Advertisement

Northern Middle School honor roll

May 22, 2010

Northern Middle School



Fifth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Anna Scheck, Barbara Vomend, Belvine Foucha, Brandi Binkley, Brandon Binkley, Chad Malcolm, Chelsey Dorman, Dakota Herson, Danielle Garth, Ebada Munn, Elizabeth Dillard, Erin Caldwell, Hannah Cuthbert, Hayley Thompson, Jacob Hoover, James Will, Jasmine Pinder, Jordan Coccodrilli, Joseph Krueger, Kasayus Ferguson, Luis Urzua, Manuel Alvarez, Margaret Porter, Martin Elliott, Mary Kinman, Mekenzie Ludwig, Melissa Davis, Michkayla Heard, Molly Berry, Naomi Smith, Natalie Karlen, Natalie Miller, Nathan Conyers, Nathaniel Harrell, Nicholas Green, Noal Macias, Patrick O'Connor, Raen Wright, Seth Brown, Sierra Jimenez, Sophia Abeles, Tyler Mackley, William Guo, Natile Robinson, David Gunther.

Grade 7 - Bridget Baldwin, Benjamin Beard, Deanna Bertone, Brendon Burkholder, Max Burzinski, Elta Clarke, Taylor Coombs, Khaliah Frost, Corey Householder, Loren Jones, Mabry Kane, Laura Manspeaker, Sarah Mason, Jenny Milani, Katharine Milford, Zoe Schreiber, Yavuz Sefik, Leanna Showe, Julius Smead, Sarah Troxell, Osman Yakhuzov.

Grade 8 - Connor Ables, Brittany Appleby Rumon, Adam Barnhart, Daniel Conlon, Madeline Dunn, Frederick Durham, Peter Durham, Jordan Edlund, Madolyn Guillard, Esther Hayes, Cameron Kenworthy, Morgan Kenworthy, Tori Lewis, Rachael McCullough, Michaela Moody, Theodore Schoeck, Jennifer Shepheard, Linsday Strehle.

Advertisement

Honor roll

Grade 6 - Paul Brown, Kaitlin McSwine, Madeline Merrill, Ornella Miafo Donfack, Carlie Monninger, Cypress Morgan, Hunter Morningstar, Corey Sasse, Fatima Sefik, Serena Seibler, Abbegail Sharer, Zachery Sierzega, Anderson Sindaco, Abigail Singer, Shane Wilson, Jordan Wise, Nathan Wisherd, Tyler Caudo, Angie Colindres, Kianna Cooper, Dawn Corpuz, Tanner Creek, John Disla, Cody Fox, Faith Franklin, Kelsea Frost, David Gunther, William Hatcher, James Hebb, Haylee Allen, Cooper Allshouse, Yamell Badia, Christine Blank, William Boone, Kenya Bowden, Michael Brady, Ryan Brown, Jacob Kercheval, Gregory Kiser, April Lippy, Dana Lutz, Ariane Stark, Richard Thompson, Shane Thrailkill, James Ostmann, Cathryn Perini, Lexie Pineda, Kendall Polis, Steven Powell, William Purcell, Devin Ridenour, Michael Rivas, Nicholas Robeson Valentine, Gerrit Raidt.

Grade 7 - Charlotte Barnes, Calvin Bembry, Nicholas Blake, Kendall Bowen, Natalie Burney, Carmen Carroll, Helen Compton, Zhanay Copeland, Czireon Corpuz, Olivai Day, Aaron Dopson, Morgan Drenner, Tyra Fields Maynard, Andrew Fiery, Derek Garry, Tyler George, Emily Getz, Christian Henson, Josh Hollin, Anahita Hormozi, Amy Jennings, Alyssa Jones, Brandi Kidwell, Jeremy Lum, Aaron Marschner, Waide McComas, Jordyn McKenzie, Christopher Milford, Rayshown Montes, Kelcy Moore, Kobi Morgan, Connor Moulton, Maxwell Niessner, Raj Patel, Benjamin Perkins, Kalilah Perkins, Kelly Pietro, Cole Pitsnogle, Junaid Qadir, Skye Repp, Clayton Smith, Jacob Smith, Justin Smith, Braelyn Starkey, Grant Tribble, Raven Tucker, Brea Wakenight, Allegra Waltz, Cinda Ward, Madison Williams, Jacob Wise, Rachele Wright, Songyul Yakhuzova.

Grade 8 - Havyn Allen, Alec Barnhart, Crosse Barvinchack, Sarah Bentley, Meghan Berry, Nicholas Berry, Blanche Brown, Erin Burney, Alexandra Chinn, Donovan Conaway, Cole Conrad, Peter Crampton, Caitlin Cremins, Brian Davis, Nicholas DeGrange, Isaiah Dwyer, Collin Edwards, Porcia Ellis, Cheyenne Fairfax, Alexa Fauber, Katherine Fowler, Casey Goodrich, Lauren Harden, Nayreka Hormozi, Nnebuefe Idegwu, Reed Jimenez, Nicholas Karlen, Morgan Kolson, Amber Larkin, Phillip Lloyd, Glenda Longus, Esther Malone, Gabriella Manilla, Anthony Marinelli, Jean McKoy, Alecia O'Brien, Alexandra Paddack, Noah Perini, Tressa Price, Lindsey Renner, Nichalas Reyes, Garrett Rockwell, Forest Scheetz, Kelley Schmidt, Eric Shao, Ferkhat Shubladze, Jacob Thompson, Emily Unger, Samiyah Williams.

The Herald-Mail Articles
|
|
|