Advertisement

Williamsport High School honor roll

November 30, 2011

Williamsport High School

First marking period

Distinguished honor roll

Grade 9 — Clay N. Bittner, Alec R. Cantner, Alexis D. Cline, Rachel Deike, Jose E. Diaz Frias, Andrew S. Dobrzanski, Luke C. Draper, Haley E. Groesbeck, Brandon J. Hagen, Morgan Hager Perry, Melissa Hoff, Lauren A. Hubbard, Carter D. Hughes, Aiden L. Jensen, Alexis L. Kastelein, Brandon P. Keplinger, Faith N. Kretzer, Taylor F. Line, Breanna M. Long, Zacharie T. Loveless, Savannah V. Minnick, Lindsay R. O Brien, Colin B. Osborne, Hallie N. Pennington, Carley B. Robinson, Rebekah D. Russo, Sinjin G. Shoop, Alexander R. Snouffer, Matthew A. Stevens, Erika M. Sweitzer, Morgan M. Welch, Caitlyn D. Woodring, Lane D. Yutzy

Grade 10 — Julianne N. Baker, Lindsey D. Beckley, Hagan E. Bjerga, Sarah S. Browning, Haley L. Carter, Sterling J. Christy, Kimberly G. Cunningham, Elysia M. Currin, Tiago Desouza, Corey M. Ellis, Corinne N. Jenkins, Aaron W. Koons, Carol Leung, Katelyn D. Mumma, Holly A. Nalley, Neerav B. Patel, Brandon A. Payne, Renee M. Poffenberger, Krysta D. Powell, Jordan I. Shoemaker, Clayton W. Smith,

Grade 11 — Nicholas R. Berchock, Amanda M. Brechbill, Kandace H. Davis, Stephen C. Flessner, Quentin A. Grimm, Megan E. Heller, Rajon S. Imes, Alyssa J. Marker, Connor X. Mcnaney, Theron Palmer, Ryan C. Shoemaker, Kristina M. Vanoy,

Grade 12 — Joseph J. Allen, Erin E. Artz, Whitney L. Bloom, Sara A. Burger, John C. Burgess, Ryan L. Butts, Anastasia Cebotari, Emily M. Chaney, Irene A. Cunningham, Tiffany L. Divelbliss, Brandon J. Draper, Julia F. Eckstine, Erin S. Gaines, Chad M. Gilbert, Brandon T. Greene, James P. Groves, Evan D. Hardy, Julia E. Harsh, Cody J. Horner, Satrina R. Lewis, Rachel R. Lilley, Stephen J. Longnecker, Darren A. May, Jessica L. Mies, Erica R. Murray, Tyler M. Nally, Emilie M. Rowe, Minchel Seol, Kenneth Smith, Taylor Spigler, Emily Taylor, Samantha M. Van Slyke, Taylor Welch, Taylor L. Whiteman, Tyler G. Wise, Cassandra M. Wollard, Nicole J. Wyant, Jordan A. Younker, Bethany D. Zies

Honor roll

Grade 9 — Grace A. Albritton, Elizabeth L. Anderson, Zachary R. Andrews, Gabriel J. Auldridge, Kimberly P. Bailey, Jeremy A. Benda, Sara E. Berger, Logan Bishop, Buck W. Burker, Payne D. Burker, Kayla L. Carter, Sheehan O. Clipp, Tristan C. Clopper, Katlynn S. Cole, Courtney E. Copenhaver, Kiana Cotledge, Sheldon R. Crossland, Benjamin D. Curry, Kelly J. Decker, Haley D. Dunn, Zoie Elgin, Sierra E. Eyler, Malia Bryc F. Featherstone, Emily A. Fitzgerald, Ixsar B. Flores, Christopher J. Fogle, Elizabeth A. Garrett, Taylor V. Gibney, Kaitlyn M. Giffin, Sonya M. Goebel, Austin T. Golden, Lexus R. Guthrie, Taylor L. Hassler, Katelynn M. Heavner, Chase N. Hilderbrand, Tiffany E. Hoffman, Ariel N. Hoffmaster, Nicole D. Houser, Bryan T. Hout, Angel N. Hovermale, John D. Hudson, Breonna Hughes, Faith A. Inboden, Alexander M. Jakoby, Andrew D. Jamison, Myra J. Johnson, Robert G. Jones, Alexis E. Keller, Travis R. Kendle, Caitlin J. Kennedy, Sarah B. Kiley, Sarah E. Kindle, Madison E. Knode, Aaron R. Matlack, Kaitlin M. Mcgrogan, Marie L. Mies, Lakya A. Mills, Karyann C. Mitchell, Ranaea F. Myers, Devan F. Nalley, Emmaleigh K. Nally, Shannon N. Nichols, Jonah C. Notarianni Step, Brett L. Oxendine Ii, Morgan E. Oyster, Christie A. Pague, Christopher R. Pike, Joseph R. Pike, Eric S. Poffenberger, Ionel G. Popescul, Nicolae A. Popescul, Joshua A. Reeder, Kristy N. Rumball, Mandi T. Saum, Austin G. Sigler, Alexis M. Smith, Tatian A. Smith, Austin J. Socks, Charles M. Spitzer, Brent V. Sweigert, Brandon C. Taylor, Evan R. Torres, Bao Q. Tran, Jeremy A. Washington, Mikayla L. Weese, Taryn N. Whitmore, Brandon Widdows

Grade 10 — Riley J. Arnone, Janet A. Asbury, Raven N. Barnette, Michael A. Barr, Conner P. Blades, Charles L. Blickenstaff, Alexandra P. Bowers, Hailey A. Bricker, Donald D. Churchey, Samantha T. Cline, Cameron R. Cross, Christina J. Dana, Kathleen M. Davis, Kyra L. Detrick, Tiffany L. Donegan, Jade M. Eichelberger, Alexis A. Evans, Victoria A. Fitzwater, Taylor M. Gay, Karli L. Grimes, Hannah A. Hamsher, Hunter A. Hamsher, Carly E. Hanna, Katie M. Harvie, Karlee J. Head, Alexandria C. Hott, Lauren Housel, Alexis C. Jack, Elijah F. Keys, Mckayla R. Kidwell, Joshua C. Kisalita, Sarah J. Kubala, Connie Leung, Jessica L. Libert, Lindsay M. Litten, Christopher I. Lunsford, Wornden H. Ly, Sydney E. Majeed, Courtney R. Malott, Kelsie M. Malott, Kali A. Martin, Lauren K. Martin, Elsie E. Martinez, Owen D. Marx, Bailey K. Mchale, Shayla L. Mckenrick, Jonathan S. Mehalko, Megan J. Miller, Lyndsey A. Miner, Kelsey L. Morgan, John E. Munro, Meghan D. Murray, Katie E. Myers, Brianna L. Payne, Richard A. Perkins, Dawn E. Pine, Sarah E. Rice, April A. Robinson, Philip M. Rowe, Rachel E. Rowe, Salina C. Rowe, Christian M. Rudisill, Kevin M. Rudolph, Cheyenne M. Sampson, Benjamin C. Schaefer, Savana M. Selzer, Abigail K. Shank, Carly N. Shaw, Cody L. Shoemaker, Geraghty D. Showe, Ryan E. Siefker, Paige V. Slusarz, Cole A. Smith, Abigail M. Socks, Alisa V. Stevenson, Regan G. Stout, Krystle R. Stoy, Rebecca A. Sullivan, Micah B. Tate, Emily A. Taylor, Kayla M. Thomas, Katrina M. Timbers, Brandon E. Toloso, Brandon M. Weaver, Brett C. Weaver, Krista L. Wiles, Rachel M. Williams, Erik M. Winger, Hope A. Wolford, Sarah E. Young

Grade 11 — Briana K. Akers, Brooke G. Alton, Dalton T. Beaver, Devin A. Blackman, Cody L. Bowman, Karly M. Branigan Coleman, Brendyn G. Brashears, Courtney L. Bryan, John D. Carty, Daquina A. Cook, Ashley N. Dehaven, Zachary A. Faith, Moriah H. Garling, Elizabeth Gozora, Cody T. Grams, David A. Harper, Zachery W. Hopkins, Jenna R. Hott, Skye L. Jeanotte, Victoria E. Key, Renzi Y. Kidanemariam, Kaitlyn M. Lamkin, Krista C. Lang, Ashley N. Likely, Scott M. Long, Tai A. Mason, Casey L. Miller, Joshua J. Miller, Jacqueline Y. Nguyen, Matthew R. Phelps, Ronnie L. Portwood, Julia C. Price, Nicholas W. Sauble, Austin L. Schetrompf, Benjamin M. Seibert, Bret L. Snodderly, Vasile Stadnitchii, Jourdan A. Stough, Stephanie C. Streeter, Samantha N. Taylor, Hannah L. Tosten, Miranda L. Valentine, Page E. Wade, Lauren N. Weicht, Rachael E. Wiseley, Andrew C. Young

Grade 12 — Anthony M. Adams, Jadea M. Adams, Ryan G. Adams, Richard A. Aleshire, Frank A. Allia, Casey S. Arnone, Holly N. Ausherman, Kyle S. Baker, Renee A. Barnes, Deanna L. Blodgett, Tyler C. Byers, Bradley Casto, Stephen D. Cavender, Abigail Clopper, Brendon E. Colliflower, Taylor Cool, Casee A. Cornett, Alexa L. Decker, Tracy L. Forcino, Morgan A. Fridley, Lynsay M. Gipe, Emily N. Godwin, Brent W. Goebel, Aaliyah M. Grantham, Aaron D. Green, Anthony J. Gulledge, Bethany D. Henson, Sara N. Hernandez, Jeffery Hoffman, Austin R. Huff, Robin E. Justice, Malik Kadir, Marcus A. Keller, Samantha R. Kelly, Brandon S. Kinzer, Jeffrey Leung, Benjamin M. Loeser, Zachary W. Lucas, Robert C. Lunsford, Emily G. Martz, Aysia C. Medley, Samantha L. Metz, Devon M. Moats, Keith A. Moser, Dustin D. Obitts, Samantha J. Ohaver, Casey N. Osborne, Jordan C. Palladino, Heather M. Price, Andrew A. Ramirez, Meghan Reed, Nicholas J. Reilly, Candice E. Rowe, Ana M. Schmidt, Eric L. Scott, Kathryn A. Seese, Brandon J. Starliper, Bethany R. Startzman, Devyn Stotelmyer, Vincent Stresewski, Jayme M. Sutherland, An H. Trinh, Jillana Widmyer, Katlyn B. Willetts, Morgan L. Williams, Miranda L. Willis, Olivia L. Wilson, Angela V. Zabala

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|