Advertisement

Boonsboro High School honor roll

January 11, 2012

Boonsboro High School

Second marking period

Distinguished honor roll

Grade 9 — Morgan E. Angle, Mickayla S. Bachar, Alexis M. Bane, Jeffrey C. Bennett, Priscilla A. Bushko, Leigh A. Cowden, Jaime L. Dambrosio, Alexandra N. Doak, Megan B. Eichelberger, Marley M. Enfield, Syed Faizanuddin, Aaron S. George, Dana M. Getka, Kaylah J. Green, Michaela J. Grove, Elizabeth M. Hawkins, Nathan C. Johnson, Stuart L. Kerns, Frank Liao, Olivia G. Lohman, Alexandra A. Mandel, Gabrielle L. Mazzone, Alyissa C. Poffenberger, Sydney J. Sabatano, Synclare R. Schneider, Emma P. Sikes, Aidan M. Thaggard, Liah C. Wentzell, Klaire M. Williams,

Grade 10 — Sarah E. Ballow, Michael G. Carroll, Skyler N. Casto, Cora C. Cozia, Kortney R. Cunningham, Nicholas S. Dougherty, Danielle N. Evans, Gregory J. Fiola, Danielle L. Gallupe, Alexandra D. Hawbaker, Alexis B. Hurley, Renee N. Johnsson,     Austin M. Lambright, Sasha V. Margob, Valerie J. Mason, Kate E. Menas, Savannah A. Mower, Jacob D. Nelson, Paul P. Previti, Maria E. Rochford, Elizabeth M. Seabright, Sean R. Snyder

Grade 11 — Serge Aleshin Guendel, Ethan D. Allnutt, Rebecca L. Bushko, Mariah J. Chapelle, Abigail E. Duncan, Bradley R. Enfield, Tristan L. Hartle, Kyle R. Hobbs, Brooke N. Hood, Amanda L. Kerr, Steven S. Kurapaty, Michael G. Lacey, Kendra L. Laster, Kathryn T. Lively, Peter A. Myers,     Shannon P. O’Brien, Emilee K. Panunzi, Chase A. Remsburg, Carly L. Rippeon, Kellsey M. Shank, Meghan C. Sikes, Elizabeth M. Slick, Samantha A. Smith, Natelie M. Tobery, Brianne C. Wade, Sebastian Walton, Rami B. Yanes, Natalie T. Young

Grade 12  — Allison E. Atkins, Leah L. Ballow, Britton D. Beard, Kiersten N. Belmont, Eric S. Bitner, Tyler D. Dahlgreen, Kevin M. Day, Rachel M. Doane, Whitney R. Durr, Paige L. Dutrow, Benjamin P. Gantz, Jillian M. Gaulding, Zeyu Hao, Patricia C. Hawkins, Emily M. Lum, Kelsey R. Mannix, Shannon L. McClellan, Lana S. McDowell, Marshall V. McMillion, Madison G. Nittinger, Alexandra M. Pantos, Kayla M. Payne, Tori L. Poffenberger, Kevin T. Reese, Timothy J. Smith, Ryan J. Tucker, Aaron D. Turner, Rachel M. Waugerman



Honor roll

Grade 9 — Alanis S. Allison, Ahsan Azhar, Jakob D. Barkdoll, William F. Bodenheimer, Eric W. Brabson, Alexandra E. Brunelle, Madison Burkhardt, Xana M. Buttry, Virginia P. Clark, Kiersten L. Coulter, Morgan A. Crilley, Aspen N. Detwiler, Antonio Digiuseppe, Donald L. Drawbaugh, Aaron C. Easterday, Stacy E. Easterday, Zackery T. El Mohandes, Hannah L. Fox Baker, Austin A. Frazier, Carly Galpin, Jeremy M. Hardy, Dalton Hawkins, Tess A. Hebert, Nathan P. Hoberg, Alyssa M. House, Nicholas R. Hubbard, Gunnar E. Ingram, Madison N. Ingram, Ayla N. Kimball, Jessica M. Lerch, Marianna R. Ligon, Kyle P. Mahoney, Bethany A. Marshall, Brittany M. McCauley, Hannah E. Meiklejohn, Alicia N. Meyers, Hannah M. Mills, Daniel T. Morris, Emily A. Norris, Stormy G. Patterson, Jenna B. Pepple, Tori E. Phelps, Austin L. Ray, Katelyn E. Rhodes, Nathanael H. Saunders, Matthew J. Scalese, Emily M. Schilling, Devin B. Scofield, Danielle M. Shelow, Cody E. Single, Sierra N. Smallwood, Lilli N. Sutton, Kirsten A. Talbert, Hannah L. Thompson, Brandon M. Turnbaugh, Mckenna Walsh, Angelica C. Wilbar, Taylor N. Williams

Grade 10 — Miranda Ancell, Sarah A. Anderson, Terceira R. Angle, Jennifer C. Barnes, Samantha R. Biddinger, Jordan L. Bingaman, Jared A. Cline, Aaron Q. Clipp, Rachel M. Cole, Blythe E. Collins, Collin L. Corderman, Jordan Coulter, Courtney N. Crampton, Joshua M. Crampton, Kathleen L. Crook, James R. Curtis, Kiana S. Daugherty, Brian M. Day, Carol L. Debaugh, Christopher R. Deckert, Amber E. Demory, Eric S. Demory, Jared R. Derocher, Bonnie J. Dodson, Kristina M. Eikens, Maggie J. Flook, Megan K. Fuscsick, Caitlin M. Gaudin, Joseph R. Gladhill, Gabrielle S. Gordon, Tessa L. Harding, Bradley T. Heavner, Alex M. Henline, Alexander Q. Hess, John W. Higdon, Jakob A. Hoberg, Rachel A. Holmes, Julia M. Horst, Courtney E. Howe, Jacob F. Hughes, Rebecca L. Humphrey, Angel L. Hurley, Alexis A. Jarman, Kathryn L. Johns, Sarah A. Johnson, Jessica M. Kilgore, Mark P. Leadingham, Amber D. Lee, Jenna E. Matson, Connor P. McClellan, Victoria M. Mills, Kevin W. Mower, David R. Newton, Coran M. Nyack, Sean C. Paradise, Mark A. Pedersen, Kinsee B. Poffenberger, Natalie D. Reeder, Dustin Rhinaman, Allyson A. Rice, Courtney B. Ridenour, Lydia B. Ridgeway, Hailey N. Sauser, Avery T. Simmons, Lydia K. Smallwood, Jessica L. Smith, Kelsie N. Smith, Aaron L. Snyder, Breanna N. Springer, Jacob M. Stauffer, Zachary P. Stauffer, Randi A. Stavrou, Cayley G. Stefanizzi, Kara L. Stevens, Margaret R. Sullivan, Donavan J. Taylor, Alexander C. Thaggard, Lashanta D. Tonsil, Samantha L. Trujillo, Carly R. Tubbs, Nathan D. Tucker, Jazmin A. Valentine, Trevor L. Walsh, Skyler R. Whitmore, Maeve M. Windsor, Lexi L. Yoder, Nicholas J. Zielinski

Grade 11 — Gerick P. Allen, Sean L. Anderson, Quinn B. Barr, Cassandra H. Basford, Scott R. Bennett, Reiker P. Bowles, Tiffany J. Bowman, Bonnie D. Boykin, Victoria L. Bright, Nicole M. Bruno, Brandon M. Butrick, Brandon H. Canfield, Evan T. Collier, Emily R. Cronise, Caroline E. Cukier, Allison L. Davenport, Kristyn L. Davis, Courtney L. Delosh, Serena B. Demartino, Brooke A. Fisher, Caroline Fraser, David N. George, Shelby L. Geraci, Colin J. Glass, Daniil A. Gribok, Shelby R. Griffith, Caleb E. Grove, William W. Halbritter, Jennifer M. Harris, Jordan Haskell, Tyler J. Hebert, Kellianne T. Hoton, Sara L. Jennings, Karissa A. Kalbflesh, Ashley L. Keedy, Thomas E. Kersting, Kristen C. Kidwell, Megan H. Kiley, Rex S. Legore, Bryan M. Letendre, Lilit N. Mamulyan, Carly S. Mazzone, Andrew R. Meighen, Emily M. Mercier, Jennifer L. Moore, Elinor E. Nogle, Paige A. Owens, Adam M. Peters, Zachary C. Poffenberger, Cynthia M. Poling, Evgeny A. Reifke, Emily D. Rohrer, Courtney T. Rose, Katlyn N. Sheridan, Yukiko Shinoda, Austin M. Showe, Lacey M. Smith, Christopher A. Snyder, Keiana L. Stern, Casey R. Strunk, Allyson E. Wallace, Shelby L. Wallace, Ryan Walsh, Emma N. Wennick, Gunnar F. Whipp, Rakel S. Wilson, Samuel K. Winkelman, Tiffany N. Young

Grade 12 — Craig E. Anderson, Ryan J. Appel, Lauran A. Barrett, Justin T. Blake, Dillon Carew, Zora L. Chalkley, Brian A. Cibula, Kacey G. Clark, Lauren N. Cronise, Taylor N. Crook, Brandon A. Debee, Justin T. Doak, Connor J. Drake, Tyler S. Funk, Alfred H. Funke, Kyle H. Goetzinger, Dustin J. Gregory, Joshua M. Grim, Joshwa H. Haden, Nathan A. Hardy, Mary C. Heaney, David L. Heim, Jordan A. Hensley, Danielle N. Kisner, Brittany M. Kookaby, Jacob T. Linton, Adam W. Locke, Joshua N. Lois, John R. Lowery, Lauren E. Mann, Paige A. Marshall, Caitlin A. Martin, Sean M. McGrogan, Lainey C. Mentzer, Jared S. Michael, Lynsey E. Miller, Aaron R. Miranda, Abigail S. Morgan, Raven P. Morningstar, Nizia Murshed, Conor T. O’Brien, Amanda D. Palmer, Natalii N. Pitts, Julia G. Previti, Kathleen R. Rickerds, Erica A. Rippeon, Taylor N. Sabatano, Rae E. Schoenberg, Brandon S. Shobe, Amber Smith, Rebecca E. Smith, Ashley M. Stotler, Casandra E. Trujillo, Chelsea N. Wenner, Mikaela K. Wesmiller

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|