Advertisement

Smithsburg Middle School honor roll

November 16, 2011

Smithsburg Middle School

First marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 — Brett D. Baile, Emma M. Banfe, Mikaela J. Jerwick, Abigail P. Kauffman, Emily E. Keely, Paxton J. Kerstetter, Ruthann N. Kreun, Louis L. Lowe, Anna K. Mackley, Carly N. Marcus, Bradley J. McKenzie, Mary C. Miller, Erica M. Orndorff, Alexis L. Pate, Trenton C. Remsburg, Lexi C. Ringquist, Sean M. Rummel, Jenny E. Sherman, Morgan E. Tapley, Hannah E. Tice, Jenna H. Wallace, Kaleb D. Waltz, Olivia K. Whitt, Anna B. Wilt

Grade 7 — Sydney E. Davis, Sarah L. Day, Candela D. Dubon, Dominique A. King, Seth M. Lagrutta, Jade S. Lee, Grace S. Miller, Dmitry Podobreev, Samantha E. Pryor, Talia E. Seidman, Allyson I. Spaid, Julia E. Thomas, Quinn M. Wandalowski

Grade 8 — Christopher Babylon, Jeremy D. Boylan, Noah W. Daigneault, Jared S. Durning, Kamryn A. Grosh, Bailey E. Hovermale, Mari E. Mullane, Zakary S. Newberry, Julia E. Pepper, Faizah T. Pirzada, Meghan E. Roberts, Michael S. Robinette, Kennedy E. Shaver, Cameron M. Sherbert, Alexander D. Stephenson, Noah W. Stottlemyer, Alexa L. Vetter, Sarah E. Wagner, Mary E. Wesmiller, Fiona R. Zahm



Honor roll

Grade 6 — Ashley N. Amsler, Bryce H. Arnold, Jade M. Arthur, Spencer P. Barney, Alexander R. Bausman, Nathaniel J. Bennett, Melanie A. Bobbitt, Cody J. Bollinger, Kaylee M. Bonenberger, Megan E. Bonham, Morgan J. Brenk, Thomas L. Bunce, Matthew S. Burke, Nicole F. Calandrelle, Alissa N. Callis Stottlemyer, Nicholas J. Carrera, Katrina Celestial, Andrew J. Chandler, Joseph W. Coleman, Kayla N. Collins, Lucy E. Corney, Colin D. Curtis, Brionna K. Dance, Lauryn M. Daniels, Mariah B. Devore, Bright E. Djampa, Seth D. Dodson, Nicole M. Donaldson, Ryan M. Donegan, Hannah M. Drumm, Matthew G. Dunn, Kylie S. Flannery, Caitlin B. Ford, Nathaniel C. Gerber, Kaitlin S. Gertz, Madelynn P. Gilliam, Olivia P. Gilroy, Dylan Grove, Madalyn R. Grove, Lauren N. Gruhler, Elizabeth G. Harshman, Zachary R. Healy, Sierra Heaton, Chelsea Henriquez, Haley N. Henry, Benjamin M. Hixon, Charles A. Hollobaugh, Robert J. Hood, Kurt R. Hott, Lillyanna House, Chloe A. Huntsberry, Marissa L. Ingram, Corey A. Jackson, Summer A. Jackson, Carrie G. Jornlin, Kayla E. Keplinger, Hayla E. Kershner, Madalyn A. Kershner, Alexis C. Kingsbury, Kyli M. Kline, Rachel A. Knicley, Cameron N. Kutchey, Ashley Lyons, Haley E. Mapes, Elizabeth I. Marick, Jordan T. Marquiss, Danyeal M. Mascoll, Lynn M. McCleaf, Tanner D. McCoy, Jada L. McLeod, Jacob W. Merriman, Holly M. Metzger, Frank J. Milihram, Nichole D. Moore, Jack Moran, Thomas Moran, Mason P. Moser, Mark J. Nee, Cole T. Nussear, Brianna M. Ott, Bryce T. Palamar, Sarah L. Peake, Kenneth F. Price, Abbey E. Ratliff, Jack B. Roberts, Kimberly L. Rodriguez, Melanie A. Rosensteel, Justyn L. Russell, Makenzie L. Sarber, Mason A. Scholl, Monica D. Schroder, Garrett M. Scott, Christopher T. Sellers, Pierce A. Shifflett, Spencer, R. Shives, Drew R. Smith, Cameron A. Snyder, Clinton D. Stottlemyer, Kelly E. Stouffer, William L. Toms, Cole B. Torino, Hannah L. Wagner, Kaitlin M. Warner, Teri Q. Williams, Angelina R. Wilson, Kevin R. Wilson, Noah J. Wolfe Coleman, Kody E. Zeigler

Grade 7 — Mustafa M. Akhmedov, Jensen R. Bachtell, Lauren A. Bair, Jennifer E. Barnes, Quinn M. Beck Schmieder, Cheyenne M. Betson, Megan R. Black, Aaron Blickenstaff, Brianna L. Brady, Harrison D. Brown, Faith N. Bruchey, Brianna E. Carbaugh, Nicholas R. Cool, Logan C. Degrange, Brienna M. Denham, Sheng W. Dong, Megan N. Dunsworth, Amber N. Durpre, Ashley E. Dwyer, Joshua M. Dwyer, Robert E. Fink, Karleigh P. Franklin, Max A. Gamerman, Derek W. Gordon, Ryan J. Gordon, Emily A. Gorman, David L. Hagens, Trevor, D. Hatcher, Brittney D. Hejduk, Morgan R. Henderson, Jennifer Hernandez, Sarah B. Holl, Isaiah M. Horst, Gabriella J. Howard, Hunter M. Ingram, Hannah P. Johnson, Kade I. Knodle, Jonah C. Leach, Justin M. Lesher, Kayley N. Main, Alyssa L. Martz, Shemar R. Mascoll, Amanda M. Mathis, Taylor L. McCarthy, David T. McKee, Dylan J. Miller, Mallory B. Moholt, Mark P. Moholt, Austin L. Moser, Justin L. Oxendine, Karen E. Pastwa, Jaeda C. Perry, Emma M. Protsch, Tanner D. Rohrer, Kenneth L. Romero, Brianna N. Rowe, Molly R. Sachs, Jane E. Sagoe, Matthew T. Sanders, Matthew W. Schmidl, Jasmen L. Sewell, Cole S. Shifflett, Briana M. Smith, Jason W. Smith, Sarah J. Stanford, Kenzie R. Stout, Coby L. Taylor, Madison L. Taylor, Kirsten E. Tilden, Alessandra R. Vidal, Joseph L. Wesmiller, Sydni E. Wilson, Richard C. Wishard

Grade 8 — Ernst C. Arnold, Daniel S. Ausherman, Emma A. Baer, Abigail R. Baker, Alaina M. Black, Claire L. Bodine, Savannah J. Celestial, Allison M. Cline, Emma L. Conrey, Matthew C. Crook, Britney A. Cruickshank, Carly A. Cupernall, Micha G. Daigneault, Brynn L. Dao, Alexis N. David, Lars E. Davis, Megan M. Davis, Alexandra E. Donald, Jeremy R. Dunkin, Brooke K. Ebersole, Leah E. Ellis, Alex N. Faust, Kevin P. Ford, Tamarra S. Francis, Daniel J. Frantz, Morgan M. Fraser, Jacey Fugate, Garrett M. Gardenhour, Blake Goodmansen, Colin M. Green, Haley E. Griffith, Maheen Haq, Anna N. Hardy, Sarah E. Hasty, Nathan J. Hays, Holly M. Hogue, John V. Howard, Michael N. Hunter, Cole O. Huntzberry, Erika M. Johnson, Daniel F. Jornlin, Megan M. Juarez, Taryn K. Kersnher, Cheyenne N. Korrell, Yungmun K. Lee, Ivonne M. Lomeli, Bryanna G. Luke, Isabella K. Mangum, Lauren M. Mann, Madeline J. Mazenko, Connor M. McCoy, Nicholas A. Merritt, Rebecca M. Mettille, Macy E. Meyer, William P. Miller, Tanner J. Minnick, Megan K. Moran, Matthew R. Morgan, Kalynn N. Murray, Victoria L. Neal, Erica N. Ngugi, Andrew M. Owens, Brandon D. Peake, Lindsay K. Penwell, Tyler S. Pettway, Austyn T. Pierce, Melissa E. Poole, Dayton A. Pryor, Siddarth Rao, David J. Rice, Brandy L. Richey, Christopher S. Rowan, Marissa N. Saylor, Bryce K. Scharenbroch, Devyn R. Shank, Jason Shifler, Abigail A. Shives, Alexis R. Smith, Josephine Snyder, Alexis N. Spickler, Steven Spigler, Zachary A. Story, Jared S. Swope, Melanie G. Taylor, Cody R. Topper, Adam W. Tracey, Samantha J. Valentine, Dakota L. Vaughn, Barbara Vomend, Jacob R. Walter, Ethan E. Wilt, Hollee D. Winders, Christina C. York, Kory J. Zeigler

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|