Advertisement

Boonsboro Middle School honor roll

February 13, 2011

Boonsboro Middle School

Third marking period
Distinguished honor roll

Grade 6 —
Christina M. Baker, Keegan T. Bowles, Katelyn R. Butrick, Meghan K. Clark, Kayla M. Cline, Meghan J. Coffman, Nicholas T. Conway, Jacob T. Cowan, Brigidanna C. Crews, Kyle J. Curtis, Dia N. Daughtridge, Alexandria G. El Mohandes, Hayden G. Elmy, Sydney L. Evans, Chase Fowler, Bailey M. French, Matthew G. Frushour, Michael T. Hershey, Abigail J. Humbel, Molly C. Jones, Mackenzie Kirby, Christian A. Kotch, Emmaline L. Lang, Jesse P. Leonardo, Bethany L. Lohman, Kailee E. Lucas, Martha C. Madrid, Jacob D. Main, Sabrina A. Manganaro, Cameron J. McClellan, Zachary T. McClure, Aidan J. McLane, Stephanie L. Mueller, Laura E. Palmer, Chandler B. Penn, Bethany N. Pepple, Zane A. Poffenberger, Amanda N. Richey, Steven T. Santa Maria, Katherine P. Saylor, Grace H. Simonson, David P. Spence, Jared A. Tribett, Ashleigh N. Turnbaugh, Dillan M. Vann, Ethan F. Varney, Ian M. Varney, Brandon M. Vittetoe, Aidan C. Walent, Hazel M. Wechsler, Ashley C. Williams

Grade 7 — Chloe E. Bellerive, Jonathan Birky, Dillon J. Denig, Jordan T. Estes, Olivia M. Feaster, Cheyenne S. Fields, Devin S. Griffith, Griffin T. Harper, Catherine A. Hawfield, Robert J. Heavner, Samantha B. Juedemann, Grace Y. Li, Angel E. Mallery, Colin W. Mannix, David E. Miller, Tyler S. Olson, Kaitlyn Ridenour, Paul R. Rochford, Josie L. Smith, Dominic N. Smith Di Leo, Ana R. Solberg, Desiray K. Sweeney, Chance L. Thomas, Dominique M. Vicuna, Zachary M. Zimmerman

Grade 8 — Morgan E. Angle, Alexis M. Bane, Jeffrey C. Bennett, Madison Burkhardt, Priscilla A. Bushko, Leigh A. Cowden, Jaime L. Dambrosio, Alexandra N. Doak, Megan B. Eichelberger, Marley M. Enfield, Aaron S. George, Dana M. Getka, Michaela J. Grove, Lucas P. Hanson, Elizabeth M. Hawkins, Tess A. Hebert, Madison N. Ingram, Stuart L. Kerns, Alexandra A. Mandel, Gabrielle L. Mazzone, Brittany M. McCauley, Julia A. Muller, Emily A. Norris, Giovanna M. Papa, Synclare R. Schneider, Emma P. Sikes, Aidan M. Thaggard, Iris M. Wechsler, Klaire M. Williams, Taylor N. Williams, Sarah C. Wright


Honor roll

Grade 6 —
Taylor L. Ammons, Jarod C. Bagley, Taylor M. Baldwin, Allison T. Baughman, John D. Baxter, Anna K. Blevins, Zachary B. Bowman, Allison N. Brashears, Erin V. Brennan, Christian L. Brown, Kelton R. Brown, Adrienne E. Butler, Ian D. Campbell, Mychael T. Campbell, Kelsey A. Carlson, Taylor P. Carpenter, Dalton L. Crampton, Ryan C. Crook, Sean P. Daly, Jessica M. Dambrosio, Susan D. Daughtridge, Brett Duft, Ryan W. Eikens, Katherine L. Ellis, Isaiah L. Elzie, Alexis N. Ends, Brittany Fitzgerald, Geoffrey A. Ford, Morgan A. Frazier, Tori A. Galpin, Sarah A. Garrott, George E. Graffius, Jordan A. Hafner, Brittany L. Hahn, Erica J. Hambleton, Jacob D. Hardy, Abbigail E. Harrah, Hannah M. Hartman, Carissa A. Hausler, Inmar A. Hernandez, Emily N. Holmes, Jesse L. Homan, Marissa C. Hose, Alyssa M. Howerton, Samantha C. Hull, Brooks M. Keller, Alyssa R. King, Jacob L. King, Miranda L. King, Megan A. Klosterman, Benjamin W. Koepp, Zachary S. Kotch, Jackson E. Krasny, Austin L. Lewis, Jade M. Loeber, Lauren M. Longerbeam, Jaret F. Mahoney, John G. Margrabe, Cherish L. Marriott, Mariah M. Marshall, Timothy J. Martin, Colton Maso, Bailee N. Miller, Cassidy M. O’Neill, Emma R. Ober, Dustin K. Patterson, Phillip W. Plunkard, John R. Poling, Olivia J. Porter, Cade A. Price, Zoie F. Puglisi, Isaiah L. Redman, Collin M. Reece, Hailey J. Sarnecki, John L. Saunders, Hunter S. Seymour, Zachary T. Shippey, Samuel J. Silbert, Brooke R. Singleton, Melissa H. Smith, Michael W. Smith III, Rebekah M. Smith Scott, Faith R. Stavrou, Hope R. Stavrou, Taylor V. Tritapoe, Isabella R. Videtti, Cole A. Waldon, Bethany L. Wallace, Karleigh T. Ward, Stephen J. Wasilko, Taylor K. Webb, Henry Wells  Jr., Erica B. Worrell, Sarah N. Zaccaria, Jacob P. Zielinski

Grade 7 —  Sydney A. Alexander, Michael J. Bair, David R. Baker, Bridget A. Barber, Taylor J. Barnes, Jared C. Bis, Dillon R. Bodenheimer, Joseph A. Bonds, Timothy A. Bradshaw, Dalton L. Chew, Katherine E. Clark, Carley M. Cline, Troy E. Cline, Madeline M. Clingan, Lydia H. Collins, Christopher W. Conaway, Ethan T. Connelly, Brittanie N. Cosens, Trevor J. Crouse, Jared M. Csordas, Cade S. Dal Collo, Emily S. Daly, Kristen A. Delosh, Bethany N. Doak, Elizabeth P. Doub, Blake L. Dougherty, Adriana L. Elam, Chelsea M. Fellers, Logan A. Flook, Kasey S. Funderburk, Lillian G. Funke, Richard A. Gift, Alyssa A. Giganti, Hollis M. Gigeous, Casey W. Gilbert, Owen M. Glass, Corina D. Grimm, Ayanna Harshman, Alexis J. Hemming, Teghan D. Himelfarb, Zachary F. Hull, Abigail G. Jones, Victoria K. Kanfield, Holden M. Kangas, Brittany A. Klosterman, Samuel M. Krasny, William F. Kuehl, Charles B. Leadingham, Rhiannon S. Leonard, Brent P. Leone, Desiree N. Luttrell, Rebekah L. Marshall, Aubrey E. May, Hadley A. May, Kevin C. May, Scott C. May, Anna L. McCaffrey, Taylor P. McConville, Connor F. McGrady, Tyler P. McKinney, Cecelia R. McTigue, Jenna C. Meighen, Cole M. Menas, Megan K. Mendiola, Haley N. Mentzer, Michael D. Miles, Kamilla M. Miller, Travis A. Moats, Cole B. Mower, Katelyn Muse, Amber P. Nalley, Madeline M. Nee, Lewis E. Nordan, Connor V. Northup, Ashley M. Oakes, Cole A. Palmer, Naesha K. Paul, Mackenzie A. Peperak, Taylor C. Politte, Cecil K. Razo, Emily L. Rhinaman, Austin J. Richter, Jarrett T. Rickerds, Nicholas S. Riddell, James S. Ridgely, Erin M. Rogers, Sienna M. Rohrbaugh, Aaron M. Rose, Hannah W. Rottmund, Sadie K. Rowe, Alexis R. Saenz, Ryan M. Sandy, Thomas P. Schnackenberg, Grant T. Shafer, Ryan C. Sharpless, Allyson Sikes, Lexie M. Simmons, Niklas T. Spitnale, Dalton G. Stewart, Sydney R. Stotler, Guy H. Stuart Jr., William M. Thompson, Victoria N. Trzaska, Jillian G. Tucker, Matthew R. Twigg, Kathleen J. Usary, Sarah F. Weir, Abby J. Wennick, Sierra N. Wesmiller, Alexander C. Wetzel, Michael J. Wilbar, Ryan Windbeck, Kayla L. Worrell, Haley E. Wright, Kelsey B. Wright, Cort L. Zang, Ryan M. Zinaich

Grade 8 — Mickayla S. Bachar, Alyson M. Backus, Samantha J. Bainbridge, Jakob D. Barkdoll, Dakota H. Barnhart, Ethan A. Bell, Emily M. Benson, Zayne H. Blickenstaff, William F. Bodenheimer, Eric W. Brabson, Katie N. Brandt, Alexandra E. Brunelle, Jacob L. Burdette, Eli Burnett, Xana M. Buttry, Natalie L. Bye, Leah E. Cadigan, Virginia P. Clark, Brady Cole, Casandra L. Cook, Kiersten L. Coulter, Morgan A. Crilley, Aspen N. Detwiler, Antonio Digiuseppe, Donald L. Drawbaugh, Aaron C. Easterday, Stacy E. Easterday, Zackery T. El Mohandes, Carrisa L. Elam, Joshua E. Ford, Hannah L. Fox Baker, Carly Galpin, Kaylah J. Green, Malak Z. Hakam, Sydney M. Harding, Jeremy M. Hardy, Dalton Hawkins, Nathan P. Hoberg, Anthony J. Hoffman, Joseph R. Horner, Nicholas R. Hubbard, Shari A. Huffman, Mary C. Hull, Laura D. Hurley, Gunnar E. Ingram, Taylor A. Itnyre, Nathan C. Johnson, Dalton W. Jones, Jesse L. Kenote, Ayla N. Kimball, Victoria S. Koehl, Nicholas M. Lewis, Frank Liao, Olivia G. Lohman, Elizabeth A. Longerbeam, Kyle P. Mahoney, Bethany A. Marshall, Taylor C. Mazelon, Lily G. McCrossin, Hunter N. McMillion, Hannah E. Meiklejohn, Kevin D. Miller, Hannah M. Mills, Louis J. Minoglio, Deandre J. Mitchell, Daniel T. Morris, Ethan A. Myers, Jenna B. Pepple, Tori E. Phelps, Savannah A. Plemmons, Alyissa C. Poffenberger, Olivia M. Poholchuk, Aden R. Price, Austin L. Ray, Michael D. Rowland, Victoria L. Russell, Sydney J. Sabatano, Nathanael H. Saunders, Matthew J. Scalese, Emily M. Schilling, Kylee M. Seymour, Danielle M. Shelow, Grant L. Sherwood, Laykin R. Sigler, Henry M. Silbert, Sierra N. Smallwood, Dakota M. Smith, Amanda M. Souders, Forrest J. Stern, Wyatt J. Stitely, Sarah M. Stone, Ashley T. Stull, Kirsten A. Talbert, Leon O. Thibault, Brianna N. Thompson, James E. Tritapoe, Brandon M. Turnbaugh, Mckenna Walsh, Rebecca J. Warren, Ashley M. Webber, Angelica C. Wilbar, Kaytie L. Wilkinson, Evan Yoder, David H. Zimmerman, Connor M. Zinaich

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|