Advertisement

E. Russell Hicks Middle School honor roll

May 18, 2008

E. Russell Hicks Middle School



Fifth marking period

Distinguished honor roll

Grade 6 - Asia C. Anderson, Sarah A. Anderson, Abigail K. Appel, Elizabeth M. Bender, Nancy D. Bennett, Trisha L. Bevan, Hagan E. Bjerga, Haley L. Cline, Richard G. Coleman, Antonio C. Decastro, Christian Doub, Shannon M. Downes, Alyssa M. Garland, Nicole T. Goodnough, Amber C. Goodwin, Madolyn B. Guillard, Jenna L. Hammond, Amanda E. Harrast, Sarah E. Higgins, Tyrone L. Hill, Bijal A. Kikani, Thomas B. McCaw, Heather R. Pickerall, Jessica Quintanilla, Jonathan D. Rivera, Samantha J. Rossiter, Andrew Sandeen, Rachel E. Shank, Miriam D. Tasker, Nehemiah M. Teferi, Erik M. Winger, Kelsey P. Winters, Noah T. Wright.

Grade 7 - Dylan C. Appel, Megan N. Bell, Meghan L. Blair, Michaela R. Brewer, Falon F. Burke, Laikyn A. Cook, James M. Curry, Jonathan M. Dobbins, Tyler S. Gall, Dennis W. Gravley, Destiny N. Martz, Madeleine M. Niang, Jessica A. Seredich, Summit Soeung, Stephanie E. Young.

Advertisement

Grade 8 - Sarah D. Bjerga, Michaela M. Boyle, Jordan E. Bucher, Uzair Q. Burmi, Rebecca L. Delauter, Brigitte I. Grewe, Harley S. Harrison, Kacey J. Keith, Melody A. Kight, Danielle C. Langley, Umar Mahmood, Alvin J. Muthoka, Tyler A. Notarianni, Isaac D. O'Brien, Sean M. Przywieczerski, Charles Y. Tark, Jessica L. Taylor, Maranatha M. Teferi.

Honor roll

Grade 6 - Ciara C. Agfalvi, Dylan Ardinger, Kaylee M. Asper, Sabrina Atha, Katlyn M. Banks, Julia E. Becker, Jade C. Boone, Rebecca L. Breeden, Tyler Bradshaw, Nancy N. Canas King, Kenny D. Catchings, Alan D. Clark, Rheyanah C. Clayton, Kevin M. Cooper, Kieth A. Daley, Jonathan F. Deoliveira, Aaron W. Desmond, Katrice M. Dickson, Kristen N. Ditlow, Richard Dobson, Amanda R. Downey, Miranda A. Dunkerly, Jacob W. Englehart, Joseph V. Forti, Mariya Garner, Luke A. Giancola, Hunter S. Gift, Caleb M. Godwin, Stephanie Gonzalez, Isiah M. Gordon, Katherine E. Granados, Michelle R. Green, Emilee Griffith, Travis A. Haley, Brittany Hamilton, Kristen E. Haupt, William L. Heinrich, Ralph M. Helms, Kevin Henson, Shianna N. Hipkins, Eric L. Horchner, Jonathan M. Howard, Whitney A. Jarrett, Derrick T. Johnson, Diamond T. Johnson, Nyisha M. Jones, Sarah E. Jones, Zachary T. Keener, Darian M. Kesler, David E. King, Daryl Knode, Isiah M. Lewis, Jacob A. Loudin, Haris K. Malik, Marcelo Marroquin, Loren D. McDonald, Kellilyn Meyer, Alexander Miller, Jacob R. Miller, Julian D. Miller, Sabry Mkamba, John E. Mohr, Daniel C. Moreland, Cheyanne Morgan, Kelsey L. Morgan, Shalom B. Muthoka, Holly A. Nalley, Mary M. O'Connell, Steven L. Paniagua, Brandon A. Payne, Brianna L. Payne, Datie Persinger, Hannah M. Pickerall, Andrew P. Rose, Ryan N. Rowe, Erica D. Sagal, Sydney J. Sheasley, Rachel L. Shinbur, Courtney A. Smith, Abigail L. Snyder, Sara B. Springirth, Clyde Staley, Miranda Stein, Kaitlyn E. Teach, Whitley L. Tobei, Nicholas C. Toms, Yilda M. Vazquez Hernand, Devin Wallace, Devin J. Walsh, Joshua S. Walther, Bridget A. Wasko, Jeremy A. Wright, Madeline W. Ziolkowski.

Grade 7 - Brianna M. Adams, Nina AlvarezIan Armstrong, Lucas R. Bagley, Jordan C. Barker, Halima F. Bayoh, Yusuf G. Bodirov, Samantha L. Bosco, Christian M. Bowders, Sandra D. Branham, Darion M. Brown, Scott E. Brown, Sarosh S. Bukhari, Robert M. Coats, Rylie E. Conner, Kathryn R. Connolly, Shyann L. Davis, Amanda B. Deavers, Tatianna Diz, Darius Dobre Mofid, Felicia Dunn, Matthew R. Eaton, Vicky M. Flores, Emily C. Fortney, Hayley N. Freeman, Mikaela B. Gift, Hunter J. Glass, Kevin P. Griffin, Jakob T. Griffith, Tiffany N. Henson, Ashlyn P. Hinkle, Daniel S. Hockensmith, Marshall A. Hoffmaster, Aaron Jones, Matthew C. Jones, Zachery C. Jones, Dallas L. Keister, Kristin B. Kelly, Christopher M. Kidd, Rachel L. King, Averie E. Kreyssig, Juliet E. Marenco, Austin T. Marston, Kayleigh A. McDonald, Jamehre T. McElroy, Kevin M. McMahon, Emily D. Mellott, Raymond E. Moats, Rebecca M. Navarro, Victoria C. Pearl, James M. Port, Cody H. Rachor, Jasmine R. Rafter, Aaron Roby, Beatrice R. Rolea, Brittany Showe, Polly Simpson, Bret L. Snodderly, Che I. Swayne, Helen Y. Tark, Leslie Y. Tark, Judith A. Thomson, Fiama M. Valentin, Ariana D. Walsh, Shannon L. Weaver, Shelby T. Whitfield, Brandon J. Whittaker, Brianna M. Williams, Octavia M. Wilson, Eric C. Wirfs, Andrew C. Young, Chance L. Younker.

The Herald-Mail Articles
|
|
|