Advertisement

E. Russell Hicks Middle School honor roll

March 29, 2009

E. Russell Hicks Middle School



Fourth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Avery Bolton, Daniel Z. Cook, Ashlee R. Fahrney, Christina M. Gatian, Autumn M. Gill, Soumaila Haidara, Patricia L. Holmes, Rebekah S. Hurwitz, Cory M. Irvin, Bailey N. Kight, Audrey A. Latour, Aaron A. Lighter, Hanna E. Lorenzen, Daniall S. Masood, Bryhanna A. Masser, Tyler Moser, Taylor Nuse, Tiffany M. Potter, Sarah E. Saunders, Benjamin Seifert, Tiffany M. Shin.

Grade 7 - Kyle A. Abbott, Julia E. Becker, Trisha L. Bevan, Hagan E. Bjerga, Rheyanah C. Clayton, Kevin M. Cooper, Antonio C. Decastro, Christian Doub, Luke A. Giancola, Hunter S. Gift, Brett T. Goren, Katherine E. Granados, Amanda E. Harrast, Andrew Q. Jennings, Diamond T. Johnson, Bijal A. Kikani, Isiah M. Lewis, Alexander W. Miller, Hannah M. Pickerall, Heather R. Pickerall, Grace E. Porter, Samantha J. Rossiter, Kaitlyn E. Teach, Nehemiah M. Teferi, Joshua S. Walther, Kelsey P. Winters, Noah T. Wright.

Advertisement

Grade 8 - Erica L. Feigley, Madeleine M. Niang, Jessica A. Seredich, Polly A. Simpson, Shannon L. Weaver.

Honor roll

Grade 6 - Alisha N. Adkins, Ameka A. Akaya, Arif Akhmedov, Tyler A. Alexander, Kelsi L. Ancell, Taylor H. Baer, Victoria A. Baldwin, Dimitri S. Barnes, Yusif Bayoh, Elizabeth A. Bjerga, Terasya L. Bowie, Kourtney D. Brown, Dora Burker, Allison M. Canova, Kiara Mari Carter, Soleil A. Chriest, Tyler M. Chupak, Haley G. Colleran, Zachary M. Cunningham, Alexis B. Cupp, Travis D. Dodson, Sarah C. Duckworth, Sasha L. Earley, Jeremy D. Englehart, Milan T. Fields, Paige D. Flemings, Dorian A. Fournier, Allen M. Gaines, Brittany E. Gilbert, Katelynd E. Gould, Misael M. Guzman, Jared L. Harman, Matthew P. Hockensmith, Patricia J. Howard, Valerie M. Iseminger, Liberty M. Jackson, Mackenzie C. Johnson, Raymond A. Johnson, Ahmed J. Khan, Shawnea King Pombo, Audra S. Kobiec, Morgan E. Kotanko, Kiana C. Lane, Jordan A. Leese, Curtis J. Maples, Heather M. Martz Keller, Kiana D. Mattingly, Ayanna M. Mcdonald, William O. Miller, Ama Serwaa Mitchual, Rachael M. O Callaghan, Joseph D. Pandolfi, Natalia Patino, Nicole B. Portillo, Kerrin B. Pryor, Bryan O. Quezada, Mary Ricker, Spencer C. Robinson, Idalis Rojas Cartagena, Jason R. Smith, Taylor N. Strahan, Nailya R. Suleymanova, Alisha A. Swope, Sherrie Y. Tark, Alissa C. Taylor, Mary P. Teunis, Kahlid Y. Walker, Hunter L. West, Lara E. White.

Grade 7 - Ciara C. Agfalvi, Asia C. Anderson, Abigail K. Appel, Sabrina A. Atha, Elizabeth M. Bender, Samuel B. Blevins, Jade C. Boone, Michael S. Burgess, Tyresha Carter, Amber E. Castro, Steve A. Clapper Iii, Alan D. Clark, Haley L. Cline, Aaron W. Desmond, Katrice M. Dickson, Shannon M. Downes, Taylor M. Dozier, Kayla R. Dunsworth, Brandon M. Figel, Diana E. Flores, Corey D. Foreman, Sabrina F. Franklin, Christian S. Freeman, Alyssa M. Garland, Nicole T. Goodnough, Emilee Griffith, Mason S. Guillory, Travis A. Haley, Brittany Hamilton, Jenna L. Hammond, Kristen E. Haupt, William L. Heinrich, Chance A. Hendershot, Kevin Henson, Tyrone L. Hill, Eric L. Horchner, Amila Husejinagic, Rachael M. Isbister, Noah R. Jameson Lopez, Whitney A. Jarrett, Derrick T. Johnson, Nyisha M. Jones Heaven, Lei J. Kees, Musa Keita, Daryl Knode, Alicia D. Lightner, Jacob A. Loudin, Eric M. Matamba, Thomas B. Mccaw, Kyrell P. Mcdonald, Kellilyn Meyer, Jacob R. Miller, Sabry Mkamba, John E. Mohr, Daniel C. Moreland, Cheyanne G. Morgan, Kelsey L. Morgan, Bradley Morris, Shalom B. Muthoka, Adwoa A. Ofosu Ameyaw, Steven L. Paniagua, Steve M. Perez, Jessica Quintanilla, Dallas M. Rhoades, Brandon M. Riedle, Winelis S. Rodriguez, Andrew P. Rose, Anthony J. Rostek, Erica D. Sagal, Jordan A. Sarno, Rachel E. Shank, Sydney J. Sheasley, Courtney A. Smith, Abigail L. Snyder, Valeri C. Sollitto, Clyde Staley, Miranda Stein, Santana M. Stevens, Ashley Stouffer, Samantha N. Sturm, Miriam D. Tasker, Whitley L. Tobei, Devin Wallace, Devin J. Walsh, Madeline W. Ziolkowski.

Grade 8 - Brianna M. Adams, Dylan C. Appel, Megan N. Bell, Kylie A. Bishop, Meghan L. Blair, Samantha L. Bosco, Michaela R. Brewer, Sarosh S. Bukhari, Heather L. Callahan, Kathryn R. Connolly, Laikyn A. Cook, Robin R. Crabill, Amanda B. Deavers, Antonio M. Deguida, Jonathan M. Dobbins, Darius Dobre Mofid, Damian M. Droneburg, Marquise T. Fields, Talia E. Fitzgerald, Vicky M. Flores, Tyler S. Gall, Jennifer M. Harman, Tiffany N. Henson, Daniel S. Hockensmith, Matthew C. Jones, Kevonte M. Kirby, Kayleigh A. Mcdonald, Scott M. Morris, Terry L. Mumma, Austin L. Norr, Larry A. Oden, James M. Port, Corey D. Reasner, Devon R. Redman, Antashia Smith, Jenique A. Staley, Angela M. Vines, Brianna M. Williams, Octavia M. Wilson, Eric C. Wirfs, Stephanie E. Young, Chance Younker.

The Herald-Mail Articles
|
|
|