Advertisement

Williamsport High School honor roll

March 06, 2011

Williamsport High School

Third marking period
Distinguished honor roll

Grade 9 —
Julianne N. Baker, Lindsey D. Beckley, Hagan E. Bjerga, Sarah S. Browning, Samantha T. Cline, Kimberly G. Cunningham, Kyra L. Detrick, Corey M. Ellis, Hannah A. Hamsher, Aaron W. Koons, Wornden H. Ly, Katelyn D. Mumma, Meghan D. Murray, Neerav B. Patel, Renee M. Poffenberger, Clayton W. Smith, Brett C. Weaver, Erik M. Winger

Grade 10 — Nicholas R. Berchock, Destinie Z. Bowman, Amanda M. Brechbill, Madison E. Depew, Stephen C. Flessner, Moriah H. Garling, Megan E. Heller, Marshall A. Hoffmaster, Zachery W. Hopkins, Renzi Y. Kidanemariam, Lechelle C. Maiden, Alyssa J. Marker, Natalie A. Rudisill, Kelly M. Rumball, Larissa N. Saunders, Benjamin M. Seibert, Bret L. Snodderly, Allison L. Staubs, Stephanie C. Streeter

Grade 11 — Anastasia Cebotari, Irene A. Cunningham, Brandon J. Draper, Evan D. Hardy, Bethany D. Henson, Maria L. Mouridsen, Emilie M. Rowe, Emily Taylor, Samantha M. Van Slyke, Katlyn B. Willetts, Morgan L. Williams

Grade 12 — Connor R. Arnone, Kaitlin A. Bailey, Sadie S. Boyd, Lesly A. Cedillo, Stephen M. Christy, Zoie B. Dobrzanski, Rachel L. Drury, Connor W. Haines, Aaron T. Needy, Samar I. Rababe, Amber L. Shumaker, Kelsey E. Smith, Adrianne V. St Paul, Jordan L. Staubs, Kandis S. Stoy, Elizabeth C. Taylor, Spencer E. Taylor, Karrah L. Weaver, Kelsey M. Weaver

Honor roll
 
Grade 9 —
Riley J. Arnone, Janet A. Asbury, Raven N. Barnette, Charles L. Blickenstaff, Haley L. Carter, Sterling J. Christy, Donald D. Churchey, Dillon W. Darling, Kathleen M. Davis, Tiffany L. Donegan, Devin D. Ehle, Victoria A. Fitzwater, Christian O. Fowler, Jessica R. Gomez, Melvin L. Gossard, Karli L. Grimes, Carly E. Hanna, Karlee J. Head, Wyatt J. Hudson, Jack R. Kelly, Mckayla R. Kidwell, Joshua C. Kisalita, Sarah J. Kubala, Brandon L. Lerch, Carol Leung, Connie Leung, Lindsay M. Litten, Courtney R. Malott, Kelsie M. Malott, Kali A. Martin, Elsie E. Martinez, Owen D. Marx, Andrew P. Mcewen, Shayla L. Mckenrick, Miranda R. Mills, Breeann L. Ortiz, Erin N. Palmer, Brianna L. Payne, Philip M. Rowe, Rachel E. Rowe, Salina C. Rowe, Christian M. Rudisill, Kevin M. Rudolph, Diellza Ruqi, Cheyenne M. Sampson, Chelsey R. Scott, Carly N. Shaw, Cody L. Shoemaker, Jordan I. Shoemaker, Geraghty D. Showe, Samantha K. Sluger, Paige V. Slusarz, Cole A. Smith, Zachariah A. Smith, Alex Snyder, Abigail M. Socks, Autumn B. Stotler, Regan G. Stout, Krystle R. Stoy, Rebecca A. Sullivan, Micah B. Tate, Alexander G. Van Slyke, Ian C. Walters, Hart J. Weaver, Brooklyn G. Welch, Christopher R. Werder, Kendall A. Werner, Krista L. Wiles, Hope A. Wolford, Sarah E. Young

Grade 10 — Briana K. Akers, Brooke G. Alton, Whitney N. Benedict, Samantha J. Bingaman, Zachary L. Boger, Shane E. Bourgoin, Cody L. Bowman, Karly M. Branigan Colema, Brendyn G. Brashears, Caleb S. Buchman, Ashley R. Burroughs, Jayson F. Butay, Mida V. Clipp, Andrea N. Cosens, Alyssa J. Crawford, Zachary A. Faith, Casie C. Files, Elizabeth Gozora, Quentin A. Grimm, Joshua Gross, Paige E. Groves, Stephanie R. Guessford, Brandi L. Hambleton, Matthew S. Hassler, Jenna R. Hott, Lindsey N. Hout, Rajon S. Imes, Devin M. Joia, Hannah G. Kastelein, Victoria E. Key, Craig R. Koons, Kaitlyn M. Lamkin, Krista C. Lang, Connor X. Mcnaney, Joshua J. Miller, Matthew L. Miller, Melissa L. Miller, Alec R. Morris, Tylor M. Oldham, Marilyn I. Parada Carranza, Jean A. Paul, Matthew N. Porto, Emory S. Rowland, Nicholas W. Sauble, Ryan D. Shank, Ceaira J. Smith, Sabrina O. Smith, Summit Soeung, Vasile Stadnitchii, Caroline D. Strite, Samantha N. Taylor, Kristina M. Vanoy, Page E. Wade, Jeremy White, Jacob L. Wiles, Rachael E. Wiseley, Victoria L. Wiseley, Kaylee D. Yumlu, Jesse A. Zeger, Kristin H. Zold

Grade 11 — Richard A. Aleshire, Christopher M. Allen, Joseph J. Allen, Jenisfer K. Amaya, Alayna M. Andrews, Casey S. Arnone, Erin E. Artz, Kyle S. Baker, Renee A. Barnes, Whitney L. Bloom, Ryan L. Butts, Erick P. Choate, Alexa L. Decker, Tiffany L. Divelbliss, Julia F. Eckstine, Hunter S. Eyler, Tracy L. Forcino, Erin S. Gaines, Lynsay M. Gipe, Brent W. Goebel, James P. Groves, Anthony J. Gulledge, Julia E. Harsh, Jenna L. Henson, Haley N. Hilliard, Samantha R. Kelly, Satrina R. Lewis, Rachel R. Lilley, Stephen J. Longnecker, Zachary W. Lucas, Robert C. Lunsford, Emily G. Martz, Samantha L. Metz, Jessica L. Mies, Devon M. Moats, Keith A. Moser, Erica R. Murray, Chelsea R. Myers, Tori L. Nails, Tyler M. Nally, Casey N. Osborne, Jordan C. Palladino, Neil B. Patel, Miverlie Paul, Heather M. Price, Christine M. Repp, Eric L. Scott, Jayme M. Sutherland, An H. Trinh, Mark E. Trumpower, Taylor L. Whiteman, Amber N. Williams, Olivia L. Wilson, Victoria N. Worden, Nicole J. Wyant, Angela V. Zabala

Grade 12 — Alexis P. Betts, William G. Bowen, William T. Boyer, Kaitlin N. Bussard, Emily M. Chaney, Sarah A. Cimaglio, Tyson C. Cline, Sarah F. Cook, Micah A. Cooper, Daniel W. Crist, Jessie F. Degroat, Shelby E. Dehaven, Whitney N. Depew, Gabriella J. Durr, Kayla M. Ewing, Tj M. Fear, Olivia J. Fields, Billi J. Gesin, Ashley L. Goge, Angela M. Goodwyn, Benjamin M. Gozora, Whittney P. Guessford, Cody A. Hadley, Edward A. Hanna, Kayla L. Huff, Jesse A. Jensen, Aubrey K. Kennedy, Paige L. Kitchen, Amanda L. Kline, Matthew A. Koontz, Trisha D. Leigh, Kari L. Lewis, Brandon A. Mccauley, Bradley S. Miller, Tyler R. Myers, Dustin D. Obitts, Atley B. Palmer, Mutiphat Paul, Jordan P. Payne, Brandon N. Seiler, Yunji Seol, Melanie L. Shank, Tyler L. Shank, Jeremy F. Smoot, Emily E. Snyder, Kelen J. Stotler, Kaelii E. Stout, William A. Tosten, Robert J. Willis, Miranda M. Wollard

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|