Advertisement

Springfield Middle School honor roll

December 15, 2011

Springfield Middle School

Second marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 — Samantha Baker, Dalton Blundell, Emma Bowers, John Cantor, Alpha Diallo, Portia Dobrzanski, Joshuana Edmond, Jayden Eichelberger, Jacob Flitton, Meadow Foor, Joseph Gross, Keith Hamilton, Timothy Hamilton, Hunter Horst, Michael Howell, Andrew Huffer, Natalie Jack, Laiba Javed, Lillian Johnson, Eugene Kim, Lucas Litten, Ashley Lucas, Jathan Mentzer, Hayden Myers, Sarah Robertson, Courtney Ruppenthal, Tirelle Salters, Sok Kheang Say, Brianna Sigler, Nicole Taulton, Kaitlyn Wassel, Paul Wolfe, Katelyn Yost

Grade 7 — Kaylee Adelsberger, Tucker Almany, Brooke Beckley, Cara Burgan, Spencer Cutter, Elizabeth Diaz Frias, Tanner Dreisbach, Nicole Gest, Joshua Horn, Chloe Hudson, Katie Hutzell, Katelynn Kegarise, Karley Kidwell, Catherine Kinman, Abigail Koons, Camille Levine, Brynn Lewis, Mary Lungu, Edison Ly, Elizabeth Mackley, Tiffany Malott, Eryn McVicker, Hanna Moser, Kaitlin Murphy, Alexander Nguyen, Zane Placie, Lexie Robinson, Forever Salters, Kierstin Sigler, Joshua Snavely, Mikaela Sprout, Alyssa Sweitzer, Caleb Yost, Jazmine Yost

Grade 8 — Taylor Baker, Hadley Giles, Emily Green, Emily Gross, Mason Kreps, Alexis Lewis, Natalie McHale, Julie Schnurr, Aaron Slifer, Daniel Smith, Bethany Starliper, Logan Toms

Honor roll

Grade 6 — Jadiel Arana, Victoria Arnold, Nathan Artz, Stephanie Atha, Ashley Bachtell, Dillon Baker, William Baker, Miranda Barkdoll, Caitlin Beattie, Cade Berger, Matthew Boger, Caroline Bolin, Courtney Boward, Valerie Bran, Tyrese Campbell, Brianna Carbaugh, Mikayla Cline, Hannah Coughlin, Rebecca Davis, Bryan Detrow, Sarah Duffy, Kirk Edwards, Emily Ernst, Britany Forrest, Lydia Frevert, Matthew Gantt, Jordan Gardner, Toni Gatrell, Blake Gooden, Ayshe Govkharova, Andrew Greene, Ryan Greene, Alisyn Hahn, John Harder, Bayleigh Henley, Leandra Hess, Harlee Hipkiss, Dechaun Holman, Janae Holman, Justin Holmes, Jarett Hose, Haley Hughes, Jaustin Itnyre, Derrick Jack, Kaya Jackson, Dylan Johnson, Ethan Johnson, Travis Johnson, Dorothy Ann Jones, Skyler Jordan, Sydney Kirchner, Juliet Kisalita, Abigail Kitchen, Trevor Knode, Breanna Koopman, Lance Krumbeck, Hunter Landis, Britney Malphurs, Seth Martin, Ryan McLaughlin, Hannah Mellinger, Michael Mies, Hadley Miller, Justin Miller, Katelyn Mitchell, Angenette Monteith, Emily Muhlen, Taylor Neff, Ian Oldham, Tyler Palmer, Ian Peck, Amaya Pettner, Lily Phillips, Brooke Poffenberger, Desmond Poling, Nathaniel Retherford, Andrew Rhodes, Haley Rodriguez, Ryan Shank, Andrew Sheffler, Jessica Sprecher, Dylan Stevens, Levi Sydnor, Viktor Tardino, Paige Terch, Alexis Teter, Andrew Turner, Austin Udy, Johnathan Wallace, Faith Wegner, Haylee White, Brianna Wright, Katherine Young

Grade 7 — Jake Arnone, Tristan Artz, Joshua Atha, Theodore Batson, Daulton Beckley, Joshua Benton, Justin Bowers, Reuben Brooks, Makenzie Brown, Shelby Burgess, Megan Campbell, Zackary Carpenter, Robert Carr, Bailey Cavin, Taylor Clowser, Avery Covert, Maryann Cucina, Amanda Curry, Lawrence Davis, Kelsey Dehart, Zachary Elgin Miller, Nicholas Evans, Barbara Fitzsimmons, Abigail Flitton, Emily Fluharty, Madion Gaines, Dustin Gipe, Austin Grove, Christopher Harsh, Nickali Hont, Tate Hopkins, Jacob Hose, Kyle Hosein, Nathaniel Imes, Heaven Jacobs, Mayhem Lockley, Bailey Minella, Isaac Montgomery, Abigail Myers, Logan Nally, Rachel Nicholson, Kyle O'Ney, Alyssa Ortega, Emily Ragland, Seth Reed, Tyler Renner, Matthew Repp, Madison Riley, Sarah Rizer, Jennie Rock, Isaac Schlotterbeck, Katesha  Seegers, Dann Seol, Anthony Shirbach, Zade Slater, Christopher Snyder, Kristiana Stanicek, Kayla Stine Hammersla, Madison Straley, Bria Tewell, Tatiana Thatcher, Daniel Tiffany, Justin Walters, Kamryn Weaver, Jordan Weschler, Jordan Wiles, Logan Wilmoth, Calista Wolfe, Olivia Zisa

Grade 8 — William Andrews, Amelia Baker, Jaclyn Barnes, Olivia Barton, Cameron Bell, Andrea Bennett, Katlyn Black, Morgan Boerum, Megan Budnicki, Emily Burkett, Alissa Clark, Karly Condo, Dalton Condo, Dalton Cool, Sarah Eckstine, Ryan Evans, Cierra Eyler, Kyleigh Flook, Jess Foster, Alexis Fraley, Sheyla Govkharova, Alex Gregg, Karsyn Gutteridge, Marrissa Harne, Laura Harris, Sydney Hockensmith, Samual Hudson, Kiana Jackson, Joshua Jamison, Samantha Jenkins, Kaila Johnson, Melissa Marin, Kolten McCarthy, Nia McDannell, Cristina McKnight, Hope Miller, Erica Mohn, Victoria Morris, Cassandra Muir, Keisha Mumma, Michael Myers, Alicia Rafter, Olivia Rowland, Bryce Ruppenthal, Blerina Ruqi, Carli Shank, Bryse Showe, Wendy Smith, Michael Snyder, Charlotte Strite, Jessica Sweitzer, Morgan Tabler, Zachary Toth, Wade Turner, Kate Wade, Carissa Watson, Autumn Weyant, Joseph Wolfensberger, Jennifer Yaraghi, Emily Young

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|