Advertisement

Springfield Middle School honor roll

March 29, 2009

Springfield Middle School



Fourth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Thivijan Arivalahan, Gabriel Auldridge, Kayla Brice, Alec Cantner, Alexis Cline, Courtney Copenhaver, Cecelia Culy, Andrew Dobrzanski, Luke Draper, Taylor Gibney, Haley Groesbeck, Alexander Jakoby, Alexis Keller, Brandon Keplinger, Sarah Kiley, Madison Knode, Taylor Line, Zacharie Loveless, Coleman McHose, Jordin Miller, Jonah Notarianni Stephens, Colin Osborne, Eric Poffenberger, Samantha Poplin, Carley Robinson, Tiffany Ross, Jennifer Rowan, Mandi Saum, Megan Saunders, Sinjin Shoop, Alexander Snouffer, Emma Starkey, Brent Sweigert, Elizabeth Weaver, Taryn Whitmore, Alexus Wyand, Ayse Yilmaz, Lane Yutzy, Estefany Zambrano.

Grade 7 - Julianne Baker, Lindsey Beckley, Haley Carter, Matthew Clopper, Kimberly Cunningham, Tiago Desouza, Helen Domsky, Corey Ellis, Karli Grimes, Kelsey Haines, Carly Hanna, Kerri Kline, Aaron Koons, Carol Leung, Connie Leung, Phillip Lloyd, Katelyn Mumma, Meghan Murray, Neerav Patel, Renee Poffenberger, Salina Rowe, Cheyenne Sampson, Benjamin Schaefer, Carly Shaw, Geraghty Showe, Hope Wolford.

Grade 8 - Lisa Artz, Cody Bowman, Amanda Brechbill, Madison Depew, Stephen Flessner, David Harper, Megan Heller, Marshall Hoffmaster, Zachery Hopkins, Lindsey Hout, Rajon Imes, Alyssa Marker, Matthew Miller, Melissa Miller, Benjamin Seibert, Allison Staubs, Stephanie Streeter, Hannah Tosten, Victoria Wiseley.

Advertisement

Honor roll

Grade 6 - Elizabeth Anderson, Zachary Andrews, Kimberly Bailey, Justin Bertrand, Logan Bishop, Clay Bittner, Matthew Burcker, Sheehan Clipp, Tristan Clopper, Jessica Coffman, Kiana Cotledge, Austin Coulter, Sheldon Crossland, Kelly Decker, Sierra Eyler, Emily Fitzgerald, Samuel Garling, Sonya Goebel, Lexus Guthrie, Kasandra Harne, Taylor Hassler, Katelynn Heavner, Savannah Holder, Sean Houck, Bryan Hout, John Hudson, Mallory Hull, Michelle Hull, Khadijah Imes, Aiden Jensen, William Johnson, Emily Jordan, Travis Kendle, Caitlin Kennedy, Faith Kretzer, Kayla Lamont, Peyton Lavin, Breanna Long, Kylie Magnis, Aaron Matlack, Marie Mies, Lakya Mills, Mariah Morton, Bradley Muhlen, Anna Myers, Emmaleigh Nally, Lindsay O'Brien, Morgan Oyster, Christopher Pike, Joseph Pike, Ionel Popescul, Nicolae Popescul, Joshua Reeder, Rebekah Russo, James Shartzer, Ainsley Sierzega, Austin Sigler, Tatian Smith, Charles Spitzer, Lucas Stanley, Matthew Stevens, Noah Suder, Erika Sweitzer, Carter Tacelosky, Alanna Thompson, Evan Torres, Eduardo Vizcaya, Zoe Vogt, Mikayla Weese, Morgan Welch, Stephen Wincovitch, Cory Woodhams, Caitlyn Woodring.

Grade 7 - Ryan Armstrong, Janet Asbury, Kaitlyn Baker, Tristan Baker, Alexandra Bowers, Hailey Bricker, Sarah Browning, Brandon Carter, Samantha Cline, Richard Coleman, Dalton Condo, Cameron Cross, Kathleen Davis, Kyra Detrick, Jade Eichelberger, Alexis Evans, Taylor Gay, Melvin Gossard, Hannah Hamsher, Blake Harne, Daniel Harsh, Patrick Hart, Steven Hart, Tatyana Hodges, Cy Hudson, Wyatt Hudson, Amber Jacobus, Caroline Johnson, Jack Kelly, Matt Klansek, Sarah Kubala, Lindsay Litten, Wornden Ly, Courtney Malott, Kelsie Malott, Owen Marx, Daniel Mata, Andrew McEwen, Shayla McKenrick, Jonathan Mehalko, Cheyenne Miller, Megan Miller, Miranda Mills, Zachary Morrell, Holly Nalley, Madison Nordyke, Jason O'Haver, Erin Palmer, Raggenia Prince, Mary Beth Raidt, April Robinson, Kevin Rudolph, Dijellza Ruqi, Chelsey Scott, Courtney Seavolt, Jordan Shoemaker, Joseph Shoop, Robin Shoop, Samantha Sluger, Paige Slusarz, Cole Smith, Alex Snyder, Abigail Socks, Krystle Stoy, Rebecca Sullivan, Micah Tate, Emily Taylor, Ian Walters, Brett Weaver, Shirley Weaver, Brooklyn Welch, Christopher Werder, Kendall Werner, Rachel Wiles, Erik Winger, Connor Yonkers, Dominic Yonkers, Amanda Zabala.

Grade 8 - Briana Akers, Neil Albin, Brooke Alton, Karlie Anderson, Kevin Barnhart, Dalton Beaver, Nicholas Berchock, Erica Brunner, Courtney Bryan, Caleb Buchman, Ashley Burroughs, Gabrielle Butts, Cody Chaney, Mida Clipp, Ryan Crabtree, Caroline Crawford, Rebecca Crown, Chad Cummings, Ronald Dagenhart, Ashley Dehaven, Zoey Dunkin, Tyler Eaton, Moriah Garling, Alexis Giakaumatos, Cyane Green, Emily Grumbine, Matthew Hassler, Jenna Hott, Lacey Householder, Melissa Hull, Alisha Jeffries, Connor Johnson, Devin Joia, Hannah Kastelein, Reid Keplinger, Kelsey Kidwell, Craig Koons, Krista Lang, Scott Long, Bradley Lundberg, Daniel Martz, Tai Mason, Connor McNaney, Joshua Miller, Michael Morgan, Brent Moyers, Tylor Oldham, Marilyn Parada Carranza, William Peterson, Ciera Redifer, Natalie Rudisill, Nicholas Sauble, Angel Sexton, Ryan Shank, Amber Sisk, Sabrina Smith, Summit Soeung, Aubrey Sparks, Vasile Stadnitchii, Caroline Strite, Haley Sweigert, Samantha Taylor, Seth Thompson, Kristina Vanoy, Michelle Velez, Lauren Weicht, Brian Weyant, Jeremy White, Jacob Wiles, Tyler Willman, Rachael Wiseley, Haley Wolff, Jesse Zeger, Kevin Zeger, Taylor Zeger.

The Herald-Mail Articles
|
|
|