Advertisement

Smithsburg Middle School honor roll

May 22, 2010

Smithsburg Middle School



Fifth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 -- Ernst C. Arnold, Alaina M. Black, Claire L. Bodine, Emma L. Conrey, Noah W. Daigneault, Brynn Dao, Megan M. Davis, Jared S. Durning, Leah E. Ellis, Kevin P. Ford, Kamryn Grosh, Bailey E. Hovermale, Matthew T. Jaouni, Erika Johnson, Cassandra Li, Megan K. Moran, Kaylynn N. Murray, Zackary S. Newberry, Faizah T. Pirzada, Michael S. Robinette, Devyn R. Shank, Cameron M. Sherbert, Hunter Smith, Josephine Snyder, Dakota L. Vaughn, Sarah E. Wagner, Julia L. Wiles, Wenyi Wu, Fiona R. Zahm.

Grade 7 -- Carrie J. Barr, Dylan M. Bryce, Jessica M. Falco, Lydia Jernigan, Joel P. Jordan III, Otilia Macarisin, Victoria C. Petitte, Cassidy Pryor Vega, Marissa B. Seeders, Matthew J. Wilson.

Grade 8 -- Casey P. Bartholomew, Brian A. Garcia, Emma J. Gerhold, Eric Janisko, Natalie A. Kauffman, Joanne C. Lee, Marisa E. Marquez, Julia E. Martirano, Tiffany M. McNeil, Emily I. Rowan, Michael A. Siefert, Kailey M. Stracka.

Advertisement

Honor roll

Grade 6 -- Jasmin G. Allen, Daniel S. Ausherman, Christopher M. Babylon, Emma A. Baer, Natalie T. Bonham, Jeremy Boylan, Faith R. Brown, Savannah V. Cates, Savannah J. Celestial, Joshua Constantino, Eric C. Cosentino, Britney A. Cruichshank, Carly A. Cupernall, Roan P. Cutschall, Micah G. Daigneault, Amanda D. Delauder, Angel N. Devore, Alexandra E. Donald, Jacob Dove, Jeremy R. Dunkin, Kayla Erny, Alex N. Faust, Tamarra S. Francis, Daniel J. Frantz, Morgan M. Fraser, Garrett M. Gardenhour, Seth A. Garnand, Joshua W. Gebelin, Samantha Gift, Blake Goodmansen, Haley E. Griffith, Maheen Haq, Bryce R. Hawker, Amanda P. Hilton, Holly Hogue, Michael Hunter, Cole O. Huntzberry, Daniel F. Jornlin, Taryn K. Kershner, Emmett J. Krager, Yungmun K. Lee, Hanchao Li, Tyler D. Linn, Ivonne M. Lomeli, Bryanna G. Luke, Isabella K. Mangum, Madeline J. Mazenko, Connor M. McCoy, Tyler P. McKinney, Nicholas Merritt, Rebecca M. Mettille, Macy E. Meyer, Tanner J. Minnick, Victoria Q. Mitchell, Brianna M. Mose, Mari E. Mullane, Victoria L. Neal, Madeline M. Nee, Nina Nguyen, Alejandro Y. Ornealas Lopez, Lyric N. Owen, Andrew M. Owens, Alexandra L. Partlow, Brandon D. Peake, Lindsay K. Penwell, Julia Pepper, Tyler S. Pettway, Dayton A. Pryor, Siddarth Rao, David Rice, Meghan E. Roberts, Christopher S. Rowan, Marissa N. Saylor, Bryce K. Scharenbroch, Levi Schindel, Kennedy Shaver, Jason Shifler, Abigail A. Shives, Alexis R. Smith, Jonah L. Smith, Ryan B. Smith, Samantha T. Smith, Katrina A. Snyder, Nicholas H. Sorensen, Alexis N. Spickler, Steven Spigler, Nicholas E. Staley, Alexander Stephenson, Noah W. Stottlemyer, Brianna Stotelmyer, Logan I. Sweeny, Jared S. Swope, Melanie G. Taylor, Cody R. Topper, Adam W. Tracey, Alexa L. Vetter, Jacob Walter, Mary E. Wesmiller, Ethan E. Wilt, Hollee D. Winders, Kory J. Zeigler.

Grade 7 -- Dallton C. Alexander, Rayana C. Anthony, Madison N. Bachtell, Tanner A. Bachtell, Payton B. Belella, Brianna M. Black, Joshua Bloyer, Tamia C. Branch, Garrett E. Brenk, Mark A. Catangui, Ellie M. Clark, Patrick Coleman, Patrick J. Conlon, Masa T. Conteh, Taylor M. Cooley, Vanesa A. Cuevas, Demi F. Damico, Shane G. Deal, Rais D. Djampa, Madison Duvall, Adam S. Dwyer, Kyle A. Ebersole, Evan D. Eckenrode, Colin P. Everett, William J. Ewing, Rachael Faust, Anthony K. Forrest, Maria L. Frias Gonzalez, Jessica L. Friend, Zane M. Garrett, Ethan D. Goodmansen, Briana F. Haugh, Alec M. Hejduk, Christopher D. Henderson, Sara E. Hetherington, Timothy M. Horning, Heath A. Hott Jr., Kaitlynn M. Howard, Brendon K. Hult, Kayla M. Huntzberry, Anthony D. Inamagua, Caitlyn D. Ingram, Taylor M. Jackson Hamilton, Bradley M. Johnson, Curtiss L. Johnson Jr., Yeabu I. Kamara, Alison R. Keely, Kayla N. Kingsbury, Alexa E. Knode, Beverly D. Kum, Paige M. Kutchey, Jarred A. Leveque, Justin M. Leveque, Megan B. Lewis, Cheyenne E. Little, Lily A. Mackley, Payton T. Malcolm, Sophia R. Mancini, Jacob R. Markoff, John J. Martin, Alexis R. McCarthy, Elizabeth B. McLaren, Connor A. McNairn, Shannon M. Mehaffie, Marco G. Messina, Michael S. Messina, Megan M. Mikulsky, Erika Miller, Kevin D. Miller, Lydia M. Miller, Ryan E. Milligan, Amber K. Murphy, Brandon T. Potter, Matthew D. Pryor, Blake E. Rath, Kara D. Rea, Taylor E. Remsburg, Tatiana J. Rodriguez, Taylor R. Scott, Hayden H. Shaff, Isaac Sherman, Adam K. Spigler, Garrett J. Spinks, Zachary L. Stultz, Cheyenne L. Svenningsen, Kori S. Taber, Bahbie S. Tarawallie, Isra Tariq, Brennan F. Taylor, Paola C. Torres, Zoe E. Warrenfeltz, Catherine West, Zachary D. Wolf, Jenifer N. Wood.

The Herald-Mail Articles
|
|
|