Advertisement

Northern Middle School honor roll

December 15, 2008

Northern Middle School



Second marking period

Distinguished honor roll

Sixth grade - Benjamin Beard, Deanna Bertone, Kendall Bowen, Brendon Burkholder, Max Burzinski, Elta Clarke, Taylor Coombs, Haley Fluharty, Khaliah Frost, Corey Householder, Amy Jennings, Mabry Kane, Laura Manspeaker, Sarah Mason, Jenny Milani, Christopher Milford, Rayshawn Montes, Lucas Nakano, Raj Patel, Nicholas Patterson, Yavuz Sefik, Braelyn Starkey, Nicholas Tiches, Grant Tribble, Sarah Troxell, Alexandra Werder, Madison Williams, Rachele Wright, Zeynep Naz Yildirim.

Seventh grade - Connor Abeles, Niaja Alford, John Baker, Daniel Conlon, Cole Conrad, Madeline Dunn, Frederick Durham, Peter Durhamn, Jordon Edlund, Nicholas Karlen, Tori Lewis, Anthony Marinelli, Rachael McCullough, Eric Shao, Jennifer Shepheard.

Eighth grade - Caroline Bradford, Amy Calandrelle, Marilou Chanel, Kirstie Coombs, Evan Harrell, Olivia Jones, Amanda Krehbiel, Margaret Manspeaker, Maxwell Ober, Nathaniel Parchment, Anne Rueckerl, Zane Schreiber, Caroline Wills, Andrew Yacyk.

Advertisement

Honor roll

Sixth grade - Leyla Aliyeva, Katlyn Alvarez, Deandrea Atkinson, Bridget Baldwin, Wendy Bechtel, Calvin Bembry, Nicholas Blake, Tyler Boger, Logann Braun, Michael Breechbill, Carmen Carroll, Kyle Carroll, Jacob Clemmer, Brianna Colbert, Jacob Cole, Helen Compton, Julia Creager, Olivia Day, Marcia Devore, Morgan Drenner, Tyra Fields Maynard, Andrew Fiery, Courtney Flickinger, Jonah Forsythe, Derek Garry, Tyler George, Emily Getz, Benjamin Gilbert, Sydney Gonsalves, Jonathan Grossnickle, Bethany Haupt, Morgan Hilker, Anahita Hormozi, Isaac House, Thomas Iseminger, Khalil Baptiste, Loren Jones, Darina Kantsavenka, Brandi Kidwell, Anton Larsson, Jeremy Lum, Aaron Marschner, Quinn Marsden, Hunter Martin, Alexis McCarthy, Waide McComas, Jaiquon McKoy, Sierra Mease, Katharine Milford, Kelcy Moore, Kobi Morgan, Connor Moulton, Maxwell Niessner, Cole Pitsnogle, Junaid Qadir, Zoe Schreiber, Leanna Showe, Wesley Sink, Gregory Sirface, Julius Smead, Clayton Smith, Faith Smith, Jacob Smith, Justin Smith, Jacob Tracy, Raven Tucker, Brea Wakenight, Isaiah Walker, Joshua Whipp, Osman Yakhuzov, Songyul Yakhuzova.

Seventh grade - Brittany Rumon, John Balint, Alex Barnhart, Crosse Barvinchack, Sarah Bentley, Nicholas Berry, Alexandra Chinn, Kirsten Claudy, Leah Colvin, Caitlin Cremins, Brian Davis, Nicholas Degrange, Chantelle Dominguez, Jessica Farnum, Emmanuel Foucha, Katherine Fowler, Corissa Gaither, Casey Goodrich, Isiah Gordon, Deshawn Grubbs, Mark Grunberg, Madolyn Guillard, Robert Helm, Nyreka Hormozi, Reed Jimenez, Cameron Kenworthy, Morgan Kenworthy, Morgan Kolson, Amber Larkin, Esther Malone, Gabriella Manilla, Alonzo Mason, Porter Mason, Megan McCarty, Christine Randall, Lindsey Renner, Nichalas Reyes, Camden Rigsby, Kelley Schmidt, Theodore Schoeck, Michael Sharer, Ferkhat Shubladze, David Smith, Emily Unger, Samiyah Williams.

Eighth grade - Zeyzhan Aliyeva, Kianna Blount, Chance Bowers, Andrew Brady, David Brandenburg, Troy Carbaugh, Travis Carson, Brandon Dayhoff, Briana Dick, Alexa Dyumpe, Yi Fan, Zoe Garcia, Marisa Geller, Britni Harsh, Andrew Higgins, Emily Irwin, Samantha Kendle, Adrienne Kramer, Max Kross, Abigail Martinez, Emily McCready, Destinee Morrow, Sophie Mott, Noah Mun, Zulfiya Muradova, Claudia Orellana, Kevin Proctor, Taylor Rigsby, Benjamin Roberts, Samuel Robertson, Garrett Singer, Alyssa Smith, Aaron Staley, Jessica Thwaite, Conner Troxell, Hunter Williams, Danielle Wissinger.

The Herald-Mail Articles
|
|
|