Advertisement

Springfield Middle School honor roll

March 27, 2011

Springfield Middle School

Fourth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 — Kaylee Adelsberger, Tucker Almany, Jake Arnone, Theodore Batson, Tanner Bowen, Cara Burgan, Spencer Cutter, Hunter Felder, Barbara Fitzsimmons, Devon Groesbeck, Tate Hopkins, Joshua Horn, Jacob Hose, Chloe Hudson, Heaven Jacobs, Abigail Koons, Rohith Krishnamoorthy, Cassidy Lavin, Caitlin Lee Hendricks, Camille Levine, Brynn Lewis, Mary Lungu, Edison Ly, Elizabeth Mackley, Eryn McVicker, Bailey Minella, Hanna Moser, Kaitlin Murphy, Alexander Nguyen, Zane Placie, Sarah Rizer, Lexie Robinson, Isaac Schlotterbeck, Kierstin Sigler, Joshua Snavely, Christopher Snyder, Kaylee Thompson, Jordan Weschler, Logan Wilmoth, Grace Wolford, Caleb Yost, Jazmine Yost, Corbin Youngblood

Grade 7 — Jaclyn Barnes, Alexis Fraley, Hadley Giles, Sheyla Govkharova, Emily Green, Emily Gross, Kiana Jackson, Joshua Jamison, Kaila Johnson, Akhil Jonnalagadda, Mason Kreps, Alexis Lewis, Natalie McHale, Alexander Nichols, Alicia Rafter, Julie Schnurr, Aaron Slifer, Wendy Smith, Bethany Starliper, Charlotte Strite, Zachary Toth, Kate Wade, Jennifer Yaraghi

Grade 8 — Madison Knode, Anton Larsson, Coleman McHose, Hallie Pennington, Ionel Popescul, Carley Robinson, Alexander Snouffer, Ayse Yilmaz, Lane Yutzy

Honor roll

Grade 6 — Tristan Artz, Joshua Atha, Cierra Beaver, Emily Becker, Brooke Beckley, Daulton Beckley, John Bennett, Diva Bowman, Quentin Brown, Shelby Burgess, Sherri Burleson, Rebekah Butler, Zackary Carpenter, Robert Carr, Bailey Cavin, Taylor Clowser, Aly Cosiem, Avery Covert, Chelsie Crist, Amanda Curry, Amanda Davis, Lawrence Davis, Kelsey Dehart, Savannah Delauter, Rosemary Delgado Giron, Hayley Deloso, Tanner Dreisbach, Zachary Elgin Miller, Nicholas Evans, Abigail Flitton, Anna Gerringer, Nicole Gest, Norisa Gia Far, Christopher Harsh, Mason Hiles, Nickali Hont, Jace Hopp, Katie Hutzell, Katelynn Kegarise, Camryn Keller, Karley Kidwell, Catherine Kinman, Joseph Kinser, Jimmy Lange, Rebecca Lehman, Stephanie Leisinger, Lucas Martz, Logan Nally, Brandon Noll, Kyle O’Ney, Natalie Pippel, Cassidy Purdham, Seth Reed, Rhianon Reilly, Matthew Repp, Naydia Rowe, Dann Seol, Anthony Shirbach, Serena Shirley, Seth Shirley, Zade Slater, Marcus Smith, Zachary Spitzer, Kristiana Stanicek, Alyssa Sweitzer, Bria Tewell, Daniel Tiffany, Justin Walters, Kamryn Weaver, Lindsey Weaver, Hannah Welch, Kristi Whitney, Garrett Wisely, Olivia Zisa

Grade 7 — Grant Adams, Kayhan Akbel, Dylan Alexander, William Andrews, Taylor Baker, Olivia Barton, Morgan Boerum, Evan Bowman, Darian Bryan, Megan Budnicki, Michaela Bumbaugh, Emily Burkett, Brady Carty, Madison Cavanaugh, Alissa Clark, Olivia Coleman, Edward Cunningham, John Day, Ranchelle Dofflemyer, Robert Donati, Sarah Eckstine, Cierra Eyler, Kylee Eyler, Peace Ezidinma, Kyleigh Flook, Willow Fraley, Nicholas Green, Derek Harper, Sydney Hockensmith, Brittani Jobe, Jayden Johnson, Nicholas Keller, Andrew Kelly, Caden Keplinger, Matthew Line, Nia McDannell, Sydney McVicker, Erica Mohn, Cassandra Muir, Alea Mull, Tatiana O’Brien, Alexis Oxendine, Carlie Palmer, Samantha Raidt, Olivia Rowland, Bryce Ruppenthal, Luke Saum, Alan Seredich, Reid Siefker, Collin Smigelski, Jessica Sweitzer, Tatyana Terry, Logan Toms, Joseph Wolfensberger, Zechariah Woodward, Emily Young

Grade 8 — Grace Albritton, Thivijan Arivalahan, Victoria Asper, Kimberly Bailey, JustinBertrand, Clay Bittner, Hayleigh Brown, Matthew Burcker, Colby Byers, Michelle Callejas, Alec Cantner, Alexis Cline, Courtney Copenhaver, Austin Coulter, Sheldon Crossland, Kelly Decker, Andrew Dobrzanski, Luke Draper, Zoie Elgin, Hamza Fellah, Taylor Gibney, Sonya Goebel, Taylor Hassler, Ariel Hoffmaster, Savannah Holder, Sean Houck, Bryan Hout, John Hudson, Alexander Jakoby, Aiden Jensen, Robert Jones, Emily Jordan, Brandon Keplinger, Sarah Kiley, Faith Kretzer, Taylor Line, Michelle Loeser, Breanna Long, Zacharie Loveless, Kylie Magnis, Kaitlin McGrogan, Monica Miller, Lakya Mills, Savannah Minnick, Karyann Mitchell, Lindsay O’Brien, Colin Osborne, Brett Oxendine, Christopher Pike, Joseph Pike, Eric Poffenberger, Leah Reick Tiffany Ross, Kristy Rumball, Rebekah Russo, Mandi Saum, Sinjin Shoop, Austin Sigler, Alexis Smith, Emma Starkey, Brent Sweigert, Erika Sweitzer, Zoe Vogt, MorganWelch, Jody Wentzell, Kassidy Wykoff

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|