Advertisement

Northern Middle School honor roll

March 23, 2009

Northern Middle School



Fourth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Ben Beard, Deanna Bertone, Nicholas Blake, Brendon Burkholder, Max Burzinski, Elta Clarke, Morgan Drenner, Khaliah Frost, Corey Householder, Amy Jennings, Mabry Kane, Anton Larsson, Jeremy Lum, Laura Manspeaker, Hunter Martin, Sarah Mason, Jenny Milani, Katharine Milford, Rayshawn Montes, Connor Moulton, Lucas Nakano, Raj Patel, Nicholas Tiches, Grant Tribble, Sarah Troxell, Raven Tucker, Emily Tuttle, Alexandra Werder, Rachele Wright.

Grade 7 - Connor Abeles, John Baker, Sarah Bentley, Nicholas Degrange, Madeline Dunn, Frederick Durham, Peter Durham, Jordon Edlunk, Katherine Fowler, Nicholas Karlen, Morgan Kenworthy, Morgan Kolson, Anthony Marinelli, Megan McCarty, Rachael McCullough, Michaela Moody, Theodore Schoeck, Eric Shao.

Grade 8 - Caroline Bradford, Andrew Brady, Amy Calandrelle, Troy Carbaugh, Sarah Carr, Marilou Chanel, Kirstie Coombs, Briana Dick, Andrienne Kramer, Amanda Krehbiel, Max Kross, Margaret Manspeaker, Destinee Morrow, Max Ober, Samuel Robertson, Zane Schreiber, Caroline Wills.

Advertisement

Honor roll

Grade 6 - Katlyn Alvarez, Deandrea Atkinson, Bridget Baldwin, Nathan Boone, Kendall Bowen, Logann Braun, Carmen Carroll, Kyle Carroll, Janet Chevez, Jacob Clemmer, Helen Compton, Taylor Coombs, Julia Creager, Olivia Day, Brion Dick, Tyra Fields-Maynard, Andrew Fiery, Courtney Flickinger, Derek Garry, Tyler George, Jonathan Grossnickle, Anahita Hormozi, Thomas Iseminger, Khalil Jean Baptiste, Loren Jones, Brandi Kidwell, Waide McComas, Christopher Milford, Cheyenne Miller, Kelcy Moore, Kobi Morgan, Maxwell Niessner, Nicholas Patterson, Kelly Pietro, Cole Pitsnogle, Juanid Qadir, Zoe Schreiber, Yavuz Sefic, Leanna Showe, Julius Smead, Jacob Smith, Justin Smith, Braelyn Starkey, Katie Steig, Keagen Thomson, Brea Wakenight, Joshua Whipp, Madison Williams, Osman Yakhuzov, Songyul Yakhuzova, Zeynep Yildirim.

Grade 7 - Niaja Alford, Brittany Appleby Rumon, Alec Barnhart, Charlotte Barnes, Crosse Barvinchack, Nicholas Berry, Dereck Cermeno, Alexandra Chinn, Brendan Colbert, Makayla Claiborne, Kirsten Claudy, Leah Colvin, Daniel Conlon, Cole Conrad, Caitlin Cremins, Brian Davis, Chantelle Dominguez, Collin Edwards, Emmanuel Foucha, Corissa Gaither, Casey Goodrich, Mark Grunberg, Madolyn Guillard, Lauren Harden, Nayreka Hormozi, Reed Jimenez, Kylie Kenney, Cameron Kenworthy, Amber Larkin, Tori Lewis, Esther Malone, Gabriella Manilla, Kyle Marston, Neel Mehta, Dori Nance, Alexandra Paddack, Christine Randall, Lindsey Renner, Camden Rigsby, Garrett Rockwell, Kelley Schmidt, Noah Shackelford, Jennifer Shepheard, Ferkhat Shubladze, Brayden Stotler, Emily Under, Felicity Wertman, Samiyah Williams.

Grade 8 - Timothy Black, Kianna Blount, Chance Bowers, David Brandenburg, Drew Brooks, Travis Carson, Nahja Collins, Samuel Dejesus, Alexa Dumpe, Taylor Griffin, Joe Hamilton, Evan Harrell, Britni Harsh, Andrew Higgins, Anthony Hull, Emily Irwin, Derek Jimenez, Olivia Jones, Smantha Kendle, Selena Kendle, Alexis Lockely, Abigail Martinez, Ellen McQuaid, Rukia Medley, Sophie Mott, Noah Mun, Claudia Orellana, Nat Parchment, Kevin Proctor, Taylor Rigsby, Ben Roberts, Anne Rueckerl, Aaron Staley, Heidi Stasiowski, Jessica Thwaite, Conner Troxell, Hunter Williams, Danielle Wissinger, Karrie Wood, Andrew Yacyk, Lyndah Young.

The Herald-Mail Articles
|
|
|