Advertisement

Springfield Middle School honor roll

February 06, 2012

Springfield Middle School

Third marking period

Distinguished honor roll

Grade six — Stephanie Atha, Miranda Barkdoll, Matthew Boger, John Cantor, Brianna Carbaugh, Bryan Detrow, Alpha Diallo, Portia Dobrzanski, Joshuana Edmond, Jacob Flitton, Meadow Foor, Toni Gatrell, Joseph Gross,  Timothy Hamilton, Andrew Huffer, Natalie Jack, Laiba Javed, Lillian Johnson, Eugene Kim,  Lucas Litten, Ashley Lucas, Kyle McKay, Justin Miller, Sarah Robertson, Courtney Ruppenthal, Ryan Shank, Brianna Sigler, Nicole Taulten, Andrew Turner, Austin Udy, Katelyn Yost

Grade seven — Kaylee Adelsberger, Spencer Cutter, Devon Groesbeck, Christopher Harsh, Chloe Hudson, Katie Hutzell, Karley Kidwell, Catherine Kinman, Abigail Koons, Rebecca Lehman, Camille Levine, Brynn Lewis, Mary Lungu, Eryn McVicker, Hanna Moser, Kaitlin Murphy, Alexander Nguyen, Zane Placie, Madisyn Renn, Madison Riley, Lexie Robinson, Forever Salters, Kierstin Sigler, Alyssa Sweitzer, Jordan Weschler, Grace Wolford, Jazmine Yost

Grade eight — William Andrews, Amelia Baker, Taylor Baker, Karly Condo, Sarah Eckstine, Hadley Giles, Emily Gross, Samantha Jenkins, Kaila Johnson, Mason Kreps, Alexis Lewis, Natalie McHale, Wendy Smith, Bethany Starliper, Logan Toms, Zachary Toth, Joseph Wolfensberge

Honor roll

Grade six — Jadiel Arana, Victoria Arnold, Nathan Artz, Dillon Baker, Samantha Baker, William Baker, Caitlin Beattie, Cade Berger, Dalton Blundell, Caroline Bolin, Emma Bowers, Ryan Bowman, Zoe Boyer, Rebecca Burcker, Mikayla Cline, Sean Cole Ruth, Gabriela Cortes, Hannah Coughlin, Rebecca Davis, Amber Detrick, Jared Divelbiss, Brett Duvall, Jayden Eichelberger, Emily Ernst, Britany Forrest, Lydia Frevert, Blake Gooden, Jeffrey Gossard, Alisyn Hahn, Keith Hamilton, John Harder, Bayleigh Henley, Leandra Hess, Harlee Hipkiss, Dechaun Holman, Justin Holmes, Hunter Horst, Michael Howell, Derrick Jack, Kaya Jackson, Dylan Johnson, Ethan Johnson, Kyle Johnson, Travis Johnson, Mackenzie Kennedy, Abigail Kitchen, Trevor Knode, Breanna Koopman, Shaun Loar, Britney Malphurs, Hannah Mellinger, Jathan Mentzer, Michael Mies, Angenette Monteith, Emily Mowery, Emily Muhlen, Hayden Myers, Taylor Neff, Sean O’Callaghan, Ian Oldham, Amaya Pettner, Desmond Poling, Nathaniel Retherford, Andrew Rhodes, Justus Ryan, Sok Kheang Say, Alexis Schlotterbeck, Andrew Sheffler, Jessica Sprecher, Viktor Tardino, Paige Terch, Alexis Teter, Faith Wegner, Haylee White, Paul Wolfe, Brianna Wright

Grade seven — Tucker Almany, Jake Arnone, Tristan Artz, Joshua Atha, Theodore Batson, Emily Becker, Brooke Beckley, Tanner Bowen, Diva Burgan, Quentin Brown, Cara Burgan, Shelby Burgess, Sherri Burleson, Rebekah Butler, Robert Carr, Bailey Cavin, Taylor Clowser, Maryann Cucina, Amanda Curry, Lawrence Davis, Kelsey Dehart, Rosemary Delgado Giron, Elizabeth Diaz Frias, Tanner Dreisbach, Zachary Elgin Miller, Willy Espiritu, Nicholas Evans, Barbara Fitzsimmons, Abigail Flitton, Emily Fluharty, Anna Gerringer, Nicole Gest, Dustin Gipe, Joshua Horn, Jacob Hose, Kyle Hosein, Nathaniel Imes, Katelynn Kegarise, Kaitlyn Kriner, Rohith Krishnamoorthy, Cassidy Lavin, Caitlin Lee Hendricks, Stephanie Leisinger, Alexis Lohman, Edison Ly, Elizabeth Mackley, Tiffany Malott, Evan McVicker, Bailey Minella, Isaac Montgomery, Abigail Myers, Logan Nally, Alyssa Ortega, Natalie Pippel, Seth Reed, Rhianon Reilly, Tyler Renner, Isaac Schlotterbeck, Alexander Sheppard, Anthony Shirbach, Joshua Snavely, Christopher Snyder, Mikaela Sprout, Kristiana Stanicek, Kayla Stine Hammersla, Madison Straley, Kristy Tarner, Daniel Tiffany, Justin Walters, Lindsey Weaver, Hannah Welch, Logan Wilmoth, Garrett Wisely, Calista Wolfe, Caleb Yost, Elijah Young, Corbin Youngblood, Olivia Zisa

Grade eight — Grant Adams, Amber Anderson, Jaclyn Barnes, Olivia Barton, Olivia Coleman, Dalton Cool, Edward Cunningham, Ranchelle Dofflemyer, Ene Erekosima, Cierra Eyler, Kyleigh Flook, Jess Foster, Alexis Fraley, Emily Green, Nicholas Green, Alex Gregg, Marrissa Harne, Derek Harper, Laura Harris, Michael Houser, Samual Hudson, Joshua Jamison, Caden Keplinger, Melissa Marin, Nia McDannell, Alexis McNeil, Hope Miller, Erica Mohn, Bryce Morgan, Victoria Morris, Cassandra Muir, Alea Mull, Keisha Mumma, Michael Myers, Tatiana O’Brien, Carlton Paige, Alicia Rafter, Samantha Raidt, Devin Ridenour, Olivia Rowland, Bryce Ruppenthal, Julie Schnurr, Alan Seredich, Carli Shank, Bryse Showe, Aaron Slifer, Daniel Smith, Michael Snyder, Annalyse Stine, Jessica Sweitzer, Wade Turner, Kate Wade, Autumn Weyant, Zechariah Woodward, Jennifer Yaraghi, Emily Young, Paige Young

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|