Advertisement

E. Russell Hicks Middle School honor roll

June 15, 2008

E. Russell Hicks Middle School



Sixth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 -Trisha L. Bevan, Tyresha Carter, Richard G. Coleman, Kevin M. Cooper, Kieth A. Daley, Antonio C. Decastro, Christian Doub, Luke A. Giancola, Hunter S. Gift, Nicole T. Goodnough, Madolyn B. Guillard, Travis A. Haley, Brittany Hamilton, Jenna L. Hammond, William L. Heinrich, Sarah E. Higgins, Tyrone L. Hill, Jonathan M. Howard, Derrick T. Johnson, Nyisha M. Jones, Zachary T. Keener, Thomas B. McCaw, Mary M. O'Connell, Hannah M. Pickerall, Heather R. Pickerall, Jonathan D. Rivera, Samantha J. Rossiter, Erica D. Sagal, Sydney J. Sheasley, Courtney A. Smith, Nehemiah M. Teferi, Bridget A. Wasko, Kelsey P. Winters, Noah T. Wright, Madeline W. Ziolkowski, Dylan C. Appel.

Grade 7 - Jordan C. Barker, Megan N. Bell, Meghan L. Blair, Michaela R. Brewer, Laikyn A. Cook, Tatianna Diz, Dennis W. Gravley, Daniel S. Hockensmith, Aaron M. McFarland, Rebecca M. Navarro, Madeleine M. Niang, Devin J. Pulley, Jessica A. Seredich, Andrew S. Volz, Shelby T. Whitfield, Brianna M. Williams, Eric C. Wirfs, Stephanie E. Young, Chance L. Younker, Savon D. Ambush.

Advertisement

Grade 8 - Sarah D. Bjerga, Jordan E. Bucher, Uzair Q. Burmi, Michael R. Cunningham, Rebecca L. Delauter, Melissa F. Deoliveira, Brigitte I. Grewe, Harley S. Harrison, Jessica M. House, Shelbi N. Ives, Kacey J. Keith, Melody A. Kight, Umar Mahmood, Joshua E. Meyer, Jeffrey M. Morrison, Isaac D. O'Brien, Charles Y. Tark, Jessica L. Taylor, Maranatha M. Teferi, Dimitric D. Winston.

Honor roll

Grade 6 - Kyle A. Abbott, Ciara C. Agfalvi, Emrakh Akhmedov, Asia C. Anderson, Sarah A. Anderson, Taylor C. Anderson, Abigail K. Appel, Dylan Ardinge, Edwin G. Balcita, Katlyn M. Banks, Julia E. Becker, Antonio M. Bender, Elizabeth M. Bender, Nancy D. Bennett, Jordan M. Billman, Hagan E. Bjerga, Erik A. Blandford, Samuel B. Blevins, Jade C. Boone, Preston C. Boone, Rebecca L. Breeden, Michael S. Burgess, Nancy N. Canas King, Alan D. Clark, Rheyanah C. Clayton, Haley L. Cline, Angela M. Crummitt, Jonathan F. Deoliveira, Aaron W. Desmond, Katrice M. Dickson, Shannon M. Downes, Amanda R. Downey, Jared M. Duncan, Jacob W. Englehart, Emanuell Ferguson, Avery T. Finniff, Diana E. Flores, Joseph V. Forti, Ashley M. Frisch, Alyssa M. Garland, Caleb M. Godwin, Stephanie Gonzalez, Amber C. Goodwin, Katherine E. Granados, Michelle R. Green, Rebecca E. Grissom, Amanda E. Harrast, Kenly M. Haupt, Kristen E. Haupt, Chance A. Hendershot, Leighann N. Hengemihle, Zachary D. Hinebaugh, Shianna N. Hipkins, Dalton A. Hottinger, Whitney A. Jarrett, Austin T. Johnson, Diamond T. Johnson, Sarah E. Jones, Daniel K. Kesler, Bijal A. Kikani, Daryl Knode, Kayla M. Kolich, Alicia D. Lightner, Jacob A. Loudin, Ladarius D. McCurry, Loren D. Mcdonald, Kellilyn Meyer, Jacob R. Miller, Julian D. Miller, Sabry Mkamba, John E. Mohr, Daniel C. Moreland, Kelsey L. Morgan, Shalom B. Muthoka, Holly A. Nalley, Steven L. Paniagua, Brandon A. Payne, Brianna L. Payne, Jessica Quintanilla, Brandon M. Riedle, Lisseth N. Rivera, Winelis S. Rodriguez, Andrew P. Rose, Anthony J. Rostek, Ryan N. Rowe, Andrew Sandeen, Jordan A. Sarno, Rachel L. Shinbur, Travis L. Shumaker, Christopher A. Smith, Abigail L. Snyder, Valeri C. Sollitto, Clyde Staley, Miranda Stein, Ashley Stouffer, Miriam D. Tasker, Kaitlyn E. Teach, Whitley L. Tobei, Yilda M. Vazquez Hernand, Devin Wallace, Devin J. Walsh, Joshua S. Walther, Erik M. Winger.

Grade 7 - Brianna M. Adams, Logan M. Appel, Lucas R. Bagley, Halima F. Bayoh, Samantha L. Bosco, Scott E. Brown, Marcus D. Burrs, Heather L. Callahan, Clifton A. Carter, Robert M. Coats, Rylie E. Conner, Andrea N. Cosens, James M. Curry, Shyann L. Davis, Amanda B. Deavers, Jonathan M. Dobbins, Vicky M. Flores, Hayley N. Freeman, Tyler S. Gall, Ty Marie T. Gatling, Mikaela B. Gift, Hunter J. Glass, Kevin P. Griffin, Jakob T. Griffith, Tiffany N. Henson, Ashlyn P. Hinkl, Marshall A. Hoffmaster, Kadizah M. Hunter, Brett J. Jamison, Zachery C. Jones, Dallas L. Keister, Christopher M. Kidd, Rachel L. King, Averie E. Kreyssig, Juliet E. Marenco, Destiny N. Martz, Tyler A. Martz Keller, Kayleigh A. McDonald, Ashley M. Mentzer, James M. Port, Jasmine R. Rafter, Corey D. Reasner, Christopher M. Rhinehart, Beatrice R. Rolea, Ethan J. Rubinstein, Bret L. Snodderly, Summit Soeung, Mikala S. Stephenson, Adam C. Stewart, Heidi N. Thompson, Victor M. Valencia, Ariana D. WalshShannon L. Weaver, Kayla M. Webb, Andrew C. Young.

Grade 8 - Danielle L. Abbott, Breanna M. Bailey, Eric A. Beachley, Tyler R. Bloom, Michaela M. Boyle, Christina D. Brogaard, Jordyn L. Buzzerd, Michael O. Canas King, George T. Canova, Amber E. Carlin Brown, Aurora Castillo, Justin T. Dalmau, Taylor M. Davis, Madison M. Erickson, Lauren N. Fahrney, Brandon R. Firth, Christopher M. Gaver, Lindsay Green, Jared T. Haines, Bryton D. Hansen, Jordan S. Harmon, Stephanie B. Hetzer, Chevelle R. Horchner Kylie B. Jenkins, Laci D. Johnson, Alana C. Jones, Timothy C. Kasella, Teri J. Keller, Drake E. Kessell, Briana L. King, Malusi J. Kitchen, Danielle C. Langley, Marcus S. Lawson, Raven F. Lucas, Awais K. Malik, Hayley J. McCoy, Connor J. McHose, Zachary C. Merry, Alvin J. Muthoka, Zachary L. Nalley, Tyler A. Notarianni, Tyler J. Pegher, Sean M. Przywieczerski, Cortney A. Repp, James M. Rice, Brianna L. Ross, Luke R. Shindle, Rebecca E. Simons, Stephanie A. Swope, Travis L. Thorpe, Jazmine S. Tobei, Denise Tolentino Barbo, Dalton R. Udovich.

The Herald-Mail Articles
|
|
|