Advertisement

St. Maria Goretti High School honor roll

November 28, 2009

St. Maria Goretti High School



First marking period

Distinguished honors

9th grade - Michael Bramson, Casey Caruso, Lauren Clopper, Michael DiMercurio, Ellie Gorman, Kevin Proctor, Jennifer Smith, Aaron Snook, Jessica Swarner, Laura Winalski.

10th grade - Theresa Barton, Kristina Cronise, Robert Goldsack, Jae-Ho Lee, Mateo Pelja, Christina Reimond, Bronte Salgado, Patrick Streifel.

11th grade - Maxlorenzo Agbayani, Michael Brower, Kevin Gorman, Aric Hilmoe, Maria Jones, Gabrielle McDermott, Isabella Schiro, Max Stockslager, Santhia Varatharajah.

12th grade - Emma Bartholomew, Tanner Beal, Alexander Bolinger, Kristen DiMercurio, John Donoghue, Lila Eid, Margaret Garvey, Mary George, Patrick Heizer, Melissa Hilleary, Jacob Horejs, Jae Eun Lee, Mary McGinley, Nicholas Munson, Daniel Rost, Cassandra Rzomp, Jessica Serino, Madison Smith, Eliza Wallace, Aaron Wilkinson, Justin Winslow, Jeffrey Zielinski.

Advertisement

Honors

9th grade - Ayode Abolarin, Wyatt Derr, Monica Divinagracia, Courtney Dorsey, Michael Fairley, Hannah Geesaman, Caroline Hyde, Rachel Keenan, Lauree Lorensen, John Martin, Daniel Moats, Margaret Murray, Nicholas Quiambao, Joshua Semler, Erin Sempowski, Brady Shaper, Joseph Theis, Denise Wells, Maria Wherry, JiHye Yoon.

10th grade - Zachary Bowen, Alex Bowman, Elaine Brennan, Lowery Burke, MaryFrances Duggins, Elizabeth Eich, Aaron Hawk, Kathryn Ippolito, Daniel Joliet, Cassidy Lippert, Daniel Lopes, Madalyn Martin, Patrick McDermott, Ian Moss, Nizia Murshed, W. Evan Paden, Thomas Palmer, Rachel Pardo, Peter Rettig, Rodrigo Reyna, Ashley Robinson, Daniel Snyder, Morgan Wells, Jonathan Winalski.

11th grade - Victoria Bittorf, Christina Carbone, Rodney Everett, Jr., Connor Grimsley, Thomas MacMullen, Adam Marinelli, Lauren Marsteller, Colleen McCauley, Margaret Negas, JiMin Oh, Nathan Poetzsch, Alexa Radley, Seunghyun Roh, Victoria Rohrer, Robin Sarmiento, Avery Starliper, Aaron Szukalski, Nicolai Zoretich.

12th grade - D. Hunter Buterbaugh, William Dorman III, Rebecca Gonzalez, Cameron Gorby, Michael Hawbaker, Nicholas Martin, Hugo Munoz, Charlotte Riggs, Hilary Shoop, Emily Steiner, Sarah Swope, Courtney Thompson, Anna Wherry.

The Herald-Mail Articles
|
|
|