Advertisement

E. Russell Hicks Middle School honor roll

February 06, 2011

E. Russell Hicks Middle School

Third marking period
Distinguished honor roll

Grade 6 —
Natalie E. Alexander, Austin Barkdoll, Katie M. Barker, Seantae A. Crammer, Phoenix H. Do, Morgan C. Domer, Stephen K. Dunn, Christophe Eller, Rebecca A. Embly, Santanna N. Fostek, Aidan D. Hulbert, Kaylee N. Hykes, Ashley N. Kessler, Hannah R. Moore, Sarah C. Napoleon, Dylan R. Pittsnogle, Benjamin A. Prisk, Giulia M. Pucci, Cassandra N. Seifert, Jacob B. Simmons, Nicolas L. Starkey, Naomi J. Tasker, Sarah R. Touhey, Jessica A. Trumble, Dai Bao Van, Joshua R. Williamson Jr., Alia R. Wolfe, Qin J. Zheng

Grade 7 — Murad M. Akhmedov, Tanner B. Barnett, Adrian I. Bolton, Miguel Car T. Decastro, Alicia M. Fiddler, Taylor J. Foster, Darren J. Harman, Elizabeth E. Jacobs, Maegan D. Jennings, Hanna Loudin, Katelyn C. Mehrling, Amy M. Metz, Cole B. Mills, Justin R. Mitchell, Breanna L. Myers, Sawyer H. Rachor, Nicholas P. Seek, Chad D. Shumaker, Amy J. Smith, Brianna J. Spangler, Jackson B. Spickler, Natalie E. Stevens, John T. Strauss, Emmanuel M. Teferi

Grade 8 —
Taylor H. Baer, Victoria A. Baldwin, Ivy V. Banez, Avery Bolton, Dora Burker, Lisa J. Camarano, Haley G. Colleran, Sarah C. Duckworth, Elizabeth Eaton, Ashlee R. Fahrney, Dorian A. Fournier, Soumaila Haidara, Matthew Hockensmith, Rebekah S. Hurwitz, Cory M. Irvin, Mackenzie C. Johnson, Bailey N. Kight, Audra S. Kobiec, Curtis J. Maples, Heather M. Martz Keller, Daniall S. Masood, Taylor Nuse, Tiffany M. Potter, Mary Ricker, Benjamin Seifert, Jacob W. Smith, Anthony W. Sodergren, Sherrie Y. Tark, Mary P. Teunis, Elena N. Young, Lili Zheng

Honor roll

Grade 6 —
Mustafa M. Akhmedov, Joshua L. Barrett, Hailey A. Bennett, Jonice M. Boyce, Gabrielle E. Bryant, Sarah J. Cartwright, Hope I. Chriest, Chelsea Cline, Raven R. Crabill, Joseph M. Crocetta, Zachary S. Dehaven, Alissa C. Diaz, Gabrielle N. Dick, Lucas Dobre Mofid, Marcus Dobre Mofid, Cameron J. Dorsey, Madilyn C. Drust, McCoy Dutrow, Tanya L. Elvira, Amanda G. Engelbrecht, Alliemarie A. Forti, Victoria S. Freed, Megan L. Frey, Kierion N. Goines, Kelly I. Gonzalez, Brayan A. Guzman, Chloe R. Hadley, Harrison Hamilton, Courtney M. Harley, Quintin D. Haworth, Thomas J. Henderson, William D. Hilde-brand, Lovelei M. Holly, Antonio L. Jennings, Grace E. Jones, Tyleil R. Jones, Bailey K. Knight, Connor J. Lesher, Dylan M. Mannick, Matthew P. Mannick, Seth A. Mannick, Erin E. Martin, Lawrence J. McCarter, Michael E. McCook, Parth K. Mehta, Samantha L. Moser, Emily R. Pando, Riley E. Porteus, Margaret M. Reed, Caitlin M. Rith, Christophe J. Ruiz, Lauren E. Russell, Arden W. Shaer, Jamie S. Sharkey, John R. Shirley, Haley S. Siefers, Alicia C. Smith, Makayla J. Solomon, Casey E. Stevenson, Ethan E. Swope, Quinn A. Tallant, Emoni S. Taylor, Jean Paul Valencia, Isaiah A. Williams, Timothy J. Witmer, Dustin M. Worton, Brandon Young, William Young

Grade 7 —
Sevda Akhmedova, Alexander M. Antonellis, Jenna M. Becker, Lindsey N. Bedregal, Jade E. Bender, Darius K. Bowie, Shabree Brown, Landon W. Buzzerd, Casey M. Calandrelle, Nicholas P. Carey, Kyleigh A. Castle, Zenobia T. Charleus, Aislinn G. Cohen, Courtney L. Cook, Skylar M. Curry, Emily E. Daiello, Alexis M. Davis, Megan E. Desmond, Jordan S. Douglas, Keileen E. Estrada, Jaelin J. Farrell, Jordan T. Fritz, Kylee D. Garnett, Abby M. Giancola, Olivia I. Griffin, Jacob A. Hardesty, Daniel T. Harrast, Michaela A. Hepp, Eletria U. Herbert, Benjamin J. Higgins, Cambriea D. Hill, Brandon F. Hughes, Nathan Hutzel, Aqsa Iqtidar, Cameron S. Jacobs, Alengta G. Jernigan, Jasper A. Jeter, Zoe L. Keener, Megan E. Langmyer, Bradley A. Loewen, Savannah K. Martinez, Kashif S. Masood, Hannah A. Miles, Jenna M. Miller, Jessica S. Miller, Noah E. Miller, Joshua L. Mullen, Hadassah M. Muthoka, Samuel T. Myers, Madison T. Nareski, Caroline E. O’Reilly, Helen J. Owens, Natalie A. Pandolfi, Toby L. Peer II, Lauren E. Pettit, Megan S. Potter, Addison F. Prosser, Michelle L. Reger, Shelby E. Resh, Staci I. Rubinstein, Raymond P. Shane, Blake E. Shrader, Valerie N. Simon, Alexus M. Smith, Jeremy M. Spikes, Mackenzie J. Tallant, Ansleigh T. Tennant, Mackala C. Thompson, Aubree R. Tiner, Solana Tobar, Maricielo Valentin, Samuel E. Walters III, Dylan P. Weaver, Kelsey A. Williams, Mitchell A. Wilson, Sarah L. Winters, Mckenna M. Worden, Chelsea F. Wright

Grade 8 — Ameka A. Akaya, Arif Akhmedov, Tyler A. Alexander, Kashae B. Amis, Kelsi L. Ancell, Dimitri S. Barnes, Brady A. Benner, Elizabeth A. Bjerga, John E. Boyce, Anthony L. Branham, Justin O. Brown, Kourtney D. Brown, Samantha J. Burnett, Allison M. Canova, Kiara Mari Carter, Sarah Carter, Soleil A. Chriest, Tyler M. Chupak, Delaney M. Conner, Candace M. Davis, Jabari A. Davis, Kendra L. Day, Sasha L. Earley, Paige D. Flemings, Christina M. Gatian, Autumn M. Gill, Christophe K. Gill, Paige N. Granado, Cheyenne N. Gravley, Juan A. Grazette, Vicki Y. Guzman, Vincent An L. Hael, Jared L. Harman, Dikhara E. Holloway, Shakur C. Holman, Patricia L. Holmes, Patricia J. Howard, Liberty M. Jackson, Raymond A. Johnson, Shawnea King Pombo, Morgan E. Kotanko, Jordan A. Leese, Aaron A. Lighter, Yu Wen Lin, Hanna E. Lorenzen, Sara K. Lynn, Bryhanna A. Masser, Kiana D. Mattingly, Ayanna M. McDonald, Sabrina McElroy, Jordan A. McGhee, Angeline M. Mendez, Jordin E. Miller, Kevin D. Mills, Tyler Moser, Rachael M. O’Callaghan, Amber K. Pando, Sarah K. Pittenger, Heidi Plumer, Chardonnay N. Prather, Marlynnes Reyes Alonz, Bradley Riedle, Austin M. Ross, Sarah E. Saunders, Noelle C. Seals, Ellandra R. Sellers, William M. Shipp, Laura M. Spoonire, Alanna M. Thompson, Dwayne D. Travis, Hunter L. West, Renee E. Williams

Advertisement
The Herald-Mail Articles
|
|
|