryn N. Whitmore, Brandon Widdows, Stephen M. Wincovitch, Braxton O. Witmer

10th grade — Riley J. Arnone, Raven N. Barnette, Charles L. Blickenstaff, Alexandra P. Bowers, Sarah S. Browning, Haley L. Carter, Sterling J. Christy, Donald D. Churchey, Samantha T. Cline, Kathleen M. Davis, Jade M. Eichelberger, Heather L. Elliott, Chelsea T. Garner, Karli L. Grimes, Hannah A. Hamsher, Alexandria C. Hott, Lauren Housel, Bryce R. Karn, Jack R. Kelly, Joshua C. Kisalita, Aaron W. Koons, Sarah J. Kubala, Carol Leung, Wornden H. Ly, Sydney E. Majeed, Courtney R. Malott, Kelsie M. Malott, Lauren K. Martin, Elsie E. Martinez, Owen D. Marx, Shayla L. McKenrick, Jonathan S. Mehalko, Cheyenne V. Miller, Megan J. Miller, Miranda R. Mills, Kelsey L. Morgan, Meghan D. Murray, Katie E. Myers, Holly A. Nalley, Erin N. Palmer, Brianna L. Payne, Dawn E. Pine, Renee M. Poffenberger, Krysta D. Powell, Mary E. Raidt, Sarah E. Rice, Philip M. Rowe, Salina C. Rowe, Christian M. Rudisill, Diellza Ruqi, Benjamin C. Schaefer, Carly N. Shaw, Cody L. Shoemaker, Jordan I. Shoemaker, Geraghty D. Showe, Samantha K. Sluger, Paige V. Slusarz, Abigail M. Socks, Alisa V. Stevenson, Regan G. Stout, Rebecca A. Sullivan, Micah B. Tate, Brandon E. Toloso, Veronica K. Van Metre, Alexander G. Van Slyke, Ian C. Walters, Rachael E. Walters, Brett C. Weaver, Brooklyn G. Welch, Christopher R. Werder, Rachel M. Williams, Erik M. Winger, Sarah E. Young

11th grade — Briana K. Akers, Brooke G. Alton, Lisa R. Artz, Dalton T. Beaver, Nicholas R. Berchock, Shane E. Bourgoin, Cody L. Bowman, Karly M. Branigan Coleman, Brendyn G. Brashears, Teela J. Brown, John D. Carty, Daquina A. Cook, Ryan A. Crabtree, Kandace H. Davis, Quentin A. Grimm, Austin Hager Perry, David A. Harper, Megan E. Heller, Rajon S. Imes, Connor D. Johnson, Austin J. Keplinger, Reid H. Keplinger, Victoria E. Key, Craig R. Koons, Victoria R. Lewallen, Alyssa J. Marker, Tai A. Mason, Casey L. Miller, Joshua J. Miller, Colton T. Myers, Tara R. Nimmons, Natalie A. Rudisill, Nicholas W. Sauble, Austin L. Schetrompf, Benjamin M. Seibert, Ryan C. Shoemaker, Vasile Stadnitchii, Jourdan A. Stough, Stephanie C. Streeter, Samantha N. Taylor, Hannah L. Tosten, Miranda L. Valentine, Page E. Wade, Nicholas R. Williams

12th grade — Anthony M. Adams, Richard A. Aleshire, Joseph J. Allen, Casey S. Arnone, Renee A. Barnes, Deanna L. Blodgett, John C. Burgess, Stephen D. Cavender, Taylor Cool, Casee A. Cornett, Alexa L. Decker, Tiffany L. Divelbliss, Chad M. Gilbert, Brittany M. Gizzi, Emily N. Godwin, Brent W. Goebel, Aaliyah M. Grantham, Aaron D. Green, James P. Groves, Bethany D. Henson, Robin E. Justice, Samantha R. Kelly, Brandon S. Kinzer, Jeffrey Leung, Satrina R. Lewis, Zachary W. Lucas, Robert C. Lunsford, Brandin M. Mann, Emily G. Martz, Samantha L. Metz, Keith A. Moser, Chelsea R. Myers, Dustin D. Obitts, Casey N. Osborne, Neil B. Patel, Andrew A. Ramirez, Meghan Reed, Nicholas J. Reilly, Emilie M. Rowe, Eric L. Scott, Kathryn A. Seese, Kenneth Smith, Devyn Stotelmyer, An H. Trinh, Brieanne P. Twigg, Katlyn B. Willetts, Olivia L. Wilson, Cassandra M. Wollard, Jordan A. Younker

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|