Advertisement

Western Heights Middle School honor roll

November 08, 2009

Western Heights Middle School



First marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Chelsey W. Alexander, Amanda L. Allen, Sophia C. Bartell, Brittney M. Bowers, Dallas M. Burger, Kaitlin A. Carpenter, Bailey M. Covington, Benjamin C. Forrest, Taylor C. Hendershot, Samantha R. Jenkins, Brittani A. Jobe, Alison J. Keelan, Tana N. McKinsey, Mariah E. McPherson, Sierra C. Mills, Jennifer N. Montgomery, Kiera D. Moody, Brianna N. Shelly, Aaron R. Sipes, Brittany N. Slick, Holli R. Sutphin, Shanta A. Thompson, Reid K. Wallech, Alexa R. Weatherwalks, Katrina E. Williams.

Grade 7 - Christophe M. Albertson, Cara L. Baughman, Caitlin M. Boyer, Madeleine L. Brooks, Alexia L. Butler, Melissa L. Carpenter, Kenneth M. Daniels, Kristin A. Dobson, Thomas Evonlah Jr., Laken B. Feeser, Jarlene B. Flores, Darina Kantsavenka, Jordan K. Larrison, Marissa M. Mayhew, Payton S. Mohammed, Kyle W. Moir, Matthias A. Ott, Joshua M. Pettit, Shianna M. Race, Luke E. Richards, Robert S. Richards II, Jessica S. Rivas, Monica Rivas, Anthony W. Sodergren, Latrice A. Stevens, Aiden Waugh, Cory Webber.

Advertisement

Grade 8 - Amber L. Aldridge, Sarah L. Brumback, Joshua W. Grove, Sirena M. Hall, Conner B. Hill, David A. Lewis II, Andrew C. Miguel, Ashlee N. Miller, Skyler A. Moats, Tyler S. Orr, Candice J. Phelps, Dimitri C. Romero, Olivia M. Shoop, Clayton W. Smith, Jessica M. Snyder, Brayden R. Stotler.

Honor roll

Grade 6 - Adamis Z. Aponte Colon, Sarah R. Ardinger, Damian L. B. Smith, Garrett Barnes, Jaila N. Bell, Anthony H. Benda, Zachary R. Black, Jonathan P. Bower, Treasia N. Broadus, Bryan L. Chow, Kobe A. Cline, Karessa M. Conway Smith, Kellar Covington IV, Megan E. Crawford, Alexandru Curca, Alexander L. Darr, Jordan A. Davis, Devin S. Diehl, Kaitlin J. Dobson, Emileigh P. Ebersole, Jazmere L. Fitzgerald, Steven J. Goff, Daniel A. Gomez, Anasi A. Gorsira, Maceo Green, Cameron T. Grove, Katrina S. Guyer, Hannah B. Hawkins, Kkny D. Hawkins, Michael L. Heerd, Daniel J. Hilden, Karlee B. Hines, Darius L. Hockaday, Collin L. Hutzell, Kendra A. Jeffries, Katelynn M. Kelly, Tyler A. King, Tiffany M. Kline, Molly P. Knepper, Kraileani M. Lea Conner, John R. Lewis, Madison T. Lowe, Kiah L. Marshalleck, Zachary T. Martin, Patrick L. McNair, Ricky A. Myers II, Mariah N. Orr, Riley A. Ortego, Franklin R. Parker, Jade T. Parson, Sara R. Paz, Terry L. Pickett, Sierra Pompell, Alexis M. Poper, Zachary N. Prather, Bethany L. Pruchniewski, Ariella Y. Ramirez, Deandre L. Richmond, Sean C. Roberts, Peyton Q. Rowe, Jensyn A. Schwartz, Cody L. Scott, Hannah E. Selden, Adam W. Semler, Paige E. Shanholtz, Cheyanne L. Smith, Dana R. Smith, Darnell M. Smith, Matthew R. Snodderly, Bradly L. Snyder, Tara A. Sprecher, Tiffany A. Stotelmyer, Heidi M. Sutphin, Lendel J. Travieso, Charlie A. Valle, Angelica B. Vanpelt, Isiah C. Vinson, Zenaisia Q. Walker, Niah C. Ware, Andrew M. Whitesides, Alexis Wiley, Cassandra M. Wilt.

Grade 7 - Autumn S. Anderson, Victoria B. Anderson, Taylor L. Barnhart, Skyler E. Betts, Dylan M. Bickford, Kristy J. Biser, Deja J. Branch, Yaraslau Brodau, Charlotte E. Brodka, Isaiah I. Brown, John Michael P. Carbaugh, Breanne K. Carter, Sabrina R. Chang, Curtis S. Chedester, Tyler J. Conomos, Yoselin L. De Paz, Sara N. Dutrow, Dante J. Edmond, Jessica M. Felder, Emily S. Folk, Marissa A. Freeman, Jamie N. Hale, James W. Hay, Malicia C. Ingram, Darryl L. Jackson, Joshua E. James, Elizabeth F. Jester, Logan T. Keith, Matthew N. Keith, Daniel L. Kelbaugh, Allison N. King, Michael J. Kisner, Kylie M. Kriner, Jacqueline V. Lemus Lizama, Timothy C. Lundy, Kirsten K. Magaha, Wilhelm Marrero, Wesley G. Mason, Jason A. McIlwain, Nathan L. McKinnon, Taryn Miller, Tori A. Mills, Aneka G. Moore, Joshua J. Murray, Amy L. Ngo, Nicole Paulino, Glenn W. Randolph, Damion A. Rhymer, Jorge L. Rios Dones, Ronald M. Schnur, Jan M. Scott, Reham H. Solieman, Samantha C. Startzman, Monica M. Stevens, James G. Tracey, Jermaine A. Tyler, Caitlin A. Vere, Shaleah Wallace, Alexis N. Wampole, Madison E. Wilhide.

Grade 8 - Danielle N. Burkett, Handy A. Cho, James D. Clark, Alysa L. Conomos, Cheryl M. Cosens, Shania A. Deagrella, Brionna M. Dupree, Tyler R. Eddy, Crystal D. Girardin, Jessica R. Gomez, Michelle R. Green, Nicholas C. Harney, Hunter C. Hartman, Megan N. Howes, Jessica R. Hunt, Breanna L. Joe, Collins O. Johnson, Ryan A. Johnston, Taylor M. Jones, Jaren R. Kline, David C. Lambert, Glenda L. Longus, Uishudiadj Lungange, Devon A. Malott, Allison N. Martin, Megan R. McCarty, Jaholda J. McCormack, Isaiah M. Merrill, Aaron R. Miller, Dinanga Ntumba, Amber N. Peck, Wilberto Peralta, Shannon R. Pitsnogle, Cassandra J. Reinhard, Krystal Ly E. Rhinehart, Alexus L. Rivas, Taylor S. Shank, Alexandra N. Shilling, Jonathan W. Shipley, Devonte M. Smith, Andrew M. Snodderly, Sara B. Springirth, Stephen A. St Clair, James H. St. Hill, Brianna C. Strawther, Benjamin M. Sullivan, Shelly L. Trumpower, Carly T. Waugh, Pavel S. Zanko, Zachary J. Zawatski.

The Herald-Mail Articles
|
|
|