Advertisement

Smithsburg High School honor roll

November 25, 2011

Smithsburg High School  

First marking period  

Distinguished honor roll

Grade 9 — Rayana C. Anthony, Carrie J. Barr, Payton B. Belella,  Brianna M. Black, Nasu M. Conteh, Sarah C. Duckworth, Adam S. Dwyer, Rachael Faust, Haley B. Hartney, Christopher D. Henderson, Sara E. Hetherington, Kayla M. Huntzberry, Lydia Jernigan, Paige M. Kutchey, Cheyenne E. Little, Connor A. McNairn, Shannon M. Mehaffie, Kevin D. Miller, Lexa N. Nicewarner, Keller A. Nigh, Brandon T. Potter,     Matthew D. Pryor, Blake E. Rath, Jessica M. Rowland, Jessica E. Schroder, Ryan J. Shaver, Adam K. Spigler, Travis G. Stocksdale, Isra Tariq, Matthew J. Wilson, Caitlin J. Wolfe

Grade 10 — Young Chin, Elizabeth A. Dennis, Christina M. Diffenderfer, Scott A. Elwood, Jacqueline M. Ewing, Jenny E. Fritts, Emma J. Gerhold, Garrett T. Ghafir,     Courtney A. Graves, Ryan M. Karroll, Attiya H. Latif, Joanne C. Lee, Randi M. Leydig, Chelsea J. Massie, Usman A. Qadri, Emily I. Rowan, Michael A. Siefert, Shelby L. Stotelmyer, Kailey M. Stracka, Azka Tariq, Samantha A. Tilden, Kourtney H. Wells

Grade 11 — Jared K. Banzhoff, Daniel J. Barr, Grace A. Clark, Luke N. Daigneault,     Heather L. Delauter, Dominique H. Dilandro, Cara A. Ferguson, Kayla M. Griffith,     Cody D. Hartman, Nathalia Henriquez, Kyle W. Huntzberry, Darian B. Lee, Darla M. Mullinix, Emily O. Seward, Kinsey E. Shifflett, Savanah A. Smith, Caitlyn E. Wilson,     Emma G. Zahm       

Grade 12 — Logan M. Bachtell, Mckenzie N. Benson, Bryn N. Doubledee, Jordan D. Fortson, Landon R. Grove, Bethany Happel, Zackery G. Jaouni, Nancy C. Kline,     Abdul R. Latif, Tanner S. Leach, Audrey R. Mancini, Brandon M. Morgan, Cori M. Potter,    Benjamin T. Rowe, Chase D. Scott, Sarah M. Shives, Sarah C. Stayer, Bethany O. Stockslager

Honor roll

Grade 9 — Jacob A. Arnold, Madison N. Bachtell, Tanner A. Bachtell, Ashley K. Barrett, Garrett E. Brenk, Dylan M. Bryce, Mark A. Catangui, Masa T. Conteh, Preston A. Crawford, Vanesa A. Cuevas, Dylan R. Curtis, Haley M. David, Tessa A. Dorsey,     Madison Duvall, Kyle A. Ebersole, Jessica M. Edwards, William J. Ewing, Kaitlyn M. Fauntleroy, Joaquin Flamenco, Jessica L. Friend, Darius G. Fry, Hannah N. Grove,     Ashley F. Haller, Briana F. Haugh, Alec M. Hejduk, Elisabeth A. Hines, Whitney E. Hines, Heath A. Hott, Caitlyn D. Ingram, Taylor M. Jackson Hamilton, Austin Q. Jones,     Yeabu J. Kamara,     Alison R. Keely, Kayla N. Kingsbury, Alexa E. Knode, Timothy L. Kuhn, Beverly D. Kum, Rebecca H. Leatherman, Justin M. Leveque, Megan B. Lewis,     Otilia Macarisin, Trevor C. Madsen, Sophia R. Mancini, Jacob R. Markoff, John J. Martin,     Hayley M. McKenrick, Elizabeth B. McLaren, Marco G. Messina, John P. Mettille, Erika Miller, Ryan E. Milligan, Rebekah L. Morales, Austin B. Morton, Fatima N. Pasha,     Saleaha T. Pirzada, Cassidy Pryor Vega, Taylor E. Remsburg, Allen B. Reynolds, Katie N. Ringus, Amber L. Rudisill, Sandra E. Sagoe, Hannah K. Samuelson, Taylor R. Scott,     Isaac Sherman, Dakota R. Sine, Garrett J. Spinks, Heather R. Stottlemyer, Kori S. Taber,     Brennan F. Taylor, Jesse R. Thorpe, Paola C. Torres,     Myranda N. Wiles, Zachary D. Wolf, Jenifer N. Wood      

Grade 10 — Erica S. Benner, Brendon M. Bickford, Jordan A. Bliss, Ashley E. Brown,     Jo Ann E. Brown, Justin P. Buckley,     Allison D. Clifford, Brittney A. Dehart, Brittany C. Denham, Ian M. Ebersole, Danielle M. Eyler, Victoria L. Ferguson, John C. Fraser, De Tavis M. Gantt, Brian A. Garcia, Joshua S. Garnand, Kyle E. Geblein, Jordan C. Giordano, Megan M. Graves, Lauren J. Greenwood, Austin R. Grove, Kelsey L. Hart, Asia D. Hendricks, Mattie L. Hoover, Alissa M. Howard, Eric Janisko, Catherine A. Jeter, Brianna E. Johnson, Immanuel J. Kebe, Charles M. Kokoski, Andrew J. Kopka, Tristin L. Laflame, Jong S. Lee, Tyler L. Lewis, Chase J. Marick, Marisa E. Marquez, Eden N. Marquiss, Tiffany M. McNeil, Emily E. Merritt, Joshua P. Miller, Preston L. Miller,     Kourteney A. Mongan, Torre C. Montoya, Brandon R. Mose, Paul M. Mose, Lucinda A. Nehemias, Marco A. Ortega, Samantha R. Partlow, Daniel J. Pastwa, Naomi Pettway,     Alexandra R. Poffenberger, Karissa N. Reigh, Hannah J. Rohrer, Alyssa M. Royster,     Melanie N. Saylor, Zachary L. Schaeffer, Laura A. Schilling, Elizabeth C. Scrivener,     James D. Shifler, Jenna L. Simane, Katherine J. Skrabak, Matthew E. Sprecher, Grant Stephens, Johnna L. Stoup, Kyle W. Testerman, Joshua E. Thomas, Sarah A. Thompson,     Morgan P. Thorhauer, Austin R. Vaughn, Trumer J. Wagner, Nora K. Waltz, Alyssa M. White, Kelly A. Winders, Fatima Zia       

Grade 11 — Andrew O. Appel, Brandon M. Athey, Connor R. Brown, Haley N. Caudell, Lindsay T. Clopper, Erin K. Cooley, Hannah M. Cooper, Shelby M. Diehl,     Colton S. Duvall,     Jacob A. Dwyer, Zane B. Gardenhour, Melanie E. Garvey, Erica E. Hargreaves, Lane A. Huntzberry, Courtney N. Keener, Elyse L. Koterwas, Sarah R. Kretzer, Austin J. Lafalcia Ryan, Cody F. Lancaster, Natalie M. Larsen, Donovan J. Lawrence, Hannah E. Leaman, Yunghon K. Lee, Yungkong K. Lee, Yungnam K. Lee,     Kaley M. Lefferts, Andrew N. Lewis, Devon D. Martell, Ashlee G. Metzger, Morgan S. Nicley, Brooke E. Parks Pethtal, Alek E. Redenbo, Sandra L. Reynolds, Jordyn K. Smith,     Joshua J. Smith, Peter C. Sorensen,     Desiree S. Sowers, Megan J. Stracka, Bryan P. Tracey, Brandon M. Webber, Randy C. Young    

Grade 12 — Samuel Z. Baker, Joshua D. Banzhoff, Allyson E. Bowers, Corey E. Bryce, Casie A. Burk, Justin W. Byram, Taylor N. Cline, Kylie J. Comer, Jeffrey A. Crummitt, Aicha Dahbi, Mary E. Dennis, Christina K. Dunlap, Tyler M. Edwards, Kaylyn E. Fox, Katelyn E. Green, Kevin Grimm, Kaitlyn N. Gruhler, Jared T. Haines, Dillan S. Harbaugh, Ronald B. Hardy, Brock L. Heiston, Robert A. Hogue, Krystal C. Holl, Gregory S. Horning, Megan A. Hovermale, Ryker A. Jernigan, Lauren M. Johnson, David A. Knode, Taylor A. Lampasona, Ryan B. Martin, Jordan L. McDonald, Jordan L. McNairn, Logan M. McSherry, Logan A. Metzger, Cory W. Michael, Kiersten Mikulsky, Jami L. Miller, Benjamin D. Minnick, Heather C. Mitchell, Aaron J. Mong, Ryan A. Montoya, John C. Nehemias, Ronald M. Olortegui Gonzalez, Elisa M. Owens, Steven N. Pennesi, Tyson Pierre, Rachel I. Poffenberger, Nicholas J. Porter, Kayla A. Pryor, Rachel A. Redmond, Brianna M. Roberts, Dilcia J. Sanchez, Corey J. Scharenbroch, Morgan D. Schrader, Maureen C. Schwartz, Jamie L. Scott, Harley J. Shaff, Breanna D. Sheaffer, Sarah A. Smith, Cody D. Souders, Ashley R. Spinks, Trenton S. Springs, Kylie D. Stoup, Chelsea Tedrick, Melissa E. Toms, Carolyn L. Weaver, Amber M. Whaley, Samantha R. Whipp, Makayla J. Wiles, Rachel A. Yoder

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|