Advertisement

Preps Boxscores

September 14, 2008

PREP CROSS COUNTRY



Brunswick Invitational

at Brunswick, Md. (3 miles)

Big School Girls

Teams: 1. Urbana 32; 2. North Hagerstown 60; 3. Liberty 69; 4. Martinsburg 111; 5. Tuscarora 121; 6. Walkersville 122.

Runners (top 15): 1. Samantha McElroy (Li) 21:02; 2. Kathryn Fossaceca (Ur) 21:18; 3. Kayla Coleman (Ur) 21:22; 4. Shelby Johnson (Ma) 21:46; 5. Alison Harrell (NH) 22:03; 6. Taryn Shank (NH) 22:04; 7. Michele Lambert (Li) 22:11; 8. Kelly Ramsburg (Ur) 22:12; 9. Jessa Coleman (Ur) 22:36; 10. Haley Ball (Ur) 22:36; 11. Josie Smith (NH) 23:16; 12. Leslie Aird (Ur) 23:18; 13. Caroline Delany (Tu) 23:21; 14. Joy Johnson (Tu) 23:28; 15. Shannon Henretty (Li) 23:41.

Small School Girls

Teams: 1. DeLone Catholic 64; 2. Holton Arms 71; 3. Williamsport 79; 4. Smithsburg 85; 5. Brunswick 118; 6. Boonsboro 131; 7. Poolesville 139; 8. Clear Spring 181; 9. Allegany incomplete.

Advertisement

Runners (top 15): 1. Sara Fisher (Br) 20:29; 2. Katherine Scully (HA) 21:09; 3. Tracey Forsythe (Wi) 21:36; 4. Becky Kaler (Br) 21:46; 5. Caroline Ingelsby (HA) 22:13; 6. Sara Putterman (HA) 22:21; 7. Emily Rescimita (DC) 22:43; 8. Mary Kate Lutz (DC) 22:46; 9. Erin Cleary (DC) 22:48; 10. Kellie Quinn (Wi) 22:49; 11. Kassie Lawrence (Wi) 23:29; 12. Katie Marshall (Bo) 23:47; 13. Braden Grosh (Sm) 23:49; 14. Stephanie Breen (Sm) 23:59; 15. Paige Athey (DC) 24:05.

Big School Boys

Teams: 1. Walkersville 41; 2. Urbana 45; 3. Liberty 59; 4. North Hagerstown 96; 5. Tuscarora 138; 6. Martinsburg 140; 7. South Hagerstown 188.

Runners (top 15): 1. Tim Souders (Li) 16:58; 2. Jimmy Miller (Ur) 17:13; 3. Stephen Keith (Wa) 17:22; 4. Matt Little (Li) 17:18; 5. Garet Strouse (Ur) 18:03; 6. Michael Patschak (Wa) 18:14; 7. Josh Allwarot (Ur) 18:18; 8. Luke Zeller (Wa) 18:30; 9. Carl Ober (NH) 18:33; 10. Ellery Murdock (Ur) 18:34; 11. Zach Zeller (Wa) 18:36; 12. Charlie Abeles (NH) 18:41; 13. Colin Hartman (Wa) 18:48; 14. Benjamin Kofoet (NH) 19:09; 15. Brandon Mauck (SH) 19:31.

Small School Boys

Teams: 1. Williamsport 60; 2. Allegany 72; 3. DeLone Catholic 82; 4. Smithsburg 89; 5. Poolesville 106; 6. Boonsboro 126; 7. Clear Spring 150; 8. Brunswick 175.

Runners (top 15): 1. Mike Lilley (Wi) 16:15 (course record); 2. Chris Sauvageau (DC) 17:05; 3. David Wilson (Sm) 17:18; 4. David Wilson (Po) 17:24; 5. Ian MacFawn (Al) 17:26; 6. Cory Horton (CS) 17:42; 7. Naseem Haje (Wi) 17:45; 8. Evan Moser (Bo) 17:51; 9. Luke Smith (Al) 18:01; 10. Jordan Acton (Bo) 18:09; 11. Robbie Taylor (Al) 18:31; 12. Zach Cross (Sm) 18:32; 13. Rio Rerrario (Wi) 18:34; 14. Jake Shriver (Sm) 18:51; 15. Ken Shimomoto (Po) 18:53.

The Herald-Mail Articles
|
|
|