Advertisement

Northern Middle School honor roll

October 26, 2008

Northern Middle School



First marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Ben Beard, Calvin Bembry, Deanna Bertone, Kendall Bowen, Brendon Burkholder, Max Burzinski, Elta Clarke, Marcia Devore, Tyre Fields, Courtney Flickinger, Khaliah Frost, Tyler George, Anahita Hormozi, Corey Householder, Amy Jennings, Mabry Kane, Darian Kantsavenka, Brandi Kidwell, Laura Manspeaker, Sarah Mason, Jenny Milani, Chris Mildord, Katharine Milford, Connor Moulton, Lucas Nakano, Junaid Qadir, Yavuz Sefik, Braelyn Starkey, Nicholas Tiches, Grant Tribble, Sarah Troxell, Raven Tucker, Rachele Wright, Naz Yildirim.

Grade 7 - Connor Abeles, Niaja Alford, Brittany Appleby, Kirsten Claudy, Brendon Colbert, Daniel Conlon, Cole Conrad, Caitlin Cremins, Madeline Dunn, Jordon Edlund, Cheyenne Fairfax, Katherine Fowler, Madolyn Guillard, Nayreka Hormozi, Nicholas Karlen, Morgan Kenworthy, Alonzo Mason, Rachael McCullough, Michaela Moody, Dori Nance, Alex Paddack, Noah Perini, Camden Rigsby, Jennifer Shepheard, Lindsay Strehle.

Grade 8 - Caroline Bradford, Andrew Brady, Tory Carbaugh, Sarah Carr, Cole Conrad, Kirstie Coombs Caitlin Cremins, Katherine Fowler, Olivia Jones, Amanda Krehbiel, Margaret Manspeaker, Abigail Martinex, Maxwell Ober, Nat Parchment, Lindsay Strehle, Caroline Wills, Danielle Wissinger.

Advertisement

Honor roll

Grade 6 - Leyla Aliyeva, Will Anderson, Deandrea Atkinson, Bridge Baldwin, Nicholas Blake, Maliyah Bracey, Logann Braun, Michael Brechbill, Carmen Carroll, Kyle Carroll, Jacob Clemmer, Jacob Cole, Helen Compton, Taylor Coombs, Jonathan Crawford, Julia Creager, Olivia Day, Brion Dick, Morgan Drenner, Jeanine Elliott, Andrew Fiery, Haley Fluharty, Jonah Forsythe, Emily Getz, Ben Gilbert, Sydney Gonsalves, Jon Grossnickle, Morgan Hilker, Isaac House, Allegra James, Loren Jones, Aiyana Joyce, Kylie Kriner, Jeremy Lum, Aaron Marschner, Hunter Martin, Christian Mason, Waide McComas, Jordan McGhee, Jaiquon McKoy, Rayshowbn Montes, Kobi Morgan, Corinne Ordona, Raj Patel, Nicholas Patterson, Cole Pitsnogle, Gjergj Pllana, George Robinson, Demarcus Rollins, Zoe Schreiber, Leanna Showe, Leann Simmonds, Wesley Sink, Julius Smead, Clayton Smith, Faith Smith, Justin Smith, Richard Smith, Anthony Sodergren, Katie Steig, Brea Wakenight, James Wattersmith, Alexandra Werder, Joshua Whipp, Madison Williams, Osman Yakuzov, Songyul Yakhuzova.

Grade 7 - Nkayla Alford, Havyn Allen, John Baker, John Balint, Adam Barnhart, Sarah Bentley, Meghan Berry, Nicholas Berry, Dereck Cermeno, Alexandra Chinn, Leah Colvin, Heather Cunningham, Brian Davis, Nicholas Degrange, Tanisha Delgado, Robbie Desmarais, Frederick Durham, Peter Durham, Jessica Farnum, Alexa Fauber, Sadie Frederick, Corissa Gaither, DeShawn Grubbs, Cindy Guerra, Karen Hade, Lauren Harbaugh, Trevion Hamlin, Laiaunya Hart, Esther Hayes, Ashlyn Heimberger, Alexandra Hemphill, Tirzah Joyce, Kylie Kenney, Cameron Kenworthy, Morgan Kolson, Amber Larkin, Tori Lewis, Serena Linares, Ashley Lopez, Brennan Magee, Esther Malone, Gabriella Manilla, Porter Mason, Chris Mattax, Megan McCarty, Neel Mehta, Thomas Milner, Alecia OBrien, Brooke Passarell, Christine Randall, Lindsey Renner, Nichalas Reyes, Kelley Schmidt, Theodore Schoeck, Eric Shao, Michael Sharer, Ferkhat Shubladze, Kameryn Socks, Jamie Stevenson, Emily Unger, Breanna Welch, Colton Willkins, Samiyah Williams.

Grade 8 - Zeyzhan Aliyeva, Zachary Barton, Suzanne Bechtel, Kianna Blount, Chance Bowers, Elijah Boykin, David Brandenburg, Tyler Brown, Amy Calandrelle, Diamond Campbell, Travis Carson, Marilou Chanel, Brandon Dayhoff, Samuel Dejesus, Briana Dick, Neal Dossouvi, Andrew Doub, Alexa Dumpe, Jair Farfan, Amber Fisher, Marisa Geller, Jasmine Grant, Taylor Griffin, Tyler Hardman, Evan Harrell, Britni Harsh, Andrew Higgins, Jessica Hornbaker, Anthony Hull, Emily Irwin, Kierra Jessie, Derek Jimenez, Adrienne Kramer, Max Kross, Emily McCready, Ashley McElroy, Olivia McPherson, Rukia Medley, Lois Montes, Destinee Morrow, Sophie Mott, Noah Mun, Allison Nichols, Tyler Odell, Nat Philp, Kevin Proctor, Taylor Rigsby, Samuel Robertson, Anne Rueckerl, Kayla Schenning, Zane Schreiber, Toni Simmonds, Garrett Singer, Alyssa Smith, Aaron Staley, Zackery Stottlemyer, Jessica Thwaite, Brandyn Tosten, Conner Troxell, Andrew Yacyk.

The Herald-Mail Articles
|
|
|