Advertisement

Springfield Middle School honor roll

October 31, 2009

Springfield Middle School



First marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Amber Anderson, William Andrews, Amelia Baker, Taylor Baker, Jaclyn Barnes, Olivia Barton, Cameron Bell, Andrea Bennett, Morgan Boerum, Megan Budnicki, Alissa Clark, Dalton Cool, Edward Cunningham, Celensia Dickson, Sarah Eckstine, Cierra Eyler, Hannah Fittry, Kyleigh Flook, Hadley Giles, Emily Green, Nicholas Green, Emily Gross, Derek Harper, Joshua Jamison, Kaila Johnson, Akhil Jonnalagadda, Nicholas Keller, Caden Keplinger, Whitney Kisalita, Quincy Knable, Mason Kreps, Alexis Lewis, Matthew Line, Elizabeth Lunsford, Natalie McHale, Erica Mohn, Tatiana O'Brien, Kiah Oree, Arron Ostrum, Luke Pedowitz, Shakiah Rideout, Olivia Rowland, Bryce Ruppenthal, Alan Seredich, Tyler Sierzega, Aaron Slifer, Elizabeth Slyconish, Bethany Starliper, Charlotte Strite, Zachary Toth, Jordyn Truax, Kate Wade, Autumn Weyant, Joseph Wolfensberger, Jennifer Yaraghi.

Grade 7 - Dionie Arechiga Ruiz, Thivijan Arivalahan, Gabriel Auldridge, Kimberly Bailey, Alexis Cline, Tristan Clopper, Courtney Copenhaver, Justin Coyle, Andrew Dobrzanski, Luke Draper, Hamza Fellah, Lauren Hubbard, Alexander Jakoby, Andrew Jamison, Alexis Keller, Caitlin Kennedy, Sarah Kiley, Madison Knode, Anton Larsson, Zacharie Loveless, Kylie Magnis, Coleman McHose, Jordin Miller, Savannah Minnick, Lucas Nakano, Emmaleigh Nally, Colin Osborne, Eric Poffenberger, Ionel Popescul, Samantha Poplin, Joshua Reeder, Carley Robinson, Tiffany Ross, Kristy Rumball, Rebekah Russon, Mandi Saum, Megan Saunders, Sinjin Shoop, Ainsley Sierzega, Austin Sigler, Alexis Smith, Tatian Smith, Alexander Snouffer, Emma Starkey, Brent Sweigert, Erika Sweitzer, Lane Yutzy, Estefany Zambrano.

Advertisement

Grade 8 - Riley Arnone, Julianne Baker, Sarah Browning, Haley Carter, Donald Churchey, Richard Coleman, Tiago Desouza, Kyra Detrick, Corey Ellis, Karli Grimes, Lindsay Litten, Wornden Ly, Katelyn Mumma, Meghan Murray, Brett Weaver.

Honor roll

Grade 6 - Grant Adams, Dylan Alexander, Courtney Baker, Tanner Baker, Justin Beckley, Christian Boiragee, Evan Bowman, Samantha Brining, Darian Bryan, Michaela Bumbaugh, Madison Cavanaugh, Olivia Coleman, Claudia Collison, Karly Condo, Benjamin Draper, Melanie Drury, Kylee Eyler, Paige Fisher, Alexis Fraley, Willow Fraley, Sheyla Govkharova, Garrett Greenlee, Alex Gregg, Brijjitt Gundy, Kaci Gutteridge, Karsyn Gutteridge, Marissa Harne, Laura Harris, Mariah Hendrickson, Odali Hernandez Fabian, Jacob Hill, Sydney Hockensmith, Tori Hollingshead, Michael Houser, Samual Hudson, Kiana Jackson, Jayden Johnson, Nakai Keyton, Michelle Kline, Antwione Landry, Darrin Malloy, Brienna Marks, Nia McDannell, Cristina McKnight, Richard McPherson, Sydney McVicker, David Miller, Abby Mills, Garrett Moats, Bryce Morgan, Victoria Morris, Cassandra Muir, Michael Myers, Alexander Nichols, Ashlyn Norton, Darren Ogundepo, Carlie Palmer, Taylor Penner, Brandon Racine, Alicia Rafter, Samantha Raidt, Meena Richards, Michael Riley, Jeremiah Rodriguez, Brandon Romsburg, Blerina Ruqi, Luke Saum, Gabriella Schianodicola, Julie Schnurr, Christopher Sellers, Carli Shank, Tyrone Sharp, Bryse Showe, Reid Siefker, Eleanora Sinkevich, Wendy Smith, Julia Smoot, Michael Snyder, Timothy Sparks, Mathew Spielman, Sean Stanley, Annalyse Stine, Damion Storer, Jessica Sweitzer, Anthony Tadeo, Levi Taylor, Tatyana Terry, Tierah Thomas, William Thompson, Morgan Tosten, Wade Turner, Ashlee Velez, Jordan Washington, Carissa Watson, Michael Werder, Shawn White, Jordan Wood, Paige Young.

Grade 7 - Elizabeth Anderson, Victoria Asper, Diorio Barnhart, Logan Bishop, Clay Bittner, Austin Bradley, Kayla Brice, Hayleigh Brown, Saavon Brown, Matthew Burcker, Michelle Callejas, Alec Cantner, Sarah Cohen, Kiana Cotledge, Austin Coulter, Jessica Crist, Sheldon Crossland, Ryan Crown, Cecelia Culy, Benjamin Curry, Kelly Decker, Brianna Dieter, Zoie Elgin, Sierra Eyler, Emily Fitzgerald, Samuel Garling, Taylor Gibney, Carley Godsey, Haley Groesbeck, Kasandra Harne, Taylor Hassler, Katelynn Heavner, Tiffany Hoffman, Ariel Hoffmaster, Savannah Holder, Sean Houck, Nicole Houser, Bryan Hout, John Hudson, Carter Hughes, Mallory Hull, Khadijah Imes, Faith Inboden, Kiah Jassani, William Johnson, Robert Jones, Emily Jordan, Travis Kendle, Brandon Keplinger, Sarah Kindle, Faith Kretzer, Caleb Leggett, Taylor Line, Victoria Line, Barry Loeser, Josephine Makanjuola, Luis Maldonado, Sierra McKimmy, Marie Mies, Lakya Mills, Mariah Morton, Robert Moschel, Bradley Muhlen, Anna Myers, Jonah Notarianni Stephens, Brett Oxendine, Christopher Pike, Jordan Pine, Nicolae Popescul, Leah Reick, Sierra Robbins, Yasmine Rodriguez, Jennifer Rowan, Zane Sheely, Charles Spitzer, Laura Spoonire, Montana Springirth, Lucas Stanley, Noah Suder, Alisha Swope, Erik Turner, Zoe Vogt, Mikayla Weese, Taryn Whitmore, Cory Woodhams, Caitlyn Woodring, Ayse Yilmaz, Jeremiah Younker.

The Herald-Mail Articles
|
|
|