Advertisement

Northern Middle School honor roll

December 20, 2009

Northern Middle School



Second marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Sophia Abeles, Molly Berry, Brandi Binkley, Brandon Binkley, Kenya Bowden, Michael Brady, Ryan Brown, Erin Caldwell, Jordan Coccodrilli, Nathan Conyers, Hannah Cuthbert, Melissa Davis, Elizabeth Dillard, Martin Elliott, Belvine Foucha, Danielle Garth, Nicholas Green, David Gunther, William Guo, Nathaniel Harrell, Jacob Hoover, Sierra Jimenez, Natalie Karlen, Mary Kinman, Joseph Krueger, Mekenzie Ludwig, Dana Lutz, Tyler Mackley, Chad Malcolm, Madeline Merrill, Hunter Morningstar, Ebada Mun, Patrick O'Connor, Margaret Porter, Natalie Robinson, Anna Scheck, Fatma Sefik, Jasmine Shearin, Ariane Stark, Shane Thrailkill, Luis Urzua, James Will, Raen Wright.

Grade 7 - Benjamin Beard, Nicholas Blake, Max Burzinski, Elta Clarke, Tyra Maynard, Khaliah Frost, Anahita Hormozi, Corey Householder, Loren Jones, Mabry Kane, Laura Manspeaker, Sarah Mason, Jenny Milani, Christopher Milford, Connor Moulton, Yavuz Sefik, Julius Smead, Brealyn Starkey, Sarah Troxell, Osman Ykhuzov.

Grade 8 - Connor Abeles, Brittany Rumony, Adam Barnhart, Daniel Conlon, Caitlin Cremins, Peter Durham, Jordon Edlund, Katherine Fowler, Magolyn Guillard, Michaela Moody, Theodore Schoeck, Jennifer Shepheard.

Advertisement

Honor roll

Grade 6 - Haylee Allen, Cooper Allshouse, Manuel Alvarez, Christine Blank, William Boone, Jared Boppe, Seth Brown, Robert Brugh, Adrianna Campher, Tyler Caudo, Alyssa Clapper, Corrin Cohen, Angie Colindres, Kianna Cooper, Tanner Creek, Chelsey Dorman, Tyshawnna Edwards, Zachary Embly, Brandon Eyler, Kasayus Ferguson, Cody Fox, Faith Franklin, Kelsea Frost, Kamren Griffin, Jenna Hamilton, Aleesia Hartman, William Hatcher, Michkayla Heard, Aaron Henry, Dakota Herson, Karsyn Jimenez, Jacob Kercheval, Desean Kirlew, Gregory Kiser, Sheniesha Lake, April Lippy, JeTaime Lyle, Noel Macias, Kaitlin McSwine, Natalie Miller, Cypress Morgan, Josiah Norris, Kenneth O'Bryan, Luis Orellana, James Ostmann, Cathryn Perini, Kendell Polis, Gerrit Raidt, Devin Ridenour, Michael Rivas, Nicholas Valentine, Vanessa Romero, Hannah Rookstool, Corey Sasse, Tabitha Schneider, Serena Seiler, Abbegail Sharer, Hannah Showe, Zachery Sierzega, Andersen Sindaco, Abigail Singer, Naomi Smith, Jasmine Stoner, Hayley Thompson, Richard Thompson, Samantha Mariano, Zachary Urner, Barbara Vomed, Killana Wallace, Raheem Wilson, Shane Wilson, Jordan Wise, Nathan Wisherd.

Grade 7 - Deandrea Atkinson, Bridget Baldwin, Wendy Bechtel, Deanna Bertone, Kendall Bowen, Brendon Burkholder, Carmen Carroll, Kyle Carroll, Janet Chevez, Helen Compton, Taylor Coombs, Zhanay Copeland, Olivia Day, Morgan Drenner, Andrew Fiery, Courtney Flickinger, Derek Garry, McKail Hamilton, Bethany Haupt, Amy Jennings, Waide McComas, Sierra Mease, Katharine Milford, Kelcy Moore, Kobi Morgan, Maxwell Niessner, David Paschall, Kelly Pietro, Cole Pitsnogle, Junaid Qadir, Skye Repp, Jeanine Sandridge, Zoe Schreiber, Leanna Showe, Clayton Smith, Jacob Smith, Justin Smith, Katie Steig, Grant Tribble, Brea Wakenight, Cinda Ward, Alexandra Werder, Madison Williams, Songyul Yakhuzova.

Grade 8 - John Baker, John Balint, Sarah Bentley, Meghan Berry, Nicholas Berry, Receo Burke, Alexandra Chinn, Kirsten Claudy, Cole Conrad, Brian Davis, Nicholas Degrange, Madeline Dunn, Frederick Durham, Cheyenne Fairfax, Alexa Fauber, Casey Goodrich, Mark Grunberg, Laiaunya Mooney, Esther Hayes, Tatyana Hodges, Nayreka Hormozi, Nnebuefe Idegwu, Nicholas Karlen, Cameron Kenworthy, Morgan Kenworthy, Morgan Kolson, Amber Larkin, Tori Lewis, Phillip Lloyd, Esther Malone, Anthony Marinelli, Christopher Mattax, Rachael McCullough, Jenna Miller, Alecia O'Brien, Alexandra Paddack, Lindsey Renner, Nichalas Reyes, Camden Rigsby, Garrett Rockwell, Emanuel Schneider, Eric Shao, Ferkhat Shubladze, Linsday Strehle, Emily Unger, Samiyah Williams.

The Herald-Mail Articles
|
|
|