Advertisement

Northern Middle School honor roll

March 27, 2011

Northern Middle School

Fourth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 — Abigail Angels, Madyn Abeles, Sarah Amalfitano, Aric Baker, Tiana Bowie, Bray Burkholder, Erin Byard, Katelin Cabatit, Jeremiah Clemmer, Max Conrad, Thomas Cremins, Alexander DeGrange, Elizabeth Fahey, Emily Fauber, Ethan Fields, Tierra Hull, Garrett Johnson, Lily Kigin, Katherine Lee, David Lyles, Akua Mireku Baabu, Katherine Montas, David Donoghue, Amber Robinson, Meghan Sebrosky, Mark Shepheard, Racheal Sink, Hannah St. Clair, Maira Tatawallie, Robertson Viar, Adeline Wink

Grade 7 — Sophia Abeles, Conor Almoney, Brandi Binkley, Brandon Binkley, Kenya Bowden, Michael Brady, Erin Caldwell, Jayla Cross, Hannah Cuthbert, Melissa Davis, Belvine Foucha, William Guo, Nathaniel Harrell, Sierra Jimenez, Natalie Karlen, Mary Kinman, Mekenzie Ludwig, Madeline Merrill, Ebada Mun, Patrick O’Connor, Anna Scheck, Ariane Stark, James Will, Jordan Wise

Grade 8 — Brandon Bockstanz, Max Burzinski, Elta Clarke, Taylor Coombs, Tyra Fields Maynard, Khaliah Frost, Corey Householder, Mabry Kane, Laura Manspeaker, Sarah Mason, Jordyn McKenzie, Connor Moulton, Nathalie Murchison, Sarah Troxell, Osman Yakhuzov, Songyul Yakhuzova, Zeynep Naz Yildirim

Honor roll

Grade 6 — Asim Aliyev, Devon Allison, Melina Benlizar, Athon Berg, Stuart Boone, Jamin Broadus, Jazmine Bussard, Brandon Castera, Clayton Chirdon, Bailey Claudy, Jackson Clement, Devin Corely, Choloe Dickinson, Christian Drury, Eric Elliott, Adam Gary, Destiny Lindsey, Christianna Gatrel, Karen Gonzalez, Kamijhae Green, Ericka Greenwald, Matt Haller, Malikka Harris, Tijani Harris, Natalie Heredia, Cheyenne Herson, Emily Hoffman, Carianna Householder, Alisa Hudzik, Zaria Hyson, Nathan Isbister, Katherine Joaquin, Nikita Johnson, Garrett Johnston, Gequayla Jones, Kendall Jones, Zachary Klein, Nathan Kline, Jessica Lamont, Amanda Larsson, Anthony Manila, Ryan Maguire, Sarah Mason, Marly Metayer, Rachel Moats, Ryan Montes, Jazzel Moore, Jennifer Morris, Myles Nicholson, John Ordona, Katelyn Orr, Zach Owens, Jerel Parker, Andrew Patterson, Liliana Pena, Dominick Perini, Carley Pitsnogle, Yeraldi Augustin, Austin Powers, Ryan Repp, Jacob Reyes, Skylar Rice, Giamoni Roberts, Liam Roberts, Ken Romero, Jayvien Sandridge, Felicity Shafer, Jamison Seibert, Hannah Statler, Michael Stevens, Marguerite Stewart, Justice Sullivan, Tara Supit, Cory Swartwood, Kira Tarbart, Alyssa Thompson, Jeremy Tibbs, Nicholas Unger, Dashawn Vinson, Clark Vitug, Thomas Wassell, Madison Wetzel, Algonzo White, Jordyn White, Sarah Wiley

Grade 7 — Christine Blank, Isaiah Brooks, Ryan Brown, Seth Brown, Adrianna Campher, Kianna Cooper, Martin Elliott, Kayla Erny, Alicia Fiddler, Faith Franklin, Kelsea Frost, Danielle Garth, Xavier Garver, Nicholas Green, David Gunther, William Hatcher, Dakota Herson, Jacob Hoover, Karsyn Jimenez, Jacob Kercheval, Gregory Kiser, Kourtney Kochera, Joseph Krueger, April Lippy, Noel Macias, Tyler Mackely,  Chad Malcolm, Kaitlin McSwine, Natalie Miller, Cathryn Perini, Amy Russell, Yanira Salvador, Tabitha Schneider, Serena Seiler, Andersen Sindaco, Naomi Smith, Hayley Thompson, Shane Thrailkill, Samantha Torres Mariano, Raen Wright

Grade 8 — Jelianys Alvarado, Katlyn Alvarez, Bridget Baldwin, Benhjamin Beard, Wendy Bechtel, Calvin Bembry, Deanna Bertone, Kendall Bowen, Tyler Brady, Natalie Burney, Kyle Carroll, Jacob Clemmer, Zhanay Copeland, Olivia Day, Brion Dick, Ashley Dorman, Morgan Drenner, Courtney Flickinger, Celine Galvan, Derek Garry, Sydney Gonsalves, Josh Hollin, Anahita Hormozi, Allegra James, Amy Jennings, Jay Johnson, Loren Jones, Brandi Kidwell, Hunter Martin, Waide McComas, Jenny Milani, Christopher Milford, Katharine Milford, Christopher Mills, Rayshawn Montes, Maxwell Niessner, Corinne Ordona, Nicholas Patterson, Benjamin Perkins, Junaid Qadir, Tianna Scales, Zoe Schreiber, Yavuz Sefik, Leanna Showe, Julius Smead, Clayton Smith, Faith Smith, Braelyn Starkey, Katie Steig, Bahbie Tarawallie, Grant Tribble, Raven Tucker, Brea Wakenight, Alexandra Werder, Joshua Whipp, Madison Williams, Rachele Wright

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|