Advertisement

Williamsport High School honor roll

July 01, 2011

Williamsport High School

Sixth marking period

Distinguished honor roll

Grade 9 — Riley J. Arnone, Julianne N. Baker, Hagan E. Bjerga, Sarah S. Browning, Haley L. Carter, Kyra L. Detrick, Alexis A. Evans, Temesgen A. Gebreyesus, Karli L. Grimes, Joshua C. Kisalita, Connie Leung, Elsie E. Martinez, Andrew P. McEwen, Katelyn D. Mumma, Meghan D. Murray, Neerav B. Patel, Renee M. Poffenberger, Philip M. Rowe, Christian M. Rudisill, Benjamin C. Schaefer, Carly N. Shaw, Clayton W. Smith, Alexander G. Van Slyke, Krista L. Wiles

Grade 10 — Lisa R. Artz, Nicholas R. Berchock, Zachary L. Boger, Amanda M. Brechbill, Brooke M. Burgess, Stacey M. Christy, Madison E. Depew, Stephen C. Flessner, Moriah H. Garling, Kelsey L. Kidwell, Connor X. McNaney, Jacqueline Y. Nguyen, Ciera Y. Redifer, Kelly M. Rumball, Benjamin M. Seibert, Ryan D. Shank, Bret L. Snodderly, Allison L. Staubs, Stephanie C. Streeter, Samantha N. Taylor, Page E. Wade

Grade 11 — Erin E. Artz, Anastasia Cebotari, Irene A. Cunningham, Brandon J. Draper, Brent W. Goebe, Jessica L. Mies, Keith A. Moser, Heather M. Price, Taylor Spigler, Devyn Stotelmyer, Emily Taylor, Lancet H. Threewitts, Samantha M. Van Slyke, Taylor L. Whiteman, Morgan L. Williams, Victoria N. Worden, Angela V. Zabala

Grade 12 — Connor R. Arnone, William G. Bowen, Alexis E. Bowers, William T. Boyer, Emily M. Chaney, Sarah A. Cimaglio, Sarah F. Cook, Micah A. Cooper, Eric C. Davis, Shelby E. Dehaven, Whitney N. Depew, Zoie B. Dobrzanski, Olivia J. Fields, Ashley L. Goge, Caroline P. Holt, Paige L. Kitchen, Damion V. Ross, Yunji Seol, Kelsey E. Smith, Emily E. Snyder, Kandis S. Stoy, Anthony A. Tardino, Spencer E. Taylor, Kelsey M. Weaver, Robert J. Willis

Honor roll

Grade 9 — Jodeci Albertson, Tristan J. Baker, Michael A. Barr, Quinton L. Barr, Lindsey D. Beckley, Victoria L. Boward, Donald D. Churchey, Samantha T. Cline, Richard G. Coleman, Kimberly G. Cunningham, Tiffany L. Donegan, Jade M. Eichelberger, Corey M. Ellis, Taylor L. Fields, Lydia J. Gerringer, Jessica R. Gomez, Matthew S. Hamilton, Hannah A. Hamsher, Carly E. Hanna, Devon K. Hare, Katie M. Harvie, David W. Hess, Alexandria C. Hott, Cy M. Hudson, Wyatt J. Hudson, Andrew Q. Jennings, Jack R. Kelly, Aaron W. Koons, Carol Leung, Wornden H. Ly, Sydney E. Majeed, Courtney R. Malott, Kelsie M. Malott, Kali A. Martin, Owen D. Marx, Bailley M. Miller, Miranda R. Mills, Ashley D. Minnick, Kelsey L. Morgan, Lindsey T. Mowbray, Katie E. Myers, Tyler M. Myers, Holly A. Nalley, Jonathan T. Neel, Erin N. Palmer, Austin R. Paul, Brandon A. Payne, Mary E. Raidt, April A. Robinson, Rachel E. Rowe, Salina C. Rowe, Kevin M. Rudolph, Hanna M. Rupp, Diellza Ruqi, Chelsey R. Scott, Cody L. Shoemaker, Jordan I. Shoemaker, Jordyn D. Short, Geraghty D. Showe, Samantha K. Sluger, Cole A. Smith, Alex Snyder, Abigail M. Socks, Elizabeth L. Stains, Alisa V. Stevenson, Autumn B. Stotler, Krystle R. Stoy, Rebecca A. Sullivan, Micah B. Tate, Emily A. Taylor, Kayla M. Thomas, Katrina M. Timbers, Brandon E. Toloso, Ian C. Walters, Brett C. Weaver, Brooklyn G. Welch, Christopher R. Werder, Kendall A. Werner, Erik M. Winger, Hope A. Wolford, Sarah E. Young

Grade 10 — Briana K. Akers, Brooke G. Alton, Lacey P. Atherton, Samantha J. Bingaman, Kaitlyn N. Blankenship, Shane E. Bourgoin, Cody L. Bowman, Karly M. Branigan-Coleman, Caleb S. Buchman, Ashley R. Burroughs, Jayson F. Butay, Daquina A. Cook, Ryan A. Crabtree, Alyssa J. Crawford, Rebecca N. Crown, Chad M. Cummings, Ashley N. Dehaven, Zachary A. Faith, Casie C. Files, Taylor L. Fredlock, Quentin A. Grimm, David A. Harper, Matthew S. Hassler, Megan E. Heller, Marshall A. Hoffmaster, Zachery W. Hopkins, Lindsey N. Hout, Rajon S. Imes, Skye L. Jeanotte, Connor D. Johnson, Devin M. Joia, Hannah G. Kastelein, Ginger H. Kays, Victoria E. Key, Renzi Y. Kidanemariam, Craig R. Koons, Kaitlyn M. Lamkin, Ashley N. Likely, Bradley T. Lundberg, Alyssa J. Marker, Tyler J. Martin, Casey L. Miller, Joshua J. Miller, Matthew L. Miller, Melissa L. Miller, Colton T. Myers, Katlyn A. Osborne, Matthew N. Porto, Julia C. Price, Devin M. Robinson, Felicia N. Rockenbaugh, Nicholas W. Sauble, Ryan C. Shoemaker, Sabrina O. Smith, Vasile Stadnitchii, Caroline D. Strite, Savanna E. Swan, Miranda L. Valentine, Kristina M. Vanoy, Lauren N. Weicht, Nicholas R. Williams, Rachael E. Wiseley, Victoria L. Wiseley, Haley N. Wolff

Grade 11 — Anthony M. Adams, Richard A. Aleshire, Jenisfer K. Amaya, Casey S. Arnone, Kyle S. Baker, Janina Beresheim, John C. Burgess, Bradley Casto, Stephen D. Cavender, Abigail Clopper, Jeremy A. Cressell, Tiffany L. Divelbliss, Julia F. Eckstine, Tracy L. Forcino, Erin S. Gaines, Cody A. Gardenhour, Kaitlyn L. Githens, James P. Groves, Brittney M. Hambleton, Evan D. Hardy, Julia E. Harsh, Haley N. Hilliard, Donald P. Houghton, Robin E. Justice, Kristen J. Kelly, Brandon S. Kinzer, Satrina R. Lewis, Rachel R. Lilley, Stephen J. Longnecker, Zachary W. Lucas, Robert C. Lunsford, Emily G. Martz, Darren A. May, Aysia C. Medley, Samantha L. Metz, Devon M. Moats, Erica R. Murray, Tyler M. Nally, Casey N. Osborne, Neil B. Patel, Meghan Reed, Emilie M. Rowe, Minchel Seol, Kiera N. Sprankle, Taylor N. Starliper, Jerome D. Thomas, An H. Trinh, Ratiwat Watthanaphuti, Aaryn L. Whitmore, Olivia L. Wilson, Cassandra M. Wollard, Nicole J. Wyant

Grade 12 — Aaron M. Andrews, Robert E. Ardinger, Sadie S. Boyd, Dylan R. Bricker, Daniel J. Brown, Emily N. Bryan, Kaitlin N. Bussard, Stephen M. Christy, Joshua W. Churchey, Tyson C. Cline, Daniel W. Crist, Steven E. Doyle, Rachel L. Drury, Gabriella J. Durr, Tj M. Fear, Benjamin M. Gozora, Mark A. Guessford, Allison D. Gulnac, Edward A. Hanna, Kayla L. Huff, Jesse A. Jensen, Brady R. Kearns, Colton M. Keplinger, Amanda L. Kline, Trisha D. Leigh, Taylor P. Leonard, Kari L. Lewis, Bradley S. Miller, Troy A. Moyers, Tyler R. Myers, Aaron T. Needy, Dustin D. Obitts, Brandon N. Seiler, Luke I. Smith, Jeremy F. Smoot, Kaelii E. Stout, Austin J. Taylor, Elizabeth C. Taylor, Robert W. Vinson, Karrah L. Weaver, Miranda M. Wollard, Graylon L. Wright

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|