Advertisement

Northern Middle School honor roll

October 31, 2009

Northern Middle School



First marking period

Distinguished Honor Roll

Grade 6 - Sophia Abeles, Cooper Allshouse, Manuel Alvarez, Molly Berry, Brandon Binkley, Christine Blank, Michael Brady, Ryan Brown, Seth Brown, Erin Caldwell, Jordan Coccodrilli, Nathan Conyers, Hannah Cuthbert, Melissa Davis, Elizabeth Dillard, Martin Elliott, Danielle Garth, Nicholas Green, William Guo, Nathaniel Harrell, Sierra Jimenez, Natalie Karlen, Mary Kinman, Mekenzie Ludwig, Dana Lutz, Madeline Merrill, Hunter Morningstar, Ebada Mun, Patrick O'Connor, James Ostmann, Margaret Porter, Natalie Robinson, Vanessa Romero, Hannah Rookstool, Anna Scheck, Tabitha Schneider, Fatma Sefik, Andersen Sindaco, Abigail Singer, Hayley Thompson, Shane Thrailkill, Luis Urzua, James Will, Raen Wright.

Grade 7 - Benjamin Beard, Deanna Bertone, Nicholas Blake, Brendon Burkholder, Max Burzinski, Elta Clarke, Taylor Coombs, Olivia Day, Khaliah Frost, Anahita Hormozi, Loren Jones, Brandi Kidwell, Laura Manspeaker, Aaron Marschner, Jenny Milani, Katharine Milford, Rayshawn Montes, Julius Smead, Braelyn Starkey, Sarah Troxell, Osman Yakhuzov, Songuyl Yakhuzova

Grade 8 - Connor Abeles, Brittany Appelby, John Baker, Adam Barnhart, Alexandra Chinn, Donovan Conaway, Madeline Dunn, Peter Durham, Frederick Durham, Jordon Edlund, Katherine Fowler, Madolyn Guillard, Esther Hayes, Nicholas Karlen, Cameron Kenworthy, Morgan Kenworthy, Anthony Marinelli, Laiaunya Hart Mooney, Michaela Moody, Dori Nance, Vanessa Sanchez, Theodore Schoeck, Jamie Stevenson.

Advertisement

Honor roll

Grade 6 - Isaiah Beann, Brandi Binkley, Kiara Birgans, Jared Boppe, Kenya Bowden, Robert Bruch, Kaylee Bush, Adrianna Campher, Malik Carey, Tyler Caudo, Alyssa Clapper, Corrin Cohen, Angie Colindres, Kianna Cooper, Tanner Creek, Cheryl Deal, Brandon Eyler, Kasayus Ferguson, Belvine Foucha, Cody Fox, Faith Franklin, Kelsea Frost, Kamren Griffin, Darren Guillaume, David Gunther, Jenna Hamilton, William Hatcher, Michkayla Heard, James Hebb, Kera Hollar, Jacob Hoover, Karsyn Jimenez, Jacob Kercheval, Gregory Kiser, Anthony Kline, Joseph Krueger, Sheniesha Lake, April Lippy, Noel Macias, Chad Malcolm, Natalie Miller, Cypress Morgan, Daimen Nave, Josiah Norris, Kenneth O'Bryan, Cathryn Perini, Lexie Pineda, Kendell Polis, Gerrit Raidt, Davin Ridenour, Michael Rivas, Nicholas Robeson Valentine, Caorey Sasse, Tianna Scales, Serena Seiler, Abbegail Sharer, Jasmine Shearin, Zachery Sierzega, Naomi Smith, Cheyenne Snowden, Corry Sprankle, Ariane Stark, Jasmine Stoner, Richard Tompson, Zachary Urner, Barbara Vomend, Killana Wallace, Madison Weedon, Raheem Wilson, Shane Wilson, Jordan Wise, Nathan Wisherd, Regan Zimmerman

Grade 7 - Katlyn Alvarez, Will Anderson, Kiara Anderson, Deandrea Atkinson, Bridget Baldwin, Charlotte Barnes, Kendall Bowen, Carmen Carroll, Kyle Carroll, Jacob Clemmer, Zhanay Copeland, Paul Corpuz, Marcia Devore, Brion Dick, Aaron Dopson, Ashley Dorman, Morgan Drenner, Tyra Maynard, Keanna Figirrad, Courtney Flickinger, Derek Garry, Emily Getz, Sydney Gonsalves, Jonathan Grossnickle, Corey Householder, Mabry Kane, Amanda Lamont, Jeremy Lum, Philip Lloyd, Hunter Martin, Porter Mason, Sarah Mason, Waide McComas, Jordyn McKenzie, Sierra Mease, Christopher Milford, Cheyenne Miller, Kelcy Moore, Connor Moulton, Maxwell Niessner, Brian Santiago, Raj Patel, Nicholas Patterson, Kelly Pietro, Junaid Qadir, Skye Repp, Celina Ruppenthal, Jeanine Sandridge, Zoe Schreiber, Yavuz Sefik, Leanna Showe, Faith Smith, Jacob Smith, Katie Steig, Raven Tucker, Brea Wakenight, Graham Walter, Cinda Ward, Alexandra Werder, Joshua Whipp, Jacob Wise, Rachele Wright, Melaine Zambrano.

Grade 8 - John Balint, Alec Barnhart, Crosse Barvinchack, Sarah Bentley, Megan Berry, Nicholas Berry, Receo Burke, Dereck Cermeno, Kirsten Claudy, Cole Conrad, Caitlin Cremins, Heather Cunningham, Brian Davis, Nicholas Degrange, Chelsey Dorman, Cheyenne Fairfax, Casey Goodrich, Emily Goodwin, Mark Grunberg, Karen Hade, Reed Jimenez, Tirzah Joyce, Kylie Kenney, Morgan Kolson, Amber Larkin, Tori Lewis, Esther Malone, Christopher Mattax, Rachel McCullough, Jenna Miller, Alecia O'Brien, Alexandra Paddack, Brooke Passarell, Dameshia Perry, Christine Randall, Lindsey Renner, Camden Rigsby, Garrett Rockwell, Forest Scheetz, Kelley Schmidt, Michael Sharer, Jennifer Shepheard, Ferkhat Shubladze, Taylor Stillrich, Lindsay Strehle, Andres Suarez, Jacob Thompson, Emily Unger, Samiyah Williams.

The Herald-Mail Articles
|
|
|