Advertisement

St. Maria Goretti High School honor roll

February 13, 2012

St. Maria Goretti High School


First semester

Distinguished honors

Ninth grade — Emily Coogan, Katerina D’Addato, Abigail Eich, Richard Gorman, Mary Levangie, Alanna Longnecker, Lyric McNeil, Dominic Popescu, William Snyder, Claire Vietri, Emilee Watson

10th grade — M. Sadiq Asad, Casey Bartholomew, Fiona Burke, Stacey Dougher, Ian Fairley, Demitre Gweh, Taylor James, Patrick Jones, William Kramer, Eva Kuehler, Robert Lison, Iqra Waseem

11th grade — Michael Bramson, Lauren Clopper, Michael Fairley, Ellie Gorman, Rachel Keenan, Kevin Proctor, Jessica Swarner, Laura Winalski

12th grade — Theresa Barton, Kristina Cronise, Robert Goldsack, Jae Ho Lee, W. Evan Paden, Christina Reimond, Rodrigo Reyna, Daniel Snyder, Patrick Streifel, Morgan Wells

Honors

Ninth grade — Ameka Akaya, Ashleigh Bush, Megan Churchey, Amber DeSantis, Michael Ewing, Morgan Hilker, Graham Horst, Jenna Katrina, Kailyn Keller, Dominic Lagana, Peyton Lavin, Noreen Malik, Amanda Meinschein, Emma Mullineaux, Zachary Phalen, Cierra Quantock, Kaila Roberts, Megan Rock, Niklas Steiner, Connor Zinaich

10th grade — Adam Blenckstone, Anthony Bracken, Brendan Bush, Tyler Caruso, Isabel Divinagracia, Carrie Dougher, Kristen Downing, Nicole Downing, Morgan Ferguson, Wintha Fessuh, Martinas Geben, Andrew Katrina, Matthew McDermott, Jacob Moats, Sarah Muir, Jordan Patterson, Keeley Scott, Gabriella Sottile, Anne Marie Sullivan, Simon Wroblewski, Mikail Zoretich

11th grade — Alexis Barone, Casey Caruso, Wyatt Derr, Michael DiMercurio, Monica Divinagracia, Amanda Ebersole, Benjamin Henneberger, Caroline Hyde, Lauree Lorensen, Kieran Lorenz, Maria Lorenz, Nick Lorenz, John Martin, Daniel Moats, Margaret Murray, Emily Noe, Francis Nooney, S. Jackson Roth, Joshua Semler, Brady Shaper, Jennifer Smith, Michael Smith, Aaron Snook, Mitchell Swope, Joseph Theis

12th grade — Tyler Barnhart, Zachary Bowen, Lowery E. Burke, Anne Cochran, MaryFrances Duggins, Elizabeth Eich, Jean Hogan, Kathryn Ippolito, Annemarie Koogle, Cassidy Lippert, Daniel Lopes, Alexander Marinelli, Patrick McDermott, Ian Moss, Rachel Pardo, Mateo Pelja, Peter Rettig, Bronte Salgado, Alyssa Sullivan, Jonathan Winalski, Dimitri Wolford, Clarence Wroblewski, Yannick Zanfack

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|