Advertisement

Smithsburg Middle School honor roll

April 03, 2011

Smithsburg Middle School

Fourth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 — Jensen R. Bachtell, Megan R. Black, Emily A. Gorman, Brett N. Grove, Brittney D. Hejduk, Jade S. Lee, William K. Merritt, Grace S. Miller, Mallory B. Moholt, Dmitry Podobreeva, Samantha E. Pryor, Brianna N. Rowe, Jane E. Sagoe, Cameron E. Scott, Talia E. Seidman, Briana M. Smith, Julia E. Thomas, Quinn M. Wandalowski

Grade 7 — Alaina M. Black, Claire L. Bodine, Noah W. Daigneault, Leah E. Ellis, Chandler Fishack, Kamryn A. Grosh, Bailey E. Hovermale, Daniel F. Jornlin, Cassandra Li, Bryanna G. Luke, Dwayne D. Marshall, Mari E. Mullane, Zakary S. Newberry, Lindsay K. Penwell, Julia E. Pepper, Dayton A. Pryor, Michael S. Robinette, Devyn R. Shank, Josephine Snyder, Noah W. Stottlemyer, Dakota L. Vaughn. Sarah E. Wagner, Julia L. Wiles, Fiona R. Zahm

Grade 8 — Payton B. Belella, Brianna M. Black, Garrett E. Brenk, Dylan M. Bryce, Ellie M. Clark, Taylor M. Cooley, Jose E. Diaz Frias, Rais D. Djampa, Zane M. Garrett, Christopher D. Henderson, Rebekah A. Horst, Kayla M. Huntzberry, Lydia Jernigan, Joel P. Jordan III, Beverly D. Kum, Paige M. Kutchey, Cheyenne E. Little, Sophia R. Mancini, Shannon M. Mehaffie, Saleaha T. Pirzada, Matthew D. Pryor, Marissa B. Seeders, Isra Tariq, Caitlin J. Wolfe

Honor roll

Grade 6 — Hailey G. Bachtell, Christina M. Barnes, Jennifer E. Barnes, Matthew D. Benner, Cheyenne M. Betson, Aaron Blickenstaff, Sydny S. Boney, Brianna L. Brady, Harrison D. Brown, Jonathan T. Buckley, Megan E. Davis, Sydney E. Davis, Elizabeth M. Diaz Frias, Sheng W. Dong, Candela D. Dubon, Megan N. Dunsworth, Joshua M. Dwyer, Caitlyn B. Evans, Max A. Gamerman, Austin E. Goetz, Ryan J. Gordon, Alden H. Grosh, Madison Haller, Madalynn R. Hatfield, Katherine J. Hedges, Morgan R. Henderson, Jennifer Hernandez, Sharielle Hidalgo, Jared H. Hill, Gabriella J. Howard, Hunter M. Ingram, Aaron E. Johnson, Dominique A. King, Collin T. Kissner, Seth M. Lagrutta, Jonah C. Leach, Ryan D. Leas, Justin M. Lesher, Erica M. Lindsay, Aaron B. Little, Adam M. Lyons, Samuel C. Madock, Delaney N. Malcom, Alyssa L. Martz, Amanda M. Mathis, Taylor L. McCarthy, David T. McKee, Morgan G. Mills, Mark P. Moholt, Austin L. Moser, Trevor W. Musser, Beau R. Nash, Liam P. Nolan, Justin L. Oxendine, Karen E. Pastwa, Samuel J. Plasterer, Elena Podobreeva, Emma M. Protsch, Brady M. Riddell, Tanner D. Rohrer, Spencer D. Rubino, Shelby M. Sandstoe, David O. Schupp, Jasmen L. Sewell, Cole S. Shifflett, Nicholas J. Shirey, Allyson I. Spaid, Sarah J. Stanford, Isaac J. Stottlemyer, Kenzie R. Stout, Coby L. Taylor, Madison L. Taylor, Cameron K. Thomas, Kirsten E. Tilden, Alessandra R. Vidal, Isaiah T. Warfield, Bryce A. Wiles, Britania C. Wilson, Sydni E. Wilson, Brielle A. Winders, Richard C. Wishard, Logan M. Zimmerman

Grade 7 — Jasmin G. Allen, Ernst C. Arnold, Daniel S. Ausherman, Christopher M. Babylon, Jeremy D. Boylan, Faith R. Brown, Allison M. Cline, Emma L. Conrey, Joshua Constantino, Carly A. Cupernall, Roan P. Cutschall, Micah G. Daigneault, Brynn L. Dao, Megan M. Davis, Amanda D. Delauder, Jacob S. Dove, Jared S. Durning, Alex N. Faust, Kevin P. Ford, Tamarra S. Francis, Daniel J. Frantz, Morgan M. Fraser, Seth A. Garnand, Joshua W. Geblein, Haley E. Griffith, Maheen Haq, Gunner K. Harper, Holly M. Hogue, John V. Howard, Michael N. Hunter, Matthew T. Jaouni, Erika M. Johnson, Taryn K. Kershner, Emmett J. Krager, Isabella K. Mangum, Lauren M. Mann, Madeline J. Mazenko, Connor M. McCoy, Rebecca M. Mettille, Hope M. Miller, Megan K. Moran, Hannah E. Nave, Nina Nguyen, Alexandra L. Partlow, Tyler S. Pettway, Faizah T. Pirzada, Siddarth Rao, David J. Rice, Meghan E. Roberts, Bryce K. Scharenbroch, Levi J. Schindel, Kennedy E. Shaver, Cameron M. Sherbert, Abigail A. Shives, Jonah L. Smith, Samantha T. Smith, Alexis N. Spickler, Alexander D. Stephenson, Melanie G. Taylor, Cody R. Topper, Adam W. Tracey, Samantha J. Valentine, Alexa L. Vetter, Mary E. Wesmiller, Ethan E. Wilt, Hollee D. Winders, Kory J. Zeigler

Grade 8 — Colin E. Allnutt, Rayana C. Anthony, Madison N. Bachtell, Michael E. Barnhart, Carrie J. Barr, Joshua Bloyer, Quinton X. Carey, Patrick J. Conlon, Masa T. Conteh, Nasu M. Conteh, Jennifer R. Coyle, Nathaniel R. Craig, Vanesa A. Cuevas, Demi F. Damico, Marissa N. Dangler, Shane G. Deal, Tessa A. Dorsey, Madison Duvall, Adam S. Dwyer, Evan D. Eckenrode, Kaitlyn M. Fauntleroy, Rachel Faust, Maria L. Frias Gonzalez, Jessica L. Friend, Darius G. Fry, Ethan D. Goodmansen, Hannah N. Grove, Ashley F. Haller, Whitney E. Hines, Heath A. Hott Jr., Kaitlynn M. Howard, Taylor M. Jackson Hamilton, Alexa E. Knode, Megan B. Lewis, Otilia Macarisin, Jacob R. Markoff, John J. Martin, Alexis R. McCarthy, Elizabeth B. McLaren, Connor A. McNairn, Marco G. Messina, Michael S. Messina, Lydia M. Miller, Ryan E. Milligan, Rebekah L. Morales, Alex R. Nee, Lexa N. Nicewarner, Brandon T. Potter, Blake E. Rath, Nathaniel E. Redmond, Allen B. Reynolds, Brittini L. Reynolds, Jessica M. Rowland, Sandra E. Sagoe, Taylor E. Scott, Isaac Sherman, Layz Y. Simabukuro, Jessica L. Snowden, Adam K, Spigler, Garrett J. Spinks, Randall W. Stevenson, Jordan D. Tapley, Brennan F. Taylor, Jeffrey D. Weaver, Chelsea C. Wiles, Myranda N. Wiles, Matthew J. Wilson, Zachary D. Wolf, Jenifer N. Wood

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|