Advertisement

Smithsburg High School Honor roll

July 20, 2009

Smithsburg High School



Sixth marking period

Distinguished honor roll

Grade 9 -- Uzair Q. Burmi, Taylor N. Cline, Caitlin E. Cramer, Bryn N. Doubledee, Kaylyn E. Fox, Danielle A. Harbaugh, Brock L. Heiston, Robert A. Hogue, Krystal C. Holl, Gregory S. Horning, Zackery G. Jaouni, Ryker A. Jernigan, Nancy C. Kline, David A. Knode, Abdul R. Latif, Tanner S. Leach, Jordan L. McNairn, Benjamin D. Minnick, Adelheid B. Penwell, Alicia L. Platter, Cori M. Potter, Kayla A. Pryor, Kaitlyn E. Rea, Lauren A. Reid, Brooklyn P. Salisbury, Emily N. Seifarth, Erin V. Semler, Alexis D. Sharon, Breanna D. Sheaffer, Sydney E. Smith, Ashley R. Spinks, Bethany N. Stavrakas, Sarah C. Stayer, Kylie D. Stoup, Ashley M. Warfiel, Makayla J. Wiles.

Grade 10 -- Amanda T. Allen, Taylor L. Belella, Tara M. Biser, Andrea L. Bodine, Lyndsie H. Delosier, Katie L. Gigante, Karyme V. Grumbine, Rayne C. Hutton, Jason R. Jerwick, Jonelle M. Jerwick, Vanessa A. Mackley, Diana L. Mittag, Morgan B. Moser, Alexandra E. Nickels, Bilal T. Pirzada, Allison N. Pope, Snigdha A. Rao, Daniel S. Ridenour, Catherine J. Rishell, Katherine E. Sprecher, Moizz A. Syed, Nicholas C. Tilden, Allison M. Wile.

Advertisement

Grade 11 -- Anna M. Baldasarre, Shannen L. Banzhoff, Timothy S. Barr, Colleen E. Black, Courtney M. Boyer, Stephanie R. Breen, Mark T. Chirdon, Evan P. Dennis, Cameron A. Ebersole, Nichole M. Gaines, Braden L. Grosh, Julie Y. Lewis, Nicholas R. Minnick, Rebekah P. Minnick, William K. Nigh, Margaret E. Rishell, Emily J. Rodriguez, Casey A. Rowland, Sean Z. Scott, Lara M. Seidman, Jacob H. Shriver, David R. Wilson, Brittany M. Winders.

Grade 12 -- Michelle L. Anderson, Scottie D. Berk, Coby T. Blum, Sonja E. Brigham, Erin M. Connors, Shannon J. Delaney, Lacy M. Doane, Taylor M. Donley, Christopher M. Ecker, Bethany M. Garnand, Dana L. Grimm, Katelyn E. Grossman, Carly A. Hartman, Nicholas M. Hoban, Melody E. Kaufman, Brittany L. Kesteven, Mollie A. Kieffer, Marissa L. Luipersbeck, Jessica M. Matthews, James E. McClanathan, Julie N. McDonald, Shelby L. McNairn, Sarah M. Melendez, Morgan L. Monninger, Kathleen E. Moore, Kyle P. Orndorff, Dustin A. Pellegrino, Michael B. Rishell, Jay R. Shafer, Kenneth J. Showe, Hans W. Vomend, Kelly L. Weatherly, Rochelle D. Wilson.

Honor roll

Grade 9 -- Bradley P. Alvarez, Logan M. Bachtell, Lena I. Baer, Samuel Z. Baker, Allyson E. Bowers, Brady W. Boyer, Corey E. Bryce, Casie A. Burk, Esther H. Chin, Joshua L. Cooper, Justin R. Cooper, Aicha Dahbi, Matthew R. Deal, Christina K. Dunlap, Janice Edwards, Jaiana D. Francis, Chynna Golding, Katelyn E. Green, Kyle L. Greenwood, Kevin Grimm, Nadya S. Gutierrez, Jared T. Haines, Bethany Happel, Megan A. Hovermale Smoot, Jordan C. Leveque, Heather L. Lewis, Audrey R. Mancini, Logan M. McSherry, Logan A. Metzger, Kiersten Mikulsky, Jami L. Miller, Heather C. Mitchell, Aaron J. Mong, Cathleen R. Moore, Sarah M. Morales, Brandon M. Morgan, Hannah R. Nichols, Elisa M. Owens, Blake A. Partlow, Tyson Pierre, Rachel I. Poffenberger, Nicholas J. Porter, Rachel A. Redmond, Kassidy N. Reynolds, Alexandria R. Rodenbaugh, Benjamin T. Rowe, Corey J. Scharenbroch, Chase D. Scott, Jamie L. Scott, Harley J. Shaff, Sarah A. Smith, Peter T. Snyder, Alessandra M. Solberg, Bradley E. Spickler, Bethany O. Stockslager, Devon T. Stover, Lauren N. Todt, Kaitlyn E. Veil, Francis A. Welte.

Grade 10 -- Tyler W. Alexander, John A. Benedict, Anastasia N. Bloyer, Alexander L. Brown, Meagan E. Campbell, Marco A. Cardone, Kelsey L. Davis, Kady L. Dominick, Molly E. Durst, Dylan E. Eyler, Julie S. Fandel, Jordan C. Gibson, Connor L. Gilchrist, Brianna J. Hartley, Augusta M. Hendley, Danielle E. Hudson, Demi N. Jacques, John R. Karroll, Kaitlyn J. Kershner, Jillian E. Markle, Ryan T. Markoff, Marissa L. Martz, Brandon R. Mitchell, Shannon K. Mumaw, Annie Pham, Robert H. Philips, Sara R. Rishell, Andrea M. Robison, Brieanna K. Scheer, Anthony R. Schiano Moriell, Catherine E. Schoen, Justin N. Scott, Dylan E. Sharon, Hayley R. Smith, John A. Spangler, Brittany N. Tilden, Emily A. Trueblood, Juliette M. Wallace, Brittany E. Weicht, Sabrina N. Williams, Tiffany N. Wolfe, Sarah M. Wren.

Grade 11 -- Kari A. Ausherman, Joseph A. Barvir, Abigail L. Bauer, Corey S. Collins, Chelsea M. Craig, Michael D. Creamer, Casey N. Crowley, Taylor L. Damuth, Paige V. Decker, Brent T. Dudley, Lariah L. Exline, Erika N. Gerhold, Justin M. Gipp, Rabee A. Haq, Emily A. Hargreaves, Morgan F. Heinrich, Ronald E. Heiston, Patrick Herrera, Jacob S. Hutchison, Jacquelyn M. Jenkins, Jessica E. Kelly, Christian J. Kingsbury, Haeun Lee, Sabrina R. Madsen, Lynae J. Matthews, Sean P. Mcauley, Micah P. Metcalf, Anthony J. Minnich, Christopher L. Mitchell, Mallory S. Petty, Alexa M. Plumley, William K. Raios, Bradley A. Reynolds, Joanna K. Riseley, Zachary M. Ritchey, John F. Schwartz, Brittany N. Smith, Cary C. Smith, Danielle R. Smith, Jena M. Smith, Jenna K. Smith, Kellar A. Smith, Krystyna M. Thomas.

The Herald-Mail Articles
|
|
|