Advertisement

Springfield Middle School honor roll

May 17, 2009

Springfield Middle School



Fifth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Zachary Andrews, Thivijan Arivalahan, Alec Cantner, Alexis Cline, Sarah Cohen, Courtney Copenhaver, Cecelia Culy, Andrew Dobrzanski, Zoie Elgin, Haley Groesbeck, Alexander Jakoby, Brandon Keplinger, Sarah Kiley, Madison Knode, Taylor Line, Zacharie Loveless, Sierra Mckimmy, Marie Mies, Colin Osborne, Eric Poffenberger, Samantha Poplin, Carley Robinson, Tiffany Ross, Megan Saunders, Sinjin Shoop, Alexander Snouffer, Laura Spoonire, Emma Starkey, Brent Sweigert, Alanna Thompson, Elizabeth Weaver, Caitlyn Woodring, Alexus Wyand, Ayse Yilmaz, Lane Yutzy, Estefany Zambrano.

Grade 7 - Riley Arnone, Julianne Baker, Lindsey Beckley, Sarah Browning, Brandon Carter, Donald Churchey, Richard Coleman, Cameron Cross, Kimberly Cunningham, Tiago Desouza, Helen Domsky, Corey Ellis, Karli Grimes, Kelsey Haines, Hannah Hamsher, Carly Hanna, Katie Harvie, Kerri Kline, Carol Leung, Connie Leung, Lindsay Litten, Phillip Lloyd, Wornden Ly, Katelyn Mumma, Meghan Murray, Madison Nordyke Erin Palmer, Neerav Patel, Renee Poffenberger, Raggenia Prince, Salina Rowe, Kevin Rudolph Cheyenne Sampson, Benjamin Schaefer, Chelsey Scott, Carly Shaw, Jordan Shoemaker, Geraghty Showe, Paige Slusarz, Abigail Socks, Krystle Stoy, Emily Taylor, Brett Weaver, Brooklyn Welch, Erik Winger.

Advertisement

Grade 8 - Lisa Artz, Kevin Barnhart, Amanda Brechbill, Courtney Bryan, Madison Depew, Stephen Flessner, Moriah Garling, Emily Grumbine, Megan Heller, Kelsey Kidwell, Alyssa Marker, Joshua Miller, Matthew Miller, Melissa Miller, Marilyn Parada Carranza, Natalie Rudisill, Benjamin Seibert, Sabrina Smith, Summit Soeung, Allison Staubs, Stephanie Streeter, Samantha Taylor, Kristina Vanoy.

Honor roll

Grade 6 - Elizabeth Anderson, Dionie Arechiga Ruiz, Victoria Asper, Thomas Atha, Gabriel Auldridge, Kimberly Bailey, Justin Bertrand, Logan Bishop, Clay Bittner, Kayla Brice Hayleigh Brown, Payne Burker, Danielle Chapman, Tristan Clopper, Kiana Cotledge, Austin Coulter, Sheldon Crossland, Benjamin Curry, Luke Draper, Emily Fitzgerald, Samuel Garling, Taylor Gibney, Kasandra Harne, Taylor Hassler, Savannah Holder, Sean Houck, Nicole Houser, John Hudson, Carter Hughes, Michelle Hull, Faith Inboden, Aiden Jensen, Myra Johnson, Emily Jordan, Alexis Keller, Travis Kendle, Caitlyn Kennedy, Faith Kretzer, Steven Krumbeck, Kayla Lamont, Peyton Lavin, Caleb Leggett, Breanna Long, Kylie Magnis, Aaron Matlack, Coleman McHose, Jordin Miller, Savannah Minnick, Bradley Muhlen, Anna Myers, Emmaleigh Nally, Jonah Notarianni Stephens, Lindsay O'Brien, Brett Oxendine, Devin Peterson, Christopher Pike, Joseph Pike, Ionel Popescul, Nicolae Popescul, Glenn Randolph, Joshua Reeder, Jennifer Rowan, Rebekah Russo, Mandi Saum, Ainsley Sierzega, Austin Sigler, Tatian Smith, Charles Spitzer, Lucas Stanley, Matthew Stevens, Noah Suder, Evan Torres, Erik Turner, Eduardo Vizcaya, Mikayla Weese, Morgan Welch, Taryn Whitmore, Stephen Wincovitch, Cory Woodhams, Kassidy Wykoff.

Grade 7 - Janet Asbury, Seth Bailey, Kaitlyn Baker, Tristan Baker, Quinton Barr, Antonio Bender, Charles Blickenstaff, Victoria Boward, Alexandra Bowers, Phillip Bowers, Hailey Bricker, Haley Carter, Sterling Christy, Samantha Cline, Matthew Clopper, Dalton Condo, Aryn Crawford, Coltan Dagenhart, Kathleen Davis, Kyra Detrick, Jade Eichelberger, Alexis Evans, Tobin Frevert, Taylor Gay, Chelsey Godsey, Matthew Hamilton, Blake Harne, Patrick Hart, Steven Hart, Tressa Hawbaker, Karlee Head, David Hess, Alexandria Hott, Lauren Housel, Cy Hudson, Amber Jacobus, Bryce Karn, Jack Kelly, Joshua Kisalita, Aaron Koons, Courtney Malott, Kelsie Malott, Gage Markley, Owen Marx, Andrew McEwen, Bailey McHale, Shayla McKenrick Collin McVicker, Jonathan Mehalko, Cheyenne Miller, Megan Miller, Miranda Mills, Evan Mohn, Chastity Murphy, Nicholle Nalley, Jason O'Haver, Brandon Payne, Brianna Payne, Dawn Pine, Toriana Pyron, Mary Beth Raidt, Connor Renn, April Robinson, Christian Rudisill, Dijellza Ruqi, Courtney Seavolt, Joseph Shoop, Robin, Shoop, Jordyn Short, Samantha Sluger, Cole Smith, Alex Snyder, Elizabeth Stains, Autumn Stotler, Regan Stout, Micah Tate, Katrina Timbers, Ian Walters, Hart Weaver, Samantha Webb, Christopher Werder, Kendall Werner, Rachel Wiles, Hope Wolford, Connor Yonkers, Dominic Yonkers, Sarah Young, Amanda Zabala.

The Herald-Mail Articles
|
|
|