Advertisement

E. Russell Hicks Middle School honor roll

February 04, 2012

E. Russell Hicks Middle School

Third marking period

Distinguished honor roll

Grade six — Lauren A. Armstrong, Cassie R. Bedard, Madalyn K. Bowers, Caroline D. Bowman, Bailee M. Bradshaw, Kaylie A. Depalo, Kyler M. Dietrich, Loren V. Diggs, Hannahgrac I. Frusher, Ethan B. Garrett, Anissa E. Gill, Pedro E. Gutierrez, Hannah J. Kight, Erica L. Metz, Maegan K. Miles, Chase P. Molony, Samuel R. Morrison, Grace M. Murdoch, Derrick R. Paul, Shelbi F. Robinette, Elizabeth A. Rohr, Adelina J. Rolea, Jordan M. Row, Sophie X. Sargent, Joelle N. Schultz, Karla D. Tellez, Christinae L. Trussell, Kara E. Weikert

Grade seven — Natalie E. Alexander, Elisa Desclous, Alissa C. Diaz, Phoenix H. Do, Madilyn C. Drust, Rebecca A. Embly, Santanna N. Fostek, Brayan A. Guzman, Aidan D. Hulbert, Ashley N. Kessler, Briana G. Legette, Parth K. Mehta, Hannah R. Moore, Sarah C. Napoleon, Jenna D. Sagal, Bryce A. Schloe, Cassandra N. Seifert, Naomi J. Tasker, Jessica A. Trumble, Timothy J. Witmer, Qin J. Zheng

Grade eight — Sevda Akhmedova, Jenna M. Becker, Adrian I. Bolton, Gabriel L. Campos, Aislinn G. Cohen, Miguel Car T. Decastro, Olivia I. Griffin, Darren J. Harman, Daniel T. Harrast, Eletria U. Herbert, Zoe L. Keener, Shelby N. Krocker, Amy M. Metz, Justin R. Mitchell, Breanna L. Myers, Toby L. Peer, Lauren E. Pettit, Shelby E. Resh, Valerie N. Simon, Amy J. Smith, Brianna J. Spangler, Teagan C. Stephenson, Natalie E. Stevens, John T. Strauss, Emmanuel M. Teferi, Dylan P. Weaver, Alexis M. Williams, Mitchell A. Wilson, Sarah L. Winters, Chelsea F. Wright

Honor roll

Grade six — Abraham H. Abiyoto, Issayas H. Abiyoto, Sirri N. Akaya, Ruslan Akhmedov, Avery W. Aldridge, Jacob Ancell, Alanna L. Anderson, Dylan R. Baer, Courtney R. Baker, Katelyn E. Baker, Chance D. Barnhart, Leithan A. Bedregal, Adam S. Bukhari, Kahlil L. Butler, Devyn J. Carey, Dakota O. Castle, Autumn Cavender, Albert D. Chavarria, Darren C. Chea, James B. Coats, Lilly K. Coburn, Madison R. Cook, Natalie A. Cowdrick, Cody R. Crawford, Jordan A. Cress, Mariah L. Cromwell, Tyler T. Dorman, Stephan A. Fekete, Gabrielle A. Figel, Keneth D. Flores Rodrique, Laine Foxworthy, Stephanie M. Frady, Chandler W. Freed, Alyssa I. Gladhill, Daniel H. Gonzalez, Samantha L. Hendershot, Meghan L. Hinebaugh, Juivon J. Jackson, Sunnyrajsi J. Jadeja, Alexia O. Jarrett, Caitlynne E. Johnson, Caitlyn E. Jones, Justin D. Jones, Harshpreet K. Kaur, Juliana G. Kesteven, Nidhi A. Kikani, Paige N. Kolb, Autumn E. Lehman, Kyle A. Lescalleet, Ashton C. Lewis, Laci C. Marsh, Taylor G. Mauck, Christian I. McCartney, Jordan T. McCauley, Emily P. McCullough, Jake A. Mitchell, Joseph M. Mollo, Taylor B. Morgan, Imani A. Mustaf, Johnathan C. Neff, Karina G. Ortega, Destiny M. Ortiz, Nakya D. Patterson, Shea M. Przywieczerski, Steven R. Rhyne, Yarimar Rojas Cartagena, Shaun A. Rollins, Trent R. Sampson, Jouseph L. Santiago Rodrig, Mason P. Seals, Michaela A. Shumaker, Kassandra A. Simmons, Alyssa S. Smetzer, Jade L. Smith, Joshua C. Snoke, Jakob C. Snyder, Stephanie A. Sollitto, Calvin E. Staley, Christian T. Staley, Dylan T. Starkey, Brian A. Stuart, Jovan T. Summers, Anna G. Touhey, Madison E. Welsh, Joseph W. Wolfe, Judah M. Womack, Jayla D. Yates

Grade seven — Malik A. Adams, Austin Barkdoll, Katie M. Barker, Kaitlyn Barnes, Akira D. Berry, Abigail J. Bowders, Jonice M. Boyce, Gabrielle E. Bryant, Jacob L. Coomer, Sean B. Cooper, Raven R. Crabill, Seantae A. Crammer, Joseph M. Crocetta, Zachary S. Dehaven, Gabrielle N. Dick, Lucas Dobre Mofid, Marcus Dobre Mofid, Morgan C. Domer, Stephen K. Dunn, Mccoy Dutrow, Patricia A. Frady, Megan L. Frey, Kyle J. Godish, Kelly I. Gonzalez, Kent Ha, Chloe R. Hadley, Mary Hamilton, Jesse W. Heinrich, Mariana C. Hernandez, Lovelei M. Holly, Kaylee N. Hykes, Tyrell L. Johnson, Grace E. Jones, Cameron A. Justice, Kyra A. Kemp, Tatiana Kuala, Noah E. Kurz, Connor J. Lesher, Lauren A. Loewen, Emma R. Lorenzen, Hanan A. Malik, Marcus A. Maners, Dylan M. Mannick, Matthew P. Mannick, Seth A. Mannick, Lawrence J. McCarter, Michael E. McCook, Emily R. Miller, Samantha L. Moser, Emily R. Pando, Dylan R. Pittsnogle, Benjamin A. Prisk, Margaret M. Reed, Caitlin M. Rith, Anastasia M. Rivera, Zackery B. Rupp, Lauren E. Russell, Mark M. Sebright, Arden W. Shaer, Haley S. Siefers, Jacob B. Simmons, Alicia C. Smith, Nicolas L. Starkey, Ethan E. Swope, Emily T. Talbert, Quinn A. Tallant, Emoni S. Taylor, Sarah R. Touhey, Dai Bao Van, Erin S. White, Jordan L. Wiles, Alia R. Wolfe, Jada N. Younker

Grade eight — Cade A. Anderson, Toni C. Aniugo, Garrett Barnes, Tanner B. Barnett, Lindsey N. Bedregal, Joseph A. Bonds, Lyric L. Brown, Landon W. Buzzerd, Nicholas P. Carey, Kyleigh A. Castle, Zenobia T. Charleus, Kaitlin N. Clinesmith, Skylar M. Curry, Emily E. Daiello, Hanna L. Daniels, Alexis M. Davis, Tyler J. Dehaven, Megan E. Desmond, Jaelin J. Farrell, Kayle L. Farrow, Alicia M. Fiddler, Taylor J. Foster, Kylee D. Garnett, Abby M. Giancola, Jacob A. Hardesty, Caitlin M. Harrison, Michaela A. Hepp, Benjamin J. Higgins, Brandon F. Hughes, Cameron S. Jacobs, Raymond W. Johns, Hanna Loudin, Awais Mahmood, Joshua P. Main, Kashif S. Masood, Jenna C. Massie, Syed K. Mehdi, Katelyn C. Mehrling, Zachary C. Mickey, Hannah A. Miles, Jenna M. Miller, Jessica S. Miller, Tyrell M. Miller, Cole B. Mills, Tyler J. Mills, Stephane A. Mohr, Temitope O. Moses, April K. Mugozhi, Joshua L. Mullen, Hadassah M. Muthoka, Madison T. Nareski, Caroline E. O'Reilly, Joel B. Onguene, Natalie A. Pandolfi, Megan S. Potter, Sawyer H. Rachor, Thomas B. Renegar, Colton B. Repp, Staci I. Rubinstein, Kennith S. Scroggins, Nicholas P. Seek, Chad D. Shumaker, Genevieve K. Simmons, John A. Snyder, Jackson B. Spickler, Mackenzie J. Tallant, Aubree R. Tiner, Maricielo Valentin, Clarence D. Washington, Kelsey A. Williams, Jediniah L. Womack

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|