Advertisement

Northern Middle School honor roll

February 13, 2011

Northern Middle School

Third marking period
Distinguished honor roll

Grade 6 —
Madyn Abeles, Sarah Amalfitano, Aric Baker, Anthon Berg, Tiana Bowie, Bray Burkholder, Erin Byard, Katelin Cabatit, Bailey Claudy, Jeremiah Clemmer, Max Conrad, Devin Corley, Thomas Cremins, Alexander DeGrange, Chloe Dickinson, Christian Drury, Eric Elliott, Elizabeth Fahey, Ethan Fields, Karen Gonzalez, Erica Greenwald, Tijani Harris, Emily Hoffman, Carinna Householder, Tierra Hull, Garrett Johnston, Lily Kigin, Zachary Klein, Katherine Lee, David Lyles, Akua Baabu, Rachel Moats, Jazzel Moore, David O’Donoghue, Katelynn Orr, Jerel Parker, Andrew Patterson, Liliana Pena, Lauren Powell, Liam Roberts, Amber Robinson, Felicity Shafer, Mark Shepheard, Rachel Sink, Hannah St. Clair, Hanna Statler, Marguarite Stewart, Maira Tarawallie, Jacob Tobery, Robertson Viar, Thomas Wassel, Madison Wetzel, Jordyn White

Grade 7 — Brandi Binkley, Brandon Binkley, Kenya Bowden, Seth Brown, Hannah Cuthbert, Chelsey Dorman, Danielle Garth, Nicholas Green, Nathaniel Harrell, James Hebb, Natalie Karlen, Mary Kinman, Mekenzie Ludwig, Ebada Mun, Natalie Robinson, Anna Scheck, Fatma Sefik, Serena Seiler, Ariane Stark, Jasmine Stoner, James Will

Grade 8 — Benjamin Beard, Natalie Burney, Max Burzinski, Elta Clarke, Taylor Coombs, Tyra Fields Maynard, Courtney Flickinger, Khaliah Frost, Anahita Hormozi, Corey Householder, Loren Jones, Mabry Kane, Laura Manspeaker, Sarah Mason, Waide McComas, Jordyn McKenzie, Sierra Mease, Jenny Milani, Christopher Milford, Nathalie Murchison, Yavuz Sefik, Katie Steig, Sarah Troxell, Madison Williams, Osman Yakhuzov, Songyul Yakhuzova, Zeynep Yildirim


Honor roll

Grade 6 —
Asim Aliyev, Tyler Allen, Devon Allison, Jason Almanza, Abigail Angles, Melina Benlizar, Stuart Boone, Nina Bowen, Alexandria Braodus, Jazmine Bussard, Tajhia Carter, Brandon Castera, Jackson Clement, Kahsim Cloyes, Kylie Doberer, Emily Fauber, Adam Gary, Christiann Gatrell, Kamijhae Green, Collin Halterman, Cheyenne Herson, Jaime Howard, Alisa Hudzik, Zaria Hyson, Mekiah James, Roy Jenkins, Geguayla Jones, Katherine Joaquin, Nikita Johnson, Kendall Jones, Nathan Kline, Jessica Lamont, Amanda Larsson, Destiny Lindsey, Alexander Lund, Anthony Manilla, Sarah Mason, Cody McPherson, Marly Metayer, Kaityln Minor, Katherine Montas, Jennifer Morris, Myles Nicholson, Zachary Owens, Samantha Patrick, Dominick Perini, Carly Pitsnogle, Flaka Pllana, Austin Powers, Chester Randall, Ryan Repp, Jacob Reyes, Skyler Ridenout, Kenneth Romero, Jayvien Sandridge, Kiersten Searcy, Meghan Sebrosky, Jamison Siebert, Michael Stevens, Alexis Stoner, Tara Supit, Cory Swartwood, Taylor Swinson, Eriks Tarawallie, Kira Tarbart, Shawn Thomas, Nicholas Unger, Alfonso White, Sarah Wiley, Adelaide Wink, Lexie Wink, Dominik Wolters, Patrick Zeger, Jingyi Zhao

Grade 7 —
Sophia Abeles, Cooper Allshouse, Conor Almoney, Christine Blank, Michael Brady, Adam Brown, Paul Brown, Ryan Brown, Erin Caldwell, Adrianna Campher, Jordan Coccodrilli, Dawn Corpuz, Jayla Cross, Melissa Davis, Martin Elliott, Kayla Erny, Belvine Foucha, Faith Franklin, Xavier Garver, Azucena Guemez, David Gunther, William Guo, Dakota Herson, Shuntan Hickman, Jacob Hoover, Jacob Kercheval, Joseph Krueger, April Lippy, Dana Lutz, Noel Macias, Chad Malcolm, Kaitlin McSwine, Patrick Morin, Josiah Norris, William McNulty, Patrick O’Connor, Margaret Porter, Ni Putu Pradnyani, William Purcell, Mary Shawyer, Hannah Showe, Andersen Sindaco, Naomi Smith, Hayley Thompson, Shane Thrailkill, Samantha Mariano, Killana Wallace, Madison Weedon, Jordan Wise, Nathan Wisherd, Raen Wright

Grade 8 — Jelianys Alvarado, Leyla Aliyev, Deandrea Atkinson, Bridget Baldwin, Calvin Bembry, Deanna Bertone, Brandon Bockstanz, Kendall Bowen, Brendon Burkholder, Tia Carpenter, Carmen Carroll, Kyle Carroll, Ideline Checo, Jacob Clemmer, Czireon Corpuz, Christian Davis, Olivia Day, Brion Dick, Morgan Drenner, Derek Garry, Emily Getz, Rosa Herrera, Josh Hollin, Allegra James, Amy Jennings, Brandi Kidwell, Aaron Marschner, Hunter Martin, Katharine Milford, Christopher Mills, Benjamin Perkins, Rayshawn Montes, Connor Moulton, Maxwell Niessner, Raj Patel, Juaid Qadir, Zoe Schreiber, Leanna Showe, Julius Smead, Clayton Smith, Faith Smith, Justin Smith, Braelyn Starkey, Grant Tribble, Brea Wakenight, Joshua Whipp, Jacob Wise, Rachele Wright

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|