Advertisement

Western Heights Middle School honor roll

May 29, 2010

Western Heights Middle School



Fifth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 -- Amanda L. Allen, Sophia C. Bartell, Jonathan P. Bower, Brittney M. Bowers, Kaitlin A. Carpenter, Bailey M. Covington, Alex Darr, Benjamin C. Forrest, Cameron T. Grove, Hannah Hawkins, Samantha R. Jenkins, Jacqueline Johnson, Alison J. Keelan, Molly P. Knepper, Tana N. McKinsey, Mariah E. McPherson, Jennifer N. Montgomery, Tara N. Nalley, Cody L. Scott, Brittany N. Slick, Holli R. Sutphin, Alexa R. Weatherwalks, Andrew M. Whitesides.

Grade 7 -- Yaraslau Brodau, Alexia L. Butler, John Michael P. Carbaugh, Melissa L. Carpenter, Sabrina R. Chang, Kristin A. Dobson, Laken B. Feeser, Darina Kantsavenka, Marissa M. Mayhew, Payton S. Mohammed, Kyle W. Moir, Joshua M. Pettit, Aiden C. Waugh.

Grade 8 -- Amber L. Aldridge, Sirena M. Hall, Conner B. Hill, Collins O. Johnson, David A. Lewis II, Allison N. Martin, Megan R. McCarty, Andrew C. Miguel, Aaron R. Miller, Tyler S. Orr, Candice J. Phelps, Shannon R. Pitsnogle, Dimitri C. Romero, Olivia M. Shoop, Clayton W. Smith, Benjamin M. Sullivan, Shelly L. Trumpower, Carly T. Waugh.

Advertisement

Honor roll

Grade 6 -- Savannah D. Akins, Chelsey W. Alexander, Sarah Ardinger, Garrett Barnes, Damian L. B. Smith, Anthony H. Benda, Treasia N. Broadus, Dallas M. Burger, Bryan L. Chow, Kobe A. Cline, Soumana Coulibaly, Megan E. Crawford, Alexandru Curca, Devin Diehl, Zaria Dimes, Kaitlin J. Dobson, Emileigh P. Ebersole, Unique T. Ellis, Jazmere Fitzgerald, Clay Forrest, Claudia L. Galeski, Kashawn S. Gennes, Christion S. Gill, Steven J. Goff, Daniel A. Gomez, Anasi A. Gorsira, Le Monte L. Green, Taylor C. Hendershot, Daniel J. Hilden, Karlee B. Hines, Darius L. Hockaday, Kaitlyn D. Hollinger, Kendra Jeffries, Brittani A. Jobe, Brooke A. Keefer, Caitlin Kegarise, Katelynn M. Kelly, Logan K. Kendall, Tiffany M. Kline, Molly Knepper, John Lewis, Kiah Marshalleck, Zachary T. Martin, Patrick L. McNair, Coby L. Metz, Cory W. Metz, Stephane Mohr, Alexandra L. Mourton, Kavon M. Naylor, Mariah N. Orr, Troy Palmer, Jade T. Parson, Sara R. Paz, Terry L. Pickett, Zachary N. Prather, Bethany Pruchniewski, Madison R. Pryor, Aja J. Queen, Peyton Q. Rowe, Matthew T. Schaefer, Hannah E. Selden, Dejah T. Selders, Paige E. Shanholtz, Michael Shatzer, Aaron R. Sipes, Dana R. Smith, Darnell M. Smith, Matthew R. Snodderly, Tara A. Sprecher, Heidi M. Sutphin, Brittany Taylor, Shanta A. Thompson, Lendel Travieso, Charlie A. Valle, Angelica B. Vanpelt, Zenaisia Q. Walker, Reid K. Wallech, Alexis Wiley, Katrina Williams, Cassandra M. Wilt, Mckenna M. Worden.

Grade 7 -- Christopher Albertson, Taylor L. Barnhart, Cara L. Baughman, Kristy J. Biser, Kashia A. Blake, Jameek Booth, Caitlin M. Boyer, Deja J. Branch, Charlotte E. Brodka, Allana Brooks, Madeleine L. Brooks, Raughn Carter, Curtis S. Chedester, Sara N. Dutrow, Thomas Evonlah Jr., Jessica M. Felder, Emily S. Folk, Alyssa Funk, Quiezahn J. Gantt, Kendra N. Gerlach, Jamie N. Hale, Elisabeth A. Hines, Whitney E. Hines, Malicia C. Ingram, Logan T. Keith, Dasia Knight, Jimmy N. Krivetsky, Jordan K. Larrison, Tayra M. Leblanc, Jacquelin Lemus Lizama, Brittany N. Long, Timothy C. Lundy, Nathan L. McKinnon, Sierra C. Mills, Tori A. Mills, Danielle N. Munoz, Joshua J. Murray, Amy Ngo, Matthias A. Ott, Jadelin Oyler, Nicole Paulino, Shianna M. Race, Damion A. Rhymer, Jorge L. Rios Dones, Jessica Rivas, Monica Rivas, Courtney N. Snyder, Reham H. Solieman, Samantha C. Startzman, Monica M. Stevens, James G. Tracey, Jermaine A. Tyler, Nicolas Vider, Cory Webber, Fawad Younus.

Grade 8 -- Madeline S. Andrews, Brad Bormann, Sarah L. Brumback, Danielle N. Burkett, George E. Caniford, Handy A. Cho, James D. Clark, Alysa L. Conomos, Cheryl M. Cosens, Mamadou Coulibaly, Shania A. Deagrella, Austen M. Dietrich, Daksh Dihora, Nadira A. Dowtin, Brionna M. Dupree, Amber L. Elgin, Rebekah M. Englar, Breanna H. Fraley, Crystal D. Girardin, Jessica R. Gomez, Michelle R. Green, Joshua W. Grove, Hunter C. Hartman, Kirsten Helman, Garrett Izer, Breanna L. Joe, Ryan A. Johnston, Taylor M. Jones, Cody A. Kane, Alexis Kershner, Jaren R. Kline, Alexis J. Longfellow, Devon A. Malott, Jaholda J. McCormack, Isaiah M. Merrill, Ashlee N. Miller, Aziz Mirzayev, Richard L. Montgomery, Dinanga Ntumba, Wilberto Peralta, Krystal Lyn Rhinehart, Hope Ricker, Matthew C. Ritter, Alexus L. Rivas, Maria L. Rivas, Kacee M. Schindel, Anjelica L. Scott, Alexandra N. Shilling, Jonathan W. Shipley, Isiaha M. Smith, Andrew M. Snodderly, Jessica Snyder, Sara B. Springirth, Stephen A. St. Clair, James H. St. Hill, Brianna Strawther, Brayden R. Stotler, Guy M. Thomas II, Austin R. Warren, Pavel S. Zanko.

The Herald-Mail Articles
|
|
|