Advertisement

Smithsburg High School honor roll

July 13, 2008

Smithsburg High School



Sixth marking period

Distinguished honor roll

Grade 9 - Tara M. Biser, Andrea L. Bodine, Aaron M. Bright, Lyndsie H. Delosier, Aaron S. Dinterman, Katie L. Gigante, Karyme V. Grumbine, Jonelle M. Jerwick, Vanessa A. Mackley, Diana L. Mittag, Morgan B. Moser, Alexandra E. Nickels, Allison N. Pope, Snigdha A. Rao, Suzanne C. Reed, Daniel S. Ridenour, Catherine J. Rishell, Sara R. Rishell, Jessica D. Seipler, Katherine E. Sprecher, Nicholas C. Tilden, Emily A. Trueblood.

Grade 10 - Kari A. Ausherman, Anna M. Baldasarre, Shannen L. Banzhoff, Timothy S. Barr, Courtney M. Boyer, Stephanie R. Breen, Corey S. Collins, Evan P. Dennis, Ashley M. Ferguson, Erika N. Gerhold, Justin M. Gipp, Braden L. Grosh, Emily A. Hargreaves, Taylor B. Lawyer, Nicholas R. Minnick, Rebekah P. Minnick, Margaret E. Rishell, Sean Z. Scott, Lara M. Seidman, Kirsten C. Wiles, David R. Wilson, Brittany M. Winders.

Grade 11 - Brittany A. Barnhart, Scottie D. Berk, Sonja E. Brigham, Erin M. Connors, Laci L. Cox, Shannon J. Delaney, Lacy M. Doane, Taylor Donley, Bethany M. Garnand, Cory A. Green, Melody E. Kaufman, Mollie A. Kieffer, Desirae M. Lewis, Julia M. Lowe, Marissa L. Luipersbeck, James E. McClanathan, Julie N. McDonald, Meghan B. McSherry, Alan W. Reed, Kayla L. Reed, Jeb S. Slick, Jesse M. Stottlemyer, Cara M. Wagaman, Daniel A. Whitt, Adrienne S. Wolford.

Advertisement

Grade 12 - Michael A. Baer, Laura E. Baldasarre, Angela N. Carbaugh, Elisabeth E. Cunningham, Gretchen E. Downey, Amber R. Ford, Elizabeth M. Gist, Elet Hall, Angel N. Himes, Kori R. Keyser, David J. Kurz, Amanda C. La Follette, Taylor W. Leach, Natalie A. Mancini, John T. Martin, Zachary T. Marx, Carrie M. Messner, Nathaniel P. Minnick, Kerri L. Nicley, Rachel E. Parks, Ashleigh D. Pekar, David M. Ridenour, David W. Robinette, Jessica L. Schisler, Phillip K. Shriver, Paul M. Stavrakas, Scott B. Sullivan, Gabrielle L. Taylor, Tiffany L. Welte, Devin K. Williams, Carolyn L. Windsor.

Honor roll

Grade 9 - Tyler W. Alexander, Amanda C. Allen, Amanda T. Allen, Danielle Beaver, Taylor L. Belella, David E. Bernhisel, Meagan E. Campbell, Justin L. Casidy, Ryan L. Delauter, Alexander N. Dillard, Kady L. Dominick, Kouri E. Dunkle, Jordan C. Gibson, Connor L. Gilchrist, Wesley B. Harmon, Rayne C. Hutton, Demi N. Jacques, Jason R. Jerwick, John R. Karroll, Jaeger R. Keeney, Kaitlyn J. Kershner, Samantha R. Kretzer, Kristian A. Livingston Rich, Caitlin J. Logan, Jillian E. Markle, Ryan T. Markoff, Marissa L. Martz, Austin R. Neal, Leah C. Olivera, Regina Palmer, Lauren A. Parks, Robert H. Philips, Amar J. Pirzada, Bilal T. Pirzada, Matthew E. Redenbo, Andrea M. Robison, Christopher J. Rodenbaugh, Michael S. Rowe, Luke A. Slick, Corey R. Snyder, Clayton J. Stottlemyer, Jamie B. Sullivan, Brittany N. Tilden, Brittany E. Weicht, April M. Welte, Taylor M. Wiles, Ryne L. Willard, Sabrina N. Williams.

Grade 10 - Abigail L. Bauer, Samuel C. Brnilovich, Kassandra T. Caudell, Chelsea M. Craig, Michael D. Creamer, Casey N. Crowley, Randall L. Cumblidge, Paige V. Decker, Cameron A. Ebersole, Crystal V. Gaines, Nichole M. Gaines, Daniel M. Gillen, Morgan F. Heinrich, Colby L. Heiston, Dustin R. Jack, Jacquelyn M. Jenkins, Jessica E. Kelly, Jong K. Kim, Julie Y. Lewis, Sean P. Mcauley, Micah P. Metcalf, Anthony J. Minnich, Justin A. Morgan, William K. Nigh, Dacruz S. Norberto, Ryan M. Parks, Alexa M. Plumley, Kyle A. Punt, William K. Raios, Joanna K. Riseley, Casey A. Rowland, John F. Schwartz, Cody J. Shives, Jacob H. Shriver, Hanna J. Simane, Cary C. Smith, Christopher C. Smith, Danielle R. Smith, Jena M. Smith, Kellar A. Smith, Melissa A. Smith, Adranisha R. Stephens, Christopher W. Taylor, Krystyna M. Thomas, Keith Wagner, Jeffrey A. Wolfe, Anne Marie T. Yano.

Grade 11 - Arielle L. Alexander, Michelle L. Anderson, Travis J. Bair, Coby T. Blum, Emily R. Bolton, Leonard B. Cardwell, Megan N. Cool, Amanda P. Cooper, Rebecca M. Cowden, Lauren J. Donley, Christopher M. Ecker, Benjamin D. Forrest, Andrew W. Fowkes, Richard G. Gantz, Emily H. Gibson, Dana L. Grimm, Katelyn E. Grossman, Kayla M. Grout, Carly A. Hartman, Sierria L. Haupt, Nicholas M. Hoban, Ryan W. Hogue, Tyler T. Jaouni, Sarah E. Jones, Brittany L. Kesteven, Steve D. Kretzer Jr., Stevey L. Markovich, Jessica M. Matthews, Taylor R. Metzger, Kaitlyn N. Miller, Morgan L. Monninger, Kelcie L. Morris, Steven L. Myers, Erick T. Parker, Jordan A. Pennington, Sean L. Planer, Amy D. Poffenberger, Steven M. Purdham, Tyler M. Scott, Nicole E. Siefert, Alexandra J. Slick, Randall C. Smith, Rebecca L. Smith, Bryan J. Squires, Chad T. Thompson, Jade K. Tostanoski, Hans W. Vomend, Zachary D. Whipp, Jason R. Wolfe, Mohammad U. Zia.

The Herald-Mail Articles
|
|
|