Advertisement

North Hagerstown High School honor roll

November 10, 2011

North Hagerstown High School

First marking period

Distinguished honor roll

Grade nine — Christopher M. Albertson, Thivijan Arivalahan, Deandrea M. Atkinson, Madison L. Ballard, Kylah M. Barnes, Cara L. Baughman, Benjamin P. Beard, Deanna M. Bertone, Brandon C. Bockstanz, Kendall E. Bowen, Yaraslau Brodau, Brendon A. Burkholder, Max D. Burzinski, Natalie L. Bye, Melissa L. Carpenter, Sabrina R. Chang, Elta R. Clarke, Haley G. Colleran, Taylor M. Coombs, Matthew D. Cumblidge, Tabitha J. Davis, Olivia M. Day, Tyra A. Fields Maynard, Khaliah R. Frost, Anahita Hormozi, Rebekah S. Hurwitz, Mabry E. Kane, Brandi R. Kidwell, Cassidy J. Leone, Laura A. Manspeaker, Hunter J. Martin, Sarah A. Mason, Daniall S. Masood, Waide S. McComas, Coleman W. McHose, Jordyn McKenzie, Jenny R. Milani, Christopher S. Milford, Katharine N. Milford, Payton S. Mohammed, Kyle W. Moir, Savannah A. Plemmons, Junaid S. Qadir, Jordan D. Rivers, Zoe G. Schreiber, Benjamin Seifert, Braelyn J. Starkey, Emma K. Starkey, Sherrie Y. Tark, Alissa C. Taylor, Valerie A. Taylor, Grant L. Tribble, Sarah M. Troxell, Jermaine A. Tyler, Lara E. White, Osman F. Yakhuzov, Song Ul M. Yakhuzova, Fawad Younus

Grade 10 — Stephanie A. Agostinelli, Brittany A. Appleby Rumon, Ma Bettina L. Bienvenida, Erin R. Burney, James D. Clark, Daniel G. Conlon, Claire E. Connor, Brian P. Davis, Antonio C. Decastro, Jordon C. Edlund, Kaleigh O. Freels, Giselle G. Garnett, Crystal D. Girardin, Catherine L. Hershey, Conner B. Hill, Trevian R. Johnson, Morgan B. Kenworthy, Bijal A. Kikani, Madison G. Kutzera, Landen M. La Ruffo, Tori D. Lewis, Anthony D. Marinelli, Allison N. Martin, Taylor N. McCauley, Rachael S. McCullough, Michaela L. Moody, Lindsey N. Renner, Theodore K. Schoeck, Jennifer A. Shepheard, Ferkhat S. Shubladze, Lindsay D. Strehle, Emily L. Ward, Morgann U. Wilcox

Grade 11 — Caroline R. Bradford, David N. Brandenburg, Drew E. Brooks, Rachel J. Burke, Amy L. Calandrelle, Sarah A. Carr, Travis M. Carson, Kirstie L. Coombs, Victoria E. Glotfelty, Taylor M. Griffin, Britni D. Harsh, Andrew J. Higgins, Amanda K. Krehbiel, Miri Lee, Margaret P. Manspeaker, Destinee S. Morrow, Colleen D. Moulton, Elizabeth A. Norris, Maxwell Ober, Nathaniel J. Parchment, Matthew C. Perini, Erin E. Rhodes, Benjamin W. Roberts, Anne Kathe Rueckerl, Alyssa C. Smith, Caroline M. Wills, Danielle N. Wissinger, Andrew M. Yacyk

Grade 12 — Charlotte Anderson, Michaela D. Barr, Edward C. Beachley, Samantha E. Beard, Jonathan W. Blank, Lex A. Bondoc, Uzair Q. Burmi, Grant M. Carbaugh, Kiersten A. Caudo, Gasmine S. Cotton, Christen N. Fairley, Jennelle I. Farnum, Jaiana D. Francis, Sergio Galvan, Brandon H. Ganz, Andrew R. Grove, Joshua M. Hall, Ryan N. Harden, Matthew E. Hetzer, Jeremy E. Hollis, Erika D. Kline, Taylor W. Kolson, Brianne C. Ledford, Emily S. Leedy, Kristoffer P. Loden, Cassandra M. Mackereth, Ashley J. Malcolm, Amanda E. Martin, Dylan L. Nichols, Bethany A. Palkovitz, Andrew C. Perini, Jillian F. Reid, Aydynbek Shubladze, Emily C. Simmons, Charles Y. Tark, Jessica L. Taylor, Lakin A. Thomas, Isabella M. Thompson,

Honor roll

Grade nine — Leyla Aliyeva, Katlyn M. Alvarez, Christina A. Aviles, Victoria A. Baldwin, Yusif Bayoh, Wendy C. Bechtel, Tyler J. Biery, Kristy J. Biser, Caitlin M. Boyer, Logann A. Braun, Michael S. Brechbill, Natalie R. Burney, Alexia L. Butler, Briana N. Callaway, Katherine D. Chaney, Ideline M. Checo, Janet P. Chevez, Jacob A. Clemmer, Brianna Colbert, Zhanay A. Copeland, Czireon L. Corpuz, Mason A. Crawford, Kenneth M. Daniels, Alex R. Del Valle, Marcia S. Devore, Brion E. Dick, Ashley M. Dorman, Morgan E. Drenner, Omiete M. Erekosima, Laken B. Feeser, Hamza J. Fellah, Michael J. Ferruzza, Keanna Figirrad, Courtney N. Flickinger, Emily S. Folk, Jonah M. Forsythe, Paula Gandaria, Emily P. Getz, Benjamin M. Gilbert, Shiann A. Gordon, Jara M. Greene, Paige A. Hamburg, Velshae Y. Harris, Khalil S. Jean Baptiste, Elizabeth F. Jester, Dazhane M. Johnson, Jay D. Johnson, Raymond A. Johnson, Alyssa M. Jones, Loren M. Jones, Logan C. Kauffman, Thomas L. Kegarise Jr., Logan T. Keith, Jimmy N. Krivetsky, Amanda G. Lamont, Jacob A. Latham, Brittany N. Long, Aaron G. Marschner, Quinn M. Marsden, Alexis R. McCarthy, Nathan L. McKinnon, Maurtel D. McMillan, Sierra L. Mease, Aziz N. Mirzayev, John E. Mohr, Rayshawn M. Montes, Aneka G. Moore, Kobi K. Morgan, Connor P. Moulton, Danielle N. Munoz, Maxwell J. Niessner, Jasmine N. Patterson, Nicholas E. Patterson, Benjamin A. Perkins, Joshua M. Pettit, Kelly A. Pietro, Olivia M. Poholchuk, Philip A. Reiter, Luke E. Richards, Jorge L. Rios Dones, Jessica S. Rivas, Tiffany C. Ross, Leanna R. Showe, Gregory J. Sirface, Julius E. Smead, Clayton L. Smith, Justin K. Smith, Michael C. Smith, Katie M. Steig, Nailya R. Suleymanova, Keagen Thomson, Raven C. Tucker, Kory J. Tyler, Cory Webber, Alexandra M. Werder, Jared A. Wershiner, Joshua D. Whipp, Madison N. Williams, Jacob A. Wise, Jonathan A. Wivell, Brigette A. Wolf

Grade 10 — Emrakh A. Akhmedov, Abigail K. Appel, Savannah D. Atha, Rachel M. Austin, John B. Baker, Elizabeth C. Balog, Megan L. Barber, Adam R. Barnhart, Crosse M. Barvinchack, Meghan E. Berry, Iydae A. Bostic, Savannah H. Burkholder, Michael W. Castera, Kirsten G. Claudy, Matthew F. Clopper, Cole M. Conrad, Alex J. Corapi, Cheryl M. Cosens, Peter W. Crampton, Keeva C. Curry, Nicholas C. De Grange, Daksh D. Dihora, Shawndell C. Doleman, Taylor M. Dozier, Madeline R. Dunn, Frederick C. Durham, Peter M. Durham, Cheyenne A. Fairfax, Alexa J. Fauber, Breanna H. Fraley, Cheunta E. Fulwood, Dakota S. Gerlach, Casey G. Goodrich, Jonathan R. Green, Joshua W. Grove, Mark A. Grunberg, Karen V. Hade, Sirena M. Hall, Lauren E. Harden, Esther E. Hayes, Tatyana J. Hodges, Jessica R. Hunt, Gozal Ibragimova, Nnebuefe E. Idegwu, Reed G. Jimenez, Diamond T. Johnson, Tatiyana Y. Johnson, Ellen C. Joliet, Taylor M. Jones, Nicholas G. Karlen, Cameron M. Kenworthy, Morgan P. Kolson, Orin B. Kuehl, Amber L. Larkin, David A. Lewis, Phillip G. Lloyd, Esther Malone, Megan R. McCarty, Jean D. McKoy, Ruth M. Miranda, Skyler A. Moats, Tyler H. Monzon, Jasmyn N. Moore, Emma E. Moss, Dori L. Nance, Dasianae A. North, Dinanga Ntumba, Rushil A. Patel, Wilberto Peralta, Shannon R. Pitsnogle, Nichalas M. Reyes, Syvanna D. Rice, Andrew M. Rosenberg, Forest L. Scheetz, Kelley E. Schmidt, Dominique M. Sears, Taylor S. Shank, Howard M. Shehan, Jonathan W. Shipley, Tyler A. Shubert, Jessica M. Snyder, Andrew L. Spitz, Andres Suarez, Benjamin M. Sullivan, Edward O. Taft Ward, Kaitlyn E. Teach, Shelly L. Trumpower, Carly T. Waugh, Chandler W. Williams, Samiyah S. Williams, Tyler S. Young

Grade 11 — Joshua A. Akins, James E. Anderson, Zachary M. Barton, Suzanne E. Bechtel, Devan W. Boppe, Andrew R. Brady, John C. Britton, Kirsten N. Burr, Troy F. Carbaugh, Cortney D. Carter, Lacey S. Cochran, Alex M. Dattilio, Larry E. Davis, Gayla G. Dunphy, Jessica D. Faith, Marisa E. Geller, Sydney J. Gish, Joe F. Hamilton, Jordan L. Harris, Jessica L. Hornbaker, Jorden C. Hose, Anthony S. Hull, Victoria E. Hutzel, Margaret E. Jackson, Rashida K. Joaquin, Justus D. Jobe, Marvin K. Jones, Samantha Kendle, Treyvon T. King, Hannah N. Knapp, Faris Koldzo, Adrienne I. Kramer, Zhanna L. Krivetskaya, Max J. Kross, Michael J. Leone, Carly P. Lewis, Siena M. Lund, Francisco A. Macalupu, Nakisha M. Magbie, Anna K. Marschner, Kenneth I. McCrary, Celene G. McNair, Amanda L. Metcalf, Eli J. Millman, Lois J. Montes, Noah Mun, Madeline M. Palkovitz, Xena S. Perry, Bobby L. Plume, Taylor L. Rigsby, Samuel C. Robertson, Delaney C. Santa Maria, Steven J. Santiago, Trenton R. Sauble, Zane E. Schreiber, Jessica A. Sease, Lauren E. Serafini, Adam J. Shuster, Garrett J. Singer, Fatimah N. Smith, Heidi M. Stasiowski, Thesalonic N. Supit, Xinmei Tansey, Akelah N. Taylor, Rachel N. Thomas, Scott R. Thomas, Judith A. Thomson, Jessica C. Thwaite, Conner R. Troxell, Peyton N. Wallech, Hunter M. Williams, Lashana E. Wilson, Samantha F. Wolf,

Grade 12 — Marcus F. Allen, Rebecca L. Amalfitano, Trevor Anderson, Paige A. Bamonto, Anne H. Beachley, Kaitlin R. Brown, Zackary T. Brown, Abby R. Burkhart, Nicholas P. Colvin, Wes H. Cooper, Alex P. Courtney, Charles A. Cvijanovich, Scott P. Davis, Ariel N. Dick, Cali A. Durning, Devan A. Elliott, Evan M. Feigley, Lauren L. Folk, Jesse R. Foote, Sergio G. Franco Ocana, Carmen W. Gilliam, Niklas C. Grahn, Brigitte I. Grewe, Abby M. Harp, Ryan C. Hartsock, Ashley M. Hertrich, Timothy L. Hogbin, Christopher L. Hovermale, Zachary J. Hovermill, Anthony A. Hudzik, Destiny N. Jones, Terri N. Jones, Winston C. Jones, John M. Kaylor, Kacey J. Keith, Danielle N. Kesselring, Huda S. Khan, Kirra H. Kidwell, Melody A. Kight, Joshua Krandell, Alicia M. Lamarche, Joi L. Lansdowne, Jasemine D. Lee, Samantha M. Lowe, Shaquitta J. Magbie, Nicolette S. Mantez, Ashleigh B. McCoy, Connor J. McHose, Connor D. Middlekauff, Sarah G. Millman, Christian Morales Carrero, Rajan R. Patel, Peter E. Perini, Hannah E. Pittman, Douglas E. Railing, Raven A. Rauth, Amy N. Reamy, Luz Y. Reinoso, Beneval Rich, Victoria P. Robinson, Ethan C. Robison, Taylor A. Rockwell, Lauren Roeder, Justin T. Root, William R. Russell, Iman M. Scott, Emily L. Seiler, Ryan B. Shaw, Benjamin Z. Shuster, Colby L. Sirbaugh, Emily A. Smith, Taylor N. Spickler, Jacquelyn T. Stewart, Laken E. Stotler, Rodney J. Tennant, Patricia L. Tolbert, Matthew P. Toth, Alimbeg B. Tsereteli, Alexander B. Unger, Marcus A. Walker, Zachary R. Webb, Tanner C. Wilcox, Stephen A. Young

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|