Advertisement

Smithsburg Middle School honor roll

February 27, 2011

Smithsburg Middle School

Third marking period
Distinguished honor roll

Grade 6 —
Jennifer E. Barnes, Megan R. Black, Sydney E. Davis, Joshua M. Dwyer, Hunter M. Ingram, Dominique A. King, Jonah C. Leach, Jade S. Lee, Jacob E. McCready, William K. Merritt, Grace S. Miller, Morgan G. Mills, Mallory B. Moholt, Samuel J. Plasterer, Samantha E. Pryor, Brianna N. Rowe, Jane E. Sagoe, Talia E. Seidman, Briana M. Smith, Allyson I. Spaid, Charlene G. Starr, Coby L. Taylor, Julia E. Thomas, Kristen E. Tilden, Quinn M. Wandalowski

Grade 7 — Alaina M. Black, Claire L. Bodine, Jeremy D. Boylan, Allison M. Cline, Emma L. Conrey, Leah E. Ellis, Kamryn A. Grosh, Bailey E. Hovermale, Phelan B. Lawrence, Cassandra Li, Bryanna G. Luke, Zakary S. Newberry, Nina Nguyen, Julia E. Pepper, Dayton A. Pryor, Meghan E. Roberts, Michael S. Robinette, Josephine Snyder, Alexander D. Stephenson, Dakota L. Vaughn, Sarah E. Wagner, Fiona R. Zahm

Grade 8 — Michael E. Barnhart, Brianna M. Black, Patrick J. Conlon, Taylor M. Cooley, Jose E. Diaz Frias, Ethan D. Goodmansen, Kayla M. Huntzberry, Lydia Jernigan, Beverly D. Kum, Shannon M. Mehaffie, Michael S. Messina, Rebekah L. Morales, Saleaha T. Pirzada, Taylor R. Scott, Caitlin J. Wolfe

Honor roll

Grade 6 —
Jensen R. Bachtell, Lauren A. Bair, Christina M. Barnes, Cheyenne M. Betson, Kylie M. Blanton, Aaron Blickenstaff, Sydny S. Boney, Brianna L. Brady, Harrison D. Brown, Faith N. Bruchey, Jonathan T. Buckley, Bryan L. Cottrill, Brienna M. Denham, Elizabeth M. Diaz Frias, Brett S. Douglas, Megan N. Dunsworth, Ashley E. Dwyer, Caitlyn B. Evans, Alia K. Farley, Kari A. Fell, Karleigh P. Franklin, Max A. Gamerman, Austin E. Goetz, Ryan J. Gordon, Emily A. Gorman, Alden H. Grosh, Brett N. Grove, David L. Hagens, Madison Haller, Amira E. Hartley, Madalynn R. Hatfield, Katherine J. Hedges, Brittney D. Hejduk, Morgan R. Henderson, Jennifer Hernandez, Jared H. Hill, Gabriella J. Howard, Shane M. Howard, Aaron E. Johnson, Hannah P. Johnson, Collin T. Kissner, Kade I. Knodle, Seth M. Lagrutta, Ryan D. Leas, Aaron B. Little, Alexander R. Lowery, Alyssa L. Martz, Taylor L. McCarthy, Caleb G. McDougal, Dylan J. Miller, Mark P. Moholt, Austin L. Moser, Trevor W. Musser, Emily N. Mutchler, Michaela L. Neuland, Liam P. Nolan, Karen E. Pastwa, Kaylee A. Perry, Nicholas J. Petras, Dmitry Podobreeva, Elena Podobreeva, Spencer J. Prete, Emma M. Protsch, Brady M. Riddell, Tanner D. Rohrer, Spencer D. Rubino, Shelby M. Sandstoe, David O. Schupp, Jasmen L. Sewell, Cole S. Shifflett, Nicholas J. Shirey, Jason W. Smith Jr., Sarah J. Stanford, Isaac J. Stottlemyer, Kenzie R. Stout, Alessandra R. Vidal, Isaiah T. Warfield, Griffin B. Weaver, Bryce A. Wiles, Sydni E. Wilson, Brielle A. Winders, Richard C. Wishard

Grade 7 —  Ernst C. Arnold, Christopher M. Babylon, Dylan B. Blickenstaff, Joshua Constantino, Britney A. Cruickshank, Carly A. Cupernall, Micah G. Daigneault, Noah W. Daigneault, Brynn L. Dao, Alexis N. David, Megan M. Davis, Tori C. Degroat, Angel N. Devore, Jacob S. Dove, Jeremy R. Dunkin, Jared S. Durning, Alex N. Faust, Kevin P. Ford, Tamarra S. Francis, Daniel J. Frantz, Morgan M. Fraser, Jacey Fugate, Garrett M. Gardenhour, Seth A. Garnand, Zachary A. Garvey, Joshua W. Geblein, Blake Goodmansen, Haley E. Griffith, Maheen Haq, Nathan J. Hayes, John V. Howard, Michael N. Hunter, Cole O. Huntzberry, Matthew T. Jaouni, Daniel F. Jornlin, Megan M. Juarez, Dwayne D. Marshall, Madeline J. Mazenko, Connor M. McCoy, Rebecca M. Mettille, Megan K. Moran, Mari E. Mullane, Kalynn N. Murray, Victoria L. Neal, Andrew M. Owens, Alexandra L. Partlow, Brandon D. Peake, Lindsay K. Penwell, Tyler S. Pettway, Faizah T. Pirzada, Siddarth Rao, David J. Rice, Christopher S. Rowan, Marissa N. Saylor, Bryce K. Scharenbroch, Levi J. Schindel, Devyn R. Shank, Kennedy E. Shaver, Cameron M. Sherbert, Abigail A. Shives, Alexis R. Smith, Jonah L. Smith, Alexis N. Spickler, Noah W. Stottlemyer, Jared S. Swope, Melanie G. Taylor, Cody R. Topper, Adam W. Tracey, Alexa L. Vetter, Barbara Vomend, Jacob R. Walter, Christopher L. Weller, Mary E. Wesmiller, Julia L. Wiles, Ethan E. Wilt, Hollee D. Winders, Kory J. Zeigler.

Grade 8 —
Dalton C. Alexander, Colin E. Allnutt, Rayana C. Anthony, Tanner A. Bachtell, Carrie J. Barr, Payton B. Belella, Tamia C. Branch, Garrett E. Brenk, Dylan M. Bryce, Quinton X. Carey, Ellie M. Clark, Patrick Coleman, Masa T. Conteh, Nasu M. Conteh, Nathaniel R. Craig, Grace D. Crouch, Vanesa A. Cuevas, Shane G. Deal, Rais D. Djampa, Adam S. Dwyer, Kyle A. Ebersole, Evan D. Eckenrode, William J. Ewing, Kaitlyn M. Fauntleroy, Rachel Faust, Maria L. Frias Gonzalez, Jessica L. Friend, Zane M. Garrett, Hannah N. Grove, Ashley F. Haller, Briana F. Haugh, Alec M. Hejduk, Christopher D. Henderson, Lydia J. Hill, Elisabeth A. Hines, Whitney E. Hines, Rebekah A. Horst, Heath A. Hott Jr., Kaitlynn M. Howard, Caitlyn D. Ingram, Taylor M. Jackson Hamilton, Bradley M. Johnson, Joel P. Jordan III, Kayla N. Kingsbury, Timothy L. Kuhn, Paige M. Kutchey, Megan B. Lewis, Cheyenne E. Little, Otilia Macarisin, Payton T. Malcom, Sophia R. Mancini, John J. Martin, Connor A. McNairn, Marco G. Messina, John P. Mettille, Megan M. Mikulsky, Erika Miller, Lydia M. Miller, Ryan E. Milligan, Alex R. Nee, Lexa N. Nicewarner, Matthew D. Pryor, Blake E. Rath, Nathaniel E. Redmond, Allen B. Reynolds, Brittni L. Reynolds, Jessica M. Rowland, Sandra E. Sagoe, Marissa B. Seeders, Ryan J. Shaver, Isaac Sherman, Layz Y. Simabukuro, Austin L. Smith, Adam K. Spigler, Garrett J. Spinks, Zachary L. Stultz, Kori S. Taber, Jordan D. Tapley, Isra Tariq, Brennan F. Taylor, Zoe E. Warrenfeltz, Jeffrey D. Weaver, Myranda N. Wiles, Matathew J. Wilson, Zachary D. Wolf, Jenifer N. Wood

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|